Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a karma és hogyan "jön...

Mi a karma és hogyan "jön létre"? Lehet-e változtatni /befolyásolni/ rajt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 21:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

nem a semlegesség, hanem a megbánás a kulcs. Ha a semlegesség lenne, akkor megint ott tartanánk szinte, mint a keresztény felfogás: az azt mondja szenvedni vagy itt, a semlegesség azt súgja, nem azért vagy itt, hogy élvezd az életed.

Márpedig azért járod az utad, hogy tanulj és mindeközben élvezd a tanult dolgokat. Ez a két alapvető motiváció vezeti az embereket mindenben.


A szerzetesek elkerülik a döntés helyzeteket, így nem hozhatnak rossz döntéseket( amiket később bánnának), ezáltal hamarabb érik el a teózist.

2010. aug. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A megbánás utal a keresztény tanításokra, miszerint bűnben fogantattál...és igen, azért vagy itt, hogy élvezd az életet. A semlegesség nem bábállapot, hanem a szabadság! Minden döntésedtől vársz valamit, a legtöbb emberi cselekedet motivációja a félelem és/vagy a vágy a boldogságra. De kaphatsz-e boldogságot kívülről? Átmenetileg talán igen, de minden kielégített vágyat követ egy másik. A valódi boldogságot pedig senki és semmi nem adhatja meg Neked, - csak Te, magadnak. Szóval tedd amit jónak látsz, de a szabadságot és a valódi boldogságot csak magadtól kaphatod meg, belőled jöhet. Ehhez kell elengedned az "eredményhez" való ragaszkodást, és szabad ember vagy!
2010. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes amit írsz Kerouac.Elvárások nélkül élni.Ez régóta foglalkoztat.De megvalósítani:na ahhoz kell igazán a fejlettség(vagy a gyakorlás:) Bár ha jót teszel,de nem vársz érte semmit,akkor is teremtettél karmát:pozitívat.Oder?

Egyébként pedig ha jót teszel,nehéz leszokni arról az érzésről,mikor látod az örömöt.Valahol ez is önzés,de nem tudsz tök semlegesen jót tenni,csak ha már bebuddhultál:))

2010. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%

Øsszegezve az eddig, ezirányban elhangzottakat:

Ha mindig azt teszed, amit eddig tettél, mindig azt kapod, amit eddig kaptál.

2010. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

"A szerzetesek elkerülik a döntés helyzeteket, így nem hozhatnak rossz döntéseket( amiket később bánnának), ezáltal hamarabb érik el a teózist."


Én ezzel nem értek egyet, mert már az is egy nagyon fontos döntés, hogy szerzetes lett és nem Teréz Anya!


A karmát a Dalai Láma valahogy úgy fogalmazza meg, hogy:

"Az ami vagy, már jutalom és büntetés is egyben azért, ami vagy!"

2010. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Karma-ok=okozat!

Elj tisztan, tisztisd meg az elmedet, es igyekez tiszta lelekkel elni.

Mindig olyat tegy masnak, amit Te szeretnel, hogy Veled is

igy tegyenek!

2010. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%

Én a sorsban hiszek, ami szerintem ugyanaz, mint a karma. Én azt mondom, hogy a sors, karma, végzet- nevezd aminek akarod- nem befolyásolhatod. És persze nincs benne semmi logika, mert ahhoz túlságosan kaotikus jellegű.

Tanács: Ha ezt kérdezted, akkor biztos hiszel benne és higgy is, mert ez valós dolog, viszont ne próbáld befolyásolni, mert az természetellenes lenne. Nem létezik olyan erő ami képes erre.

Egyszerűen csak éld az életed ahogy jónak látod!

2010. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 kayl18 ***** válasza:
100%
én nem hiszek a sorsban, én irányítom az életem, ha ezt te is elfogadod, hidd el hogy te is magadnak fogod irányítani, én most a buddhizmus felé terelődök, ami nem hiten alapszik, szerintem nagyon érdekes tanítások vannak benne és megkönnyíti az életed, az alap szabály te irányítod az életed, ok-okozat, minden amit teszel van egy oka és van egy következménye, aztán az is tetszik hogy nagyon nagy mázlink van hogy embernek születtünk, embernek aki az egyetlen lény aki képes teremteni, képes irányítani a gondolatait, egy dolgot kell elfogadnod, igazából nem létezik semmi, csak a tudat vagyis a tér, ez teremti meg a fizikai valóságot, na mindegy ez bonyolult, most nincs kedvem leírni:D
2010. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

A két utolsóhoz:

mi van akkor, ha mindkét állítás tartalmaz valós elemeket? Mi van akkor, ha van ugyan eleve elrendelés, sors, miszerint szükséges megtapasztalnom bizonyos dolgokat, szóval "el kell jutnom A-pontból - B-pontba, de, hogy miképpen jutok oda, az már a szabad akarat adta lehetőség. Tehát ha a "sorsomban" benne vannak bizonyos szükséges megtapasztalások, ez OK., de minden tapasztalást és így azok fogadását, így a következő megtapasztalás megélését, megítélését - nagyban befolyásolják a közben a szabad akarat által megszerzett tapasztalatok? Szóval rendben, A-ból B-be fogok érkezni, bármerre is megyek, de mégsem mindegy, hogy mit teszek, hogyan élek, mert az úton változik a hozzáállásom, a megértésem, a belátásom, így B-pontot másképpen fogom értékelni, mint ha A-tapasztalásból nem tudatosan indultam volna tovább...és így tovább...?

Bocs, lehet, hogy elsőre komplikáltnak tűnik, épp mint az élet:)

2010. aug. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

LEHET

Jézus mondta: "Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön..." Vagyis minden felett Add át magad neki,az Úrnak,s akkor nem kell aggódnod sem földi,sem örök életed felől.Ha rudod szívből mondani:"Legyen meg aTE akaratod" akkor nincs min aggódni.

2010. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!