Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a véleményetek a karmáról?...

Mi a véleményetek a karmáról? Létezik?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem létezik. Az ok-okozat törvénye más néven. Ha teszel valamit annak következménye van. Vagyis ha hatással vagy valakire, azt a hatást idővel te is megtapasztalod. Még ha nem is ugyanabban a formában.
2021. márc. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen nagyon alapszinten ezt elhiszem én is. Viszont egész komoly, bonyolult jelenségekre szerintem nem jó, ha valaki akár teljesen kívülállóként ezt magyarázza bele. Pl. x ember biztos azért éhezik / lett hajléktalan, mert előző életében ő dobott másokat az utcára.
2021. márc. 7. 14:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem szerencsés dolog belemagyarázni, találgatni, spekulálni. Ezért talán az a legjobb, ha a magunk életében vesszük észre, ismerjük fel az összefüggéseket.

Bonyolításról jut eszembe... az ezoterikus tanítások szerint van karmája egy családnak, nemzetnek, az emberiségnek is.

2021. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 pelgrim ***** válasza:
85%
Én hiszem, hogy létezik, de szerintem nem mint megtorlás vagy büntetés, hanem mint következmény. Ha például jelen életünkben valakivel nagyon rosszat tettünk, lehet a következő inkarnációban hasonló rossz fog velünk történni, de ez nem az általunk bántalmazott embertársunk bosszúja, hanem saját elhatározásunk, hogy tanuljunk belőle, hogy érezhessük az általunk okozott fájdalmat, hogy megtanuljuk, hogyan kell megbocsátani.
2021. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Erről én is olvastam már, bár értelmezni lehet, hogy nem tudtam helyesen. Ha pl. egy családban mondjuk egy ember nem követi el a felmenői hibáját (pl. alkoholizmus), akkor az azért van, mert neki a karmája fejlettebb ezen tanítások szerint? Ugye ezek a tanok sokszor azt mondják, hogy mindenki úgy él, mint a felmenői. Akkor aki ki tudott törni, azon megkegyelmezett a karma?
2021. márc. 7. 14:35
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Van 2 cicám. Mindegyiknek határozottan van karma.
2021. márc. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
XD
2021. márc. 7. 15:02
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Igen, létezik kamra.
2021. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

A lélek fejlettségi szintjétől függ, van aki magának válassza -és állítja össze - a leszületésnél megtanulandó leckéket, vannak akiknek pedig csak "kötelező" átélni ami jön, tovább görgetve a hibákat.

Ha érzéketlen vagy arra, hogy a fél világ éhezik, neked pedig sok pénzed van, akkor a következő életedben olyasmiket kell átélned, ami segít megérteni milyen nincstelen éhezőnek lenni.

2021. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hibákat csak úgy továbbgörgetni semmi értelme nincs. Amúgy a karma értelme a korábbi bűnök, hibák helyreállítása lenne, a továbbadása pont ennek az ellentéte, tehát ez is logikai bukfenc. A pénzes ember példája logikusnak tűnik, de maga ez a reinkarnáció és karma dolog nekem még mindig inkább a belemagyarázás kategóriája. Továbbra is vallom, van lehetősége mindenkinek változni, javítani, ebből adódóan nehéz szituációkat legjobb tudása szerint elkerülni, vagy ha már benne van megoldani. Nem tudhatom biztosra, hogy adott ember miért van abban a szitban, amiben, erre nincs ennyire biztos forgatókönyv.
2021. márc. 7. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!