Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van olyan fura érzésetek egy...

Van olyan fura érzésetek egy bizonyos történelmi kor és helyszín láttán, hogy valahogy nagyon ismerős, otthonos? Ez jelentheti azt, hogy egy előző életben ott és akkor éltél?

Figyelt kérdés

Én már kiskorom óta így vagyok a késő 18. századi - korai 19. századi Franciaországgal, tehát durván a XVI. Lajos utolsó éveit, Francia Forradalmat, Napóleoni háborúkat majd a későbbi időszakot egészen a gőzmozdonyok koráig magába foglaló korral (kb. 1780-1840) amire gondolok.


Pl. kiskoromban amikor láttam a Nyomorultak című rajzfilmsorozatot, meg suliban tanultunk Dantonról, Robespierre-ről, valahogy ismerősnek tűnt az egész miliő.


A csóró tanyák, szakadt ruhás emberek, lovaskocsik, macskaköves sötét utcák az esőben, zsebórák, a tömeg a Guillotine előtt a téren, hogy kb. már úgy néztek ki a házak meg utcák, mint manapság csak még nem volt áram meg autók, ilyesmi.


Nektek van ilyen érzésetek valamilyen történelmi kor és helyszín iránt? Mi az és miért?



2020. aug. 21. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem simán lehet elözö élettel kapcsolatos emlék. Nekem olyan élményeim vannak néha, hogy valahol vagyok, és bevillan, hogy itt már jártam. Akkor ez a déjà vu, de ez is magyarázható többféle képpen, szóval nem tudom.

Egyszer találkoztam egy lánnyal, teljesen hétköznapi körülmények között, amikor simán ki is kerülhettük volna az egymással való kontaktot. De nem tettük mert már az elsö pillanattól kezdve mindketten éreztük a köztünk lévö harmóniát, valami fura érzés, egy kötelék, megmagyarázhatatlan, mintha mindig ismertük volna egymást. Ez 10 éve volt, persze a legjobb barátnök lettünk, szinte olvasunk egymás gondolataiban.

Vagy épp az ellenkezöje, amikor van egy személy, minden oké vele, de egyszerüen nem tudunk elbeszélgetni. Többször kerültünk már olyan szituba, hogy beszélgetni kellett volna, és nem megy. Èn érzem, és szerintem ö is. Akkor tudunk pár épkézláb mondatot beszélni, ha van ott még valaki más is. De ha kettesben maradunk, beáll a síri csönd, mint egy kriptában, és legszívesebben elrohannék onnan, és szerintem ö is. Amúgy semmi bajom vele, de valami mégis van... Bocs a sok offért :)

2020. aug. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Én az arab kultúrával vagyok így.

Véletlenül, baráti társasággal utaztam arab országba először, de úgy éreztem, "mintha haza érkeztem volna".

A közelkeleti konyha ízei is természetesek számomra.

2020. aug. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Én biztos vagyok benne, hogy nem. Nekem állítólag az előző életemben egy középkori harcosnak kellett lennem, de én se nem szeretem a középkori dolgokat, se nem szeretnék abba belemélyedni, foglalkozni vele soha, viszont teljesen más dolgok, helyszínek azok, amik megérintenek és amiről el tudnám azt képzelni, hogy valaha volt valamiféle kapcsolatom. A deja vu szerintem teljesen más, bár az is egészen misztikus hasonlósággal bír.
2020. szept. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 GyBlanka54 válasza:
Velem az volt, hogy töri órán szóba került II. Rákóczi Ferenc, és elfogott egy olyan érzés, mintha ismertem volna/ismerném személyesen, közelről. Vonzódom különböző kultúrákhoz, mint pl Egyiptomi kultúra, vagy Görög, Római, elképzelhető, hogy nekem rengeteg előző életem volt, ki tudja.
2021. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!