Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi értelme van az életnek, ha...

Mi értelme van az életnek, ha nem hiszünk a lélekvándorlásban?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteget gondolkodom azon, hogy van-e értelme az életnek. És úgy vélem, ha nincs lélekvándorlás, akkor miért lenne értelme az életnek.

Például:

Hiszünk Istenben és abban, amit a Biblia ír. De miért jó az, hogy X év cselekedetéből itél meg minket egy felsőbb hatalom?


Előre is köszi a válaszokat.


2011. szept. 6. 16:41
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
63%
Én már az előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban.
2011. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
53%
Ha megvilágosodsz visszaemlékezel az előző életeidre. Ezen felül nem kell a fizikai világban szenvedned, távozhatsz a Nirvánába így megszűnik a reinkarnáció sorozata. De ezt annyira rossz minden nap beírkálni és kifejteni ezerszer háromezer karakterben... mindenki olvasson utána Buddha életének és tanításainak, akit érdekel a való valóság!
2011. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 skarma ***** válasza:
57%
Én sem értem soha hogy más hogy képes abban a hitben élni hogy aztán vége mindennek. De a lélekvándorlás téves kifejezés, a buddhisták sem ebben hisznek. Náluk a lélek is ugyanúgy elenyészik mint a test.
2011. szept. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
52%
Ha az az életed értelme, hogy van lélekvándorlás, akkor biza ez egy bitangmód unalmas örökkévalóság lesz...
2011. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%

Véleményem szerint a keresztény emberek nem mernek belegondolni abba, amit tanítanak velük. Oké, meghalunk, majd föltámadunk, ki megy a pokolba, ki a mennybe.

Na igen. És ottan mit lehet csinálni??

Ja, hát hogy nem kell"agyalni" ezen, mert a lélek egész másként éli ezt meg? Ja. Vegetál ott, vagy könyvet olvas, barátkozik az angyalokkal, vagy hibernálják vagy hogy? :) Szóval csak utána kellene gondolni, hogy a logikus válasz az, hogy a lélek örök körforgásban van; és igen is lehet többször "újjászületnie". Így nem is olyan homályos az "örök élet" kifejezés, nem? ;)

2011. szept. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
51%

Mint Buddha mondta: Ami vagy, az az, ami voltál, ami leszel, az az, amit most teszel. Guru Padmaszambhava még tovább ment: Ha megakarod ismerni elmúlt életedet, akkor mérd fel jelen körülményeidet; ha tudni akarod, milyen lesz eljövendő életed, mérd fel mostani cselekedeteidet.


Forrás: Szögyal Rinpocse - Tibeti könyv étről és halálról

Ez pedig az egesz cikk.

[link]

2011. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
40%
Miert gondolod,h. X ev cselekedeteböl,itel meg a felsö hatalom.nem itel,TE vagy eleted rendezöje.
2011. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
26%

Mi értelme van az életnek, ha hiszünk a lélekvándorlásban? Vagy Istenben? Csak akkor van bárminek értelme, ha örökké tart? Az életben minden jó véget ér egyszer, mégis marhára boldoggá tesznek ezek a dolgok... Egy jó film, egy jó vacsora, találkozás a haverokkal, a gyereked születése...


Én példának okárt se Istenben, se a lélekvándorlásban, se semmilyen hasonló dologban nem hiszek... Mégis szeretek élni, és boldog vagyok. :)

2011. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
24%
Akárki találhat magának lényeget azáltal, amiben ő hisz. A lélekvándorlás a közhiedelmi formájáról én igen kis véleménnyel vagyok. A saját verzióm, ami szerint élek, több vidámsággal lát el, mint akármi hétköznapi f!s.
2011. szept. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
51%

ma 17:39

Igen, ez a lényege. Ha nem hiszel is semmiben, lehetsz boldog, nem csak ha bővebb értelmeket keresel a létezésed okára hétköznapi lóf!szságokon kívül. Gondolhatnak az emberről akárki akármit, a végén úgyis az fog számítani, ami ő saját maga.

Meg kéne már békélnie az embernek egymással és magával. Soha be nem következő paradoxon.

2011. szept. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!