Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ez a karma dolog, ez a "jót...

Ez a karma dolog, ez a "jót tett helyébe jót várj" elve? Mindenki azt mondja, hogy "hú, ez jó karma! "

Figyelt kérdés

És várják hogy most jó történjen.

De ez nem így megy nem? Hogy ha ma előre engerdek valakit a buszon, akkor holnap valami jó fog velem történni ugye?

Sokan elkezdenek szentségelni, ha rossz történik velü, és mondják, hogy "jót csináltam mostanában, erre ez van?! Ennyit a karmáról!"



2013. dec. 12. 21:46
 1/5 anonim válasza:
46%

A karma az ok-okozat viszonyának és kölcsönhatásának a törvényét vizsgálja.


Szerintem ez nem igazság alapon megy, nem egy igazságos dolog. Ez szerintem csak annyit tesz, hogy azt mondom hogy én okosnak születtem (ok), ezért a hülyék irigyelek és cukkolnak engem (okozat).

2013. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

előre engedsz vkit a buszon...:)

lehet épp a hatodik életed múlva üt vissza, vmi teljesen más élethelyzet kapcsán, pl az az ember, akit akkor előre engedtél, akkor ő fog téged előre engedni, de mivel van rossz karmád is, épp megbotlasz majd a lépcsőn, és elkezded szidni a sorsot meg az embert miért nem ő ment először, és akkor ő esett volna el, nem te, és ezért meg negatív karmát veszel magadra, ami szintén lehet pár év múlva ezzel az emberrel együtt vmilyen formában megvalósul majd....köze nincs a jelenhez.

2013. dec. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokan?Kik? Csak mert közel 9 éve járok bkv-val minden nap és még 1-szer de 1-szer se hallottam senkitől, hogy ilyeneket mondana ...
2013. dec. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A karma nagyon leegyszerűsítve egy olyan törvény, mely alól soha nincs kibúvó, mindig igazságos, és mindig megfizetteti veled az adósságokat és megjutalmaz a jó tetteidért. Ez szorosan kötődik a reinkarnációhoz, az újjászületés tanához, mely a lelkeknek folyamatos fejlődést ír elő, egyre haladva előre a tökéletesség felé.

A karma azt jelenti, hogy MOST bármilyen is a sorsod, az az előző életeid során összeszedett tetteid következménye, melyekre nem emlékszel, és MOST kell őket helyrehoznod, és nem tovább súlyosbítanod, hogy a következő, vagy esetleg még a mostani életedben előrébb léphess emberileg.

Egy példa: Lehet, hogy rossz gyermekkorod volt, alkoholista apával, irigy testvérekkel, de Te mégis ki tudsz törni innen, tanulsz, talpra állsz, családod és gyerekeid lesznek, akikkel jól bánsz és akiket emberi módon tudsz szeretni, sokszor segítesz másoknak, sokszor akár névtelenül is. Ezzel ledolgozol a karmádból. Aztán történik valami, beteg lesz a gyereked, az orvost hibáztatod, fenyegetőzöl, perelsz, megkeseredsz, mert azt mondod, te nem ezt érdemelted, a feleséged elválik tőled mert már nem bír elviselni. Ezzel további rossz dolgokat halmozol a saját fejedre, mert nem úgy oldottad meg a helyzetet, ahogy kellett volna.

Az, hogy mennyi rosszat kell úgy elviselned az életben, hogy nem lesz semmi viszonzása, az annak a függvénye, hogy előzőleg mennyit ártottál másoknak. Sajnos a karma nem egyetlen életre érvényes, hanem életek hosszú során át követi figyelemmel a tetteidet és formálja az életedet. Épp ezért soha nem jelentheted ki, hogy bármi, ami veled történik, az jó-e vagy rossz-e, mert csak emberek vagyunk, és nem látunk tovább ennél az életnél. Annak, amit te leírtál a kérdésben, nem sok köze van a karmához.


A karma lényege, hogy bármi is történik veled, EMBER maradj az utolsó leheletedig!


Remélem, segítettem a megértésben :)

2013. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. dec. 13. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!