Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehetséges zen meditációval...

Lehetséges zen meditációval egycsapásra megszabadulni a komoly szenvedélybetegségektől?

Figyelt kérdés

Kb 18 éve vagyok drogfüggő - és kb 10 éve gyakorolok zen meditációt.

Ezt persze nem teljesen rendszeres, mert amikor súlyosabban vissza-esek akkor van hogy napokig, hetekig teljesen abba hagyom.

Súlyos problémáim vannak az életben, amik elől inkább a bódulatokba menekülök. Ilyen életet élek, ezt szoktam meg, és nem is nagyon tudom elképzelni hogy lehetne másként..

Talán számomra már a meditáció is egyféle meneküléssé vált, mert ha túl sokáig szüneteltetem szó szerint "kezek becsavarodni". Minden nap szembe kell néznem vele hogy így soehova sem tart az életem, soha nem lesz az amit szeretnék, és le kell mondanom a párkapcsolatokról, értelmesebb emberi kapcsolatokról is.

Ezért a gyakorlás segít "elbújni" a pillanatba - hogy ne nyomjon agyon a saját gondolkodásom súlya.

Viszont egyre kevésbé tudom elképzelni hogy varázsütésre egyszer csak valami mélyen átváltozik..

Lehetséges hogy ha még pár évig folytatom a meditációs gyakorlást, akkor egyszer csak átfordul valami, és sikerül megszüntetni a drogozás utáni fékezhetetlen vágyat?

Van olyan pont amin ha túlhaladok, egy csapásra rendeződhet a függőségekkel való viszonyom, és végre kiszabadulhatok a saját hibáim karmikus börtönéből?


(Ha van újraszületés, akkor a halálom pillanatában tehetek azért valamit, hogy következő életembe ne legyek drogfüggő? Mert azt érzem ez már egy nagyon-nagyon hosszú történet..)


Milyen mantra lehet még hatásos a keménydrogok ellen?



2020. okt. 25. 07:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%
Ha 10 év alatt nem sikerült ilyen módon lejönni a szerről akkor már nem is fog. Neked komoly segítség kell, drogelvonó azután pedig egy hosszú rehabilitációs időszak,az alapoktól kell újra felépítened az életedet.
2020. okt. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
25%

Nem, az csak meditáció.


Neked agykontroll kellene, ami atprogramotza az agyadat.

Hallgass Joe Dispenzat.

2020. okt. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%

Varázsütéses leszokásban iboga, ayahuasca tud segíteni kontrollált körülmények között. De lehet hogy csak komolyabb vitaminhiányod van.

A függőség menekülés a valóságtól. Legegyszerűbb ha farkas szemet nézel a problémáiddal, őszintén szembesíted önmagadat jelenlegi életeddel. Véget vetsz a menekülésnek.

2020. okt. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

A drogelvonós rehab nem az én "utam". Legalábbis (ebben az életemben) az egyéb mentális problémám miatt - valószínűleg nem az..


Az agykontrolltól sem várhatok túl sokat, mivel az egész személyiségem hibás alapoktól épült..


Iboga, és egyéb szuper pszichedelikumokoz pedig képtelen vagyok hozzájutni, a jelenlegi függőségem véget..


Nagyon köszönöm a válaszokat, és biztos hogy velem van a baj! Viszont ez van, ezt kell szeretni. Tovább kutatok más lehetséges megoldásokat, ha pedig nem lesz ilyen - akkor kénytelen leszek beletörődni a "sorsomba".

2020. okt. 25. 09:12
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

eddig csak azt soroltad, h mi NEM a te utad. jó lenne, ha arra koncentrálnál, hogy mi az amit hajlandó vagy megtenni azért, h tiszta legyél. aztán azért, hogy az is maradj. az, h folyton mentegeted magad nem fog megoldást hozni.

rúgd tökön magad, állj a tükör elé, dögölj bele a leszokás szenvedésébe, és kezdj új életet! ha akarod menni fog, de nincs senkiben egy kapcsoló, ami megoldja ezt a problémát...

2020. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

5


Teljesen egyetértek azzal amit írsz. Valahol azonban belül megtörtem. Már többször teljes szívből küzdöttem, és mindig elbuktam. Valószínű hogy ez miatt nem igazán tudok már úgy hozzáállni ehhez - ahogy kellene.. (Vagyis nincs meg a kellő elhatározottság/erő.)


Ilyenkor az szokott lenni hogy újabb mélypont, és még több "szenvedés" kell. Hogy annyira fájjon, hogy abból újra erőt tudjak meríteni..

Ehhez azonban újra padlóra kell kerülnöm (ahonnan van esély elrugaszkodni) és valószínűleg szembenézni az öreg kaszással is...


Mivel a buddhizmusban hiszek - ezért még az lenne a kérdésem hogy:


Ha újra a halál kapujába kerülök, ott még tehetek-e valamit azért hogy ez a szörnyűség (mint függőség) ne menjen tovább. Hogy ha valaki újra megszületik (és persze semmire nem emlékszik) ne kelljen újra átélnie ezt az utat - amin eddig haladtam?

(Mindenképp el szeretném azt kerülni hogy valakinek ilyen életet keljen élni, mint amilyen addig az enyém volt.)

2020. okt. 25. 10:36
 7/24 A kérdező kommentje:

Ha tegyük fel a szív szútrát (gate gate pāragate pārasaṃgate bodhi svāhā) mondogatom az utolsó leheletemmel, akkor az feloldhat-e valamennyit a korábbi karmámból?

(Még ez lenne ami érdekelne...)

2020. okt. 25. 10:37
 8/24 A kérdező kommentje:

Vagy telesen hagyni kéne ezt a spirituális megközelítést?

Elvileg amit itt létrehozok ok-okozatiságot, azt csakis itt (az életben) tudom megszüntetni.

Szóval lehet tök nagy hülyeség amit írtam. Viszont jobbat nem tudok...

2020. okt. 25. 10:40
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

a vágy már megvan a javulásra, már csak a szándék hiányzik. nem tudhatjuk, h a spirituális út járható e, de az biztos, hogy ameddig reggel felébredsz, addig tudsz változtatni. nem gond, ha 5x pofára estél, tanulj belőle, gondold át, h hol akadtál el! a kudarcok ne visszahúzzanak, hanem meríts erőt belőlük, "haragudj rájuk, haragudj magadra!", és menetelj ki a sz.rból!

jó reggelt! ma is elkezdődött egy új nap!

2020. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Na persze nem várhatom el senkitől, hogy erre így tuja a választ.

Ha leírná valaki, azt egyébként sem valószínű hogy elhinném.

Viszont nem rossz az arányom sem hogy megmenekülök..

Szerintem kb 50% -hogy ha meghalok egyszerűen nem lesz semmi. Ez lenne a legjobb, mert ez egyenértékű lenne a "felébredéssel" nirvánával - és ezzel az elmúlással megszűnne maga a függőség is. Ez lenne a meditáció célja is, és vannak akik az egész életüket átgyakorolják - hogy ezt elérjék.

A másik hogy ezt a mantrát (szív-szútra) már sok-sok éve mondogatom. Volt már hogy kemény túladagolás közepette is eszembe jutott, és elkezdtem nyomatni a mantrát. Szóval eléggé belém ivódott a sok-sok év alatt. Ha van valami a Buddhizmusban, és jelentősége van ennek a mantrának - akkor az valószínű előrébb fog vinni (ki fog kisit mozdítani). Erre is látok 10%-esélyt.

Viszont végeredményben nincs nagyon mitől félnem sem. Akár most is jöhet újabb mélypont, és akár a következő életben is születhet valaki sokkal rosszabb körülmények közé. A lényeg hogy mint ember, csak a szenvedés "árán" tudunk "feljebb" emelkedni - csak úgy tudjuk meghaladni a korábbi komfortzónánkat. Szomorú hogy nekem több halálközeli élmény, és a jenlegi életem sem elég "mély" hogy el tudjam határozni magam...

Én egy furcsa "állatfajta" vagyok. Talán egy hibás termék, egy félresikerült darab.

De nem lehet mindenki tökéletes. Teljesen felesleges vitatkozni önmagammal. Amit nem lehet megváltoztatni - azt jobb elfogadni.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat ;)

2020. okt. 25. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!