Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha sok előző életem volt,...

Ha sok előző életem volt, meglehet hogy az azokból nyert tapasztalatok kihatnak a jelenlegi személyiségemre?

Figyelt kérdés

2020. nov. 2. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
igen. biztosan
2020. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Azok hatottak ki legjobban, amik most is jelen vannak.
2020. nov. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Sztem igen
2020. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

az érzelmi tapasztalatok igen. Ez elkerülhetetlen hiszen ez a karma lényege.


A mentális tapasztalatok részben talán

2020. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Grimfox ***** válasza:
77%
A tapasztalatok, mint élettapasztalat, emlékek, ilyesmi nem. Nem emlékszel rájuk, még tudat alatt sem. A cselekedeteid következményei viszont kihatnak a jelenlegi személyiségedre, így közvetve a tapasztalataid is. Csak nem úgy, mint az emlékek, vagy a jelen életbeli tapasztalatok. A karma ok-okozati alapon működik. A tetteid számítanak oknak, az okozat pedig a jelenlegi életedben jelenik meg. (a karma nem mindig csak a következő életben jelenik meg, van amikor már abban, amiben elindul) Ami így megjelenik, az mindenképp beépül a személyiségedbe.
2020. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az életed is az előző életek alapján van összeállítva szerintem...áthozol néha képességeket, irányultságokat, és rejtett félelmeket.
2020. nov. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 atesz763 ***** válasza:
100%
Nem hinném, ha az előző életünkből csak úgy tapasztalatokat áthozhatnánk nem lenne olyan sok gyökér a világon amennyi
2020. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es

Ez tény, de tegyük hozzá hogy sokan nem szeretnek tanulni..ezek általában a könnyebb utat választják a tanulás ösvényén.

2020. nov. 8. 17:44
 9/10 SZücsöm ***** válasza:
100%

Grimfox az elméletedben van pár hiba. Ma már ott tartunk hogy vannak emberek akik ilyen témákban kutatnak mint pl. halál közeli élmények,"újjászületési emlékek",testen kívüli élmények stb. (persze az "ortodox" tudományos körök nem igazán veszik komolyan ezeket)


Na már most van egy UVA nevű szervezet ahol már 1967 óta foglalkoznak olyan gyerekekkel(és családjukkal) akik állításuk szerint emlékekkel rendelkeznek az előző életükről. 1967-2018 között több mint 2500 esetet tanulmányoztak a világ több pontjáról. Lényegében a kutatási "eredményekből" azt szűrték le hogy ezek a gyerekek elmondásuk szerint előző életükben átlagos életet éltek (azaz nem Napóleonnak mondták magukat) haláluk és újjászületésük között átlagosan 4 és fél év telt el (voltak kivételek is a legtöbb amit találtak 50 év volt de nagyon nagy százalékban csak pár év volt a 2 között) vagy nagyon fiatalon vagy erőszakos körülmények között (esetleg mind2) hunytak el. Továbbá az is érdekes hogy nem túl messze születtek újjá az előző életükhöz képest azaz a nemzetiségük nem változott. Sőt 1 olyan esetről is beszámoltak ahol a kislány ugyan abba a családba született újjá ikerpárként egy autóbaleset után.


Több száz esetet találtak ahol a gyerek olyan "anyajeggyel"(birthmark) vagy defektussal született aminek köze volt az előző életben elszenvedett halálhoz. Pl ahol a gyereken egy lőtt sebnek bemeneti és kimeneti helyénél is ott volt az "anyajegy". (ilyenből 18 at találtak) Vagy az a gyerek akinek valamelyik kézfeje egy "csonk" volt és elmondása szerint előző életében az apjának valamilyen munkagépe leszakította ott a kézfejét.


Továbbá fóbiákról is beszéltek. Pl aki vízbefúlásos halálról számolt be az retteg a víztől. Többek között nekem volt 1 ilyen 50 feletti munkatársam aki elmesélte hogy neki nagyon fiatal korától volt egy nagyon intenzív emléke hogy hajóroncsok vannak körülötte ő meg lebeg a vízen.Ez egy olyan régi emléke hogy akkor még tv-jük se volt. Továbbá "ebben az életében" soha nem volt képes megtanulni úszni.


Továbbá "rituális" anyajegyeket is találtak. Nem tudom hol talán Indiában/Thaiföldön vagy Vietnámban(erre nem emlékszem pontosan) az a szokás pár helyen hogy megjelölik az elhunytat valamilyen kis ábrával valahol a testén. Ilyen esetet is rengeteget találtak. Sőt volt egy fiú aki elmesélte hogy előző életében nő volt és életében "irigyelte" a férjét mert szeretőt is tartott mellette, ezért következő alkalommal férfinek szeretett volna születni hogy ő is tarthasson szeretőt. Össze is jött neki csak sajnos pár évvel később rájött hogy ugyan úgy a férfiakhoz vonzódik még mindig.


Érdeklődési körök/előző készségek is volt hogy átöröklődtek.


Ezekben a sztorikban az volt a jó hogy a kisgyerekek olyan emberek életéről tudtak pontos információkat akik lényegében "senkik" voltak. A jelenlegi családhoz az előző életben lévő személynek legtöbbször semmi köze nem volt. Az amerikai eseteknél a szülők nagyon nagy része nem is hitt a reinkarnációban. Volt olyan eset is (Marty Martyn) ahol hivatalos okiratban rosszul volt feltüntetve a halott személy megélt kora de a srác a valós megélt életkort említette.


És akkor még az állítólagos halálközeli élményekről, és a hipnózis vagy meditáció által előhozott emlékekről nem is ejtettem szót.



Persze lehet azt mondani hogy az egész humbug mert mind a 2500 eset kamu vagy bolond emberek és jól találgató kisgyerekek agyszüleménye. De akkor ezen az alapon elmondhatjuk ezt magáról a reinkarnációról is.

2020. nov. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Szerintem nem az számít, hogy hány előző életed volt, hanem hogy mennyire állsz közel hozzájuk. Ez alatt nem pontosan azt értem, hogy hiszel-e a reinkarnációban, hanem hogy a tudatod, a „belső éned" mennyire emlékszik, kötődik hozzá. De ez persze csak az én véleményem. (••)
2020. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!