Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mennyire befolyásolhatja a...

Mennyire befolyásolhatja a karmát a cselekedet mögötti igazi szándék, ill. ezáltal maga a cselekedet minősége is megváltozhat-e?

Figyelt kérdés

A múlt éjszaka volt egy elég érdekes álmom. Többnyire nem foglalkozom a buddhista vagy hindu vallással (régen érdekelt filozófiai szempontból) és mellesleg az összes vallás távol áll tőlem. Viszont amit álmodtam az annyira meglepett és annyira valószerűnek tűnt hogy muszáj leírnom a maga teljességében, mielőtt elfelejteném és kíváncsiságból rákérdezni hogy mennyire lehet igaz, amiről szól?

(Megj.: olyan részletgazdag álmot nagyon ritkán szoktam álmodni, amiből minden elmondott szóra is majdnem pontosan emlékszem, ezért addig írom le, amíg emlékszem rá.)


Annyi a lényeg hogy Indiában (legalábbis valami hasonló helyen) voltam valamilyen vallási központban ahol egymást érték a mindenféle buddhista, hindu, esetleg taoista meg más hasonló távol-keleti vallások díszes templomai és szentélyei. Rengeteg ember, hatalmas nyüzsgés, díszek, színek, fények mindenütt. Na én ezeken az utcákon bolyongtam amikor azt láttam hogy az egyik helyen arra készülnek hogy egy embert botokkal összeverjenek. Odasiettem. Kiderült hogy az egyik bölcs tanítómester fiatal tanítványai és néhány közeli bámészkodó azért akarják megverni ezt az embert, mert az illető előzőleg sikeresen leöntötte kávéval a mester gyönyörű fehér köntösét. A mester erélyes fellépése akadályozta meg hogy az embert meg ne lincseljék, ezután maga köré hívta a tanítványait, én meg gondoltam csatlakozom hozzájuk. Amikor köré gyűltek akkor a mester elkezdett prédikálni a cselekedet és a mögötte megbújó őszinte szándék fontosságáról. Elkezdett mesélni egy történetet:

- Élt egyszer egy gazdag ember akinek bár sok pénze volt, de senki sem szerette. Ezért úgy döntött hogy elkezd ételt osztogatni a szegényebb embereknek. Az emberek ezért egy idő után elkezdték tisztelni és szeretni ezt az embert. A gazdag ember nagyon örült annak, hogy végre népszerű lett az emberek körében. Azonban az emberek kezdeti lelkes rajongása idővel elcsendesült és a gazdag ember azt kezdte érezni, hogy az emberek lassan természetesnek veszik, hogy ő ételt ad nekik, ezért egy idő után beszüntette az adakozást. Az emberek ezután pedig mégjobban elfordultak tőle, mint azelőtt. Így hiába tett azzal jót hogy ételt adott a szegényeknek, hiszen ezt önző szándékból tette, hogy maga népszerű legyen. Ezért a karmája sem mozdult el a jó irányba.


Az illető, aki a mestert leöntötte kávéval (aki egyébként egy kisebb kávézó és teaház tulajdonosa) előzőleg felajánlotta a mesternek hogy szívesen megkínálná őt egy kávéval, mert amikor látta a mestert elhaladni a teázója előtt, azt is látta a mester arcán hogy az elég fáradt és kimerült. A mester eleinte nem akarta elfogadni de az illető addig győzködte őt mígnem bele ment a dologba, mert nem akarta megsérteni ezt az embert. Aztán amikor az illető jött vissza egy tálcával a kezében (a tálcán egy kancsóban gőzölgő fekete, mellette egy kis csésze) megbotlott egy székben és az egész tűzforró fekete folyadék a mester nyakába zúdult aki érthető okokból fájdalmasan felnyögött. A mester tanítványai - és még néhány ember akik a közelben voltak - annyira feldühödtek ezen a jeleneten hogy kishíjján agyonverték a vendéglőst de a mester miután lecsitította a kedélyeket, így folytatta a prédikációját (megpróbálom ezt úgy leírni, ahogy az álmomban elhangzott):

- Ez az ember nem tett azzal rosszat hogy leöntötte a köntösömet kávéval, hiszen őt eredetileg a jó és őszinte szándék vezérelte, még akkor is, ha ti ezt rossznak látjátok. Ezzel szemben ti magatok azt gondoltátok hogy jót cselekszetek azzal hogy megveritek ezt az embert hogy megvédjétek a becsületemet és szerény személyemet. A valóság az, hogy titeket valójában rossz szándék vezérelt volna rossz cselekedetre. Ez pedig a legnagyobb karmikus bűn.


A tanító ezután soha nem tisztította ki a kávéfoltot a köntöséből mert egyrészt azt mondta hogy lényegében megkapta a kávéját - még ha nem is oda került, ahová eredetileg szánták, másrészről ezzel emlékeztette a tanítványait mindig arra, hogy ne csak arra ügyeljenek hogy mit cselekszenek, hanem arra is, hogy milyen indíttatástól vezérelve cselekszik azt.


(Mégegyszer mondom, már nagyon régóta nem foglalkozom sem a karmával, sem buddhista filozófiával sem semmilyen hasonló dologgal és ilyen jellegű, távol-keleti anekdotákat sem szokásom olvasni. Ezért is tartottam furcsának hogy jómagam pont egy ilyennek váltam álmomban szereplőjévé.)


2020. aug. 26. 11:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Amúgy nem tudom hogy van-e jelentősége, de volt még egy utolsó "képkocka" az álmomból. Miután ez egész história véget ért és még mielőtt hirtelen felébredtem volna, még előtte megjelent a mester köntöse előttem azzal a jellegzetes barna folttal (semmi más, csak maga a köntös) amit én aztán a kezembe fogtam. Na itt ébredtem föl.


(Gondoltam leírom, hátha valaki, aki álomfejtéssel is foglalkozik, az talán meg tudja magyarázni hogy ez mit jelenthet.)

2020. aug. 26. 12:31
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Unom már a karmikus előadásotokat, akkor amikor az összes szellemi törvény már jóval korábban meg lett írva a Mózesi törvények által.


Az szellemi indíttatás-mint mag alap a Bibliában az élet összes területén (beleértve a szándékot is), mert azt kell vizsgálni annak aki tudni akarja, hogy ki által jön például egy áldás, hogy ne azonnal fogadhatja el, hanem megtudja különböztetni a dolgokat, hogy elfogadhatja-e azt, vagy sem.

2020. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

2+ Mesternek meg nem a Buddhista, Hinduista embereket értjük, hanem Jézusnak volt és van a neve a tanitványok között. De az ezosok, és a bálványimádók még most is összekeverik a mágusok megszólításával.


Amit a mai ezos emberek karmának hívnak-tévesen-az a Bibliában évezredekkel előbb le lett fektetve. Csak hogy az ezoterikusok ezt is kiforgatták-mögötte sátánnal-mert azzal vannak elámítva, hogy van az embernek több élete-nincs.


Egy embernek egy élete van-és azzal számol el.


Ami ezen felül megnyilvánul-az nem más mint démoni kötelék, ami generációról generációra vándorol embereken. Azok beszélnek egy "karmikus utazáson" és nem egy ember vándorol testről testre.

2020. aug. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

3+ *Ami ezen felül megnyilvánul-az nem más mint démoni kötelék, ami generációról generációra vándorol embereken. Azok beszélnek egy "karmikus utazáson" és nem egy ember vándorol testről testre.


Leplezd le a démont az adott emberben, és meglátod, megtapasztalod a valóságot.

Amivel itt ti ámítva vagytok-zéro.


2Kor 4,4

A kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe.

2020. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
A vallásos démont meg ami körülötted van azt takarítsd el, mert könnyen bele lehet csúszni egy tudatlan embernek dolgokba. És amilyen könnyen belecsúszol, 100x nehezebben jössz ki alóla. Ha sikerül. Jézus nélkül esélytelen, hogy ki tudj jönni.
2020. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Unom már a karmikus előadásotokat"


Elnézést, én nem prédikálni akartam, csak elmeséltem azt, amiről álmodtam. Az ember pedig nem maga dönti el hogy miről álmodjon. Egyébként elsősorban nem is azért írtam le ezt az egészet mert arra számítottam hogy érdemi választ kapok, hanem mert legyen ennek valahol nyoma (hátha lesz még jelentősége a jövőben).


"Mesternek meg nem a Buddhista, Hinduista embereket értjük, hanem Jézusnak volt és van a neve a tanitványok között. De az ezosok, és a bálványimádók még most is összekeverik a mágusok megszólításával."


A "mester" kifejezést csak én magam használom, ugyanakkor biztos van saját megnevezése a bölcs tanítóknak a saját kultúrájukban. Az hogy az álmomban szereplő illető nevezetesen melyik felekezethez tartozott, azt nem tudhatom biztosan (az én szememben inkább volt a megtestesülése a távolkeleti bölcs tanítók - mint pl. Konfuciusz vagy Lao-ce, a görög filozófusok, esetleg a Jézushoz és a Buddhához hasonlító személyek összességének)


Egyébként mégegyszer mondom, a vallások engem legfeljebb csak filozófiai vonatkozásokban érdekelnek. De egyiket sem gyakorolnám.

2020. aug. 26. 12:54
 7/13 anonim ***** válasza:

6 A hozzászólásaimban minden benne van ahhoz, hogy már ne tudj arra hivatkozni, hogy a valóságot nem mondták neked.


Én sem megtéríteni nem akarlak, sem semmit, egyrészt mert nem én "térítek" más részt mert minden ember saját maga életével azt kezd amit akar.

A valóság el lett mondva, hogy ezzel az információval hogy élsz/nem élsz a te dolgod. Nekem ahhoz már nincs közöm. Amit meg kellett tennem a magam részéről megtettem-tehát az én részem rendben van. Ha hallgattam volna, akkor lehetett volna rajtam számon kérni, hogy miért nem segítettem neked. Függetlenül attól, hogy te ezt minek, és hogy írod le a veled való eseményeket. Az igazságot jogod volt tudni-megkaptad. A többi a te dolgod.

2020. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


köszönöm, hogy ezt az álmodat megosztottad velem. Utána fogok nézni, hogy a nekem szánt kávé -bár sem mester, sem tanító nem vagyok- hova ömlött, hátha megkaptam már, csak nem vettem észre.

2020. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igy van ahogyan a „mester’ mondja fontos, hogy milyen előjelű a szándék, esetleg „bújtatott” jóindulat lévő mögöttes szándék is változtat az tett előjelén..
2020. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... Az igazság.. kicsit olyan Hit gyülis szaga van az első néhány hozzászólásnak. Én meg ezeket unom. Mert nem egy ezos kérdés alatt látom. Na mindegy. Bocs az offért.


Kérdező: nem tudom, hogy igaz-e, azt viszont tudom, illetve sejtem, érzem, hogy amit jószívvel, önzetlenül szeretettel adsz másnak, az biztos jó irányba visz. Jó sztori volt, örülök, hogy kiírtad.

2020. aug. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!