Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy "csak egyszer élünk"?

Figyelt kérdés

Én például még sose láttam négert, csak tévében, tehát biztosan nem is léteznek négerek sehol. (A tévében vagy hazudtak erről, vagy pedig filmtrükk volt a négerekről, ez száz százalék).


Nem provokatív szándékú a kérdésem, hanem együtt gondolkodó. Érdekelnek vélemények, akár ironikus módon megfogalmazva, akár anélkül.


A "néger" csak egy példa volt, nem vagyok rasszista, a félreértés elkerülése végett jelzem. Írhattam volna "néger" helyett omlettet (vagy pl "négercsók" nevű édességet) is, azt se láttam még soha, csak tévében, tehát nem létezik valójában omlett, nyilvánvalóan.


Vagy például írhattam volna, hogy a négerek sosem csókolóznak, mivel még soha nem kaptam csókot négertől.


De például krixkraxnetovábbot se láttam még soha, tehát annak is eleve kizárom a létezését. Ahogy omlett se létezik ugyanilyen alapon, ugyanilyen (tudományos) logika által.


Tökéletes (tudományos) logikám van, érdekel a véleményetek a logikámról is, akármilyen tökéletes is. :) Bár buta vagyok, de tökéletes a logikám, illetőleg könnyen lehet, hogy végtelenül okos vagyok, csak véletlenül egy pillanatra megjelent az isteni szikra nekem arról, hogy netán buta vagyok.


Tényleg NEM provokatív a szándékom, hanem az EGYÜTTGONDOLKODÁS hatékonysága motivál engem a kérdésem kiírásával.


Mivel lehet, hogy mégis nagyon ostoba vagyok.


Bár mivel beképzelt vagyok, 100%, hogy tökéletes vagyok, hiszen tudományhívő vagyok, tele vagyok hipotézisekkel, előfeltevésekkel, és ennyi erővel akár totózhatnék is (tudományos alapon), ennek okán azt mondom magamról, hogy akad néminemű hiba a gondolkodásmódomban, miközben beképzelten tökélynek hiszen önmagam.



#tudomány #spiritualitás #buddhizmus #buta #Buddha #együttgondolkodás #hatékony válaszkeresés #a buta kérdező szeretne felvilágosult lenni
2016. nov. 3. 18:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Az hogy nem lattal negert a tapasztalatlansagod miatt van.
2016. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
77%

a kerdesed mire iranyul?


erveles mi mellett? hogy az is letezik amit nem tapasztalsz meg?


mert ez igy van...


egyszer mindent meg fogsz tapasztalni


fo kerdesre pedig

nem csak egyszed elunk


de ha vallastol stb elvonatkozatatsz akkor is az elkovetkezo generacioknak jo eletet kellene termtenie mindenkinek


sajnos nem tudtam eldonteni hogy gunyolodsz e vagy pedig gunyosan bokdosodol azokra akik mashogy gondolkodnak

2016. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező ezoterista, vagy szellem vagy UFO b*zi, és nyilvánvalóan a tudományosan gondolkodó embereket gúnyolja ki.


Az egy dolog, hogy te nem láttál még négert, de az tudományosan bizonyított, hogy léteznek négerek, ha nem hiszed, ülj fel egy Afrikába tartó repülőre, szállj le és ott fogsz látni. Omlettet készítek neked, néger csókot meg kérj egy prostitól, mikor megérkeztél Afrikába... illetve létezését akár az is bizonyítja, ha az utcán megfigyelsz egy néger szerelmespárt.


De vajon, te, kedves kérdező, el tudsz-e kalauzolni engem egy olyan helyre, ahol biztosan reptoidokra vagy visszajáró lelkekre lelek? Nem, ezt kétlem... és ez itt a lényeg.

2016. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

regen gyakori televolt a reptoidos kerdesekkel, feltem hogy mara mar ezek eltuntek:D

de szerencsere nem


csak mostmar szellemileg fejlettebbek khm... az emberek es ma mar olyokat terjesztenek hogy minden virtualis, alom, egyen tudataban kepzel el mindent, robotok, szornyek

szoval a jo oreg sci-fi es fantasy osszes felhozatala

korantsem soroltam fel mindent

2016. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy nem csak egyszer élünk!
2016. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

A középkorban azt mondták tudományos alapon a tudósok, hogy nem tud semmiféle ember által készített szerkezet a levegőbe emelkedni, amely nehezebb a levegőnél. Igazuk volt, hiszen nem létezik manapság sem repülőgép. Ugye?


[link]

2016. nov. 4. 18:58
 7/30 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm a válaszokat, gondolkodjunk

együtt tovább. :)


A középkorban azt mondták sokan, a tudósoknak nevezett emberek közül például a presztízssel bíróak biztosan, hogy aki vizionál olyan szerkezetet (zárójelben jelzem, hogy állítólag Nostradamus vizionált, de ez most mellékes),


amelyben mozgókép látható,


az elmebeteg, mert ilyen nem létezik,

és nem kivitelezhető;


vagy ha kivitelezhető, az szemfényvesztés, de úgy sem tud ilyet senki varázsolni, tehát ha definiálták volna számukra azt,


amit ma televíziónak nevezünk,


hogy az kivitelezhető eszköz, nos, azt a személyt a középkorban, aki ezt állította, hogy létezik ilyesmi szerkezet, mint amit ma tévének hívunk, azt elmebetegnek titulálták.


-------------------------------


Én hiszek a középkori tudósoknak, mert tudományos ember vagyok. Valóban nem létezik repülőgép, mert nehezebb a levegőnél, ahogy a középkori és újkori, 19.század közepi tudósok érveltek; se nem létezik televízió.


Mert a középkori ember sose látott még repülőgépet, se tévét, de az 1850 közül élt tudósok se láttak még ilyet, se repülőgépet (utóbbiak csak léghajót).


------------------------------


A nyolcvanas években, amikor kiszivárgott a GPS híre, miszerint akár minden négyzetmétert lehet látni az űrből és bizony a NATO figyel is számos térséget, nos, a kiszivárogtatókra azt mondták, hogy paranoidok.


Pedig létezik GPS. Vagy mégse? Tudotommal MÁR használhatod a kocsidban is, vagy a mobiltelefonodon, sőt, már az 1980-as években is RÉG létezett, csak titkolták előled az ufókat... akarom mondani: a GPS-t. Mivel a végtelen univerzumban az ember a legértelmesebb lény, tehát ufók és idegen humanoidok nem léteznek, és GPS sem létezik(?)


Szóval ugye mégse létezik GPS? Csak hallucináljuk, kedves tudományhívők? :) Én is tudományhívő vagyok, mert tudós vagyok. :)


Már nem vagyunk paranoidok amiatt, mert már te is használsz GPS-t? (Amelynek a puszta létezése titokban volt tartva kb az ezredfordulóig...)


Én lelkesen együtt gondolkodom veletek.


-------------------------


De vajon, te, kedves hármas hozzászóló, el tudsz-e kalauzolni engem egy olyan helyre, ahol biztosan GPS-re, vagy repülőgépre (netán televízióra) lelek? Nem, ezt kétlem... és ez itt a lényeg.

2016. nov. 4. 19:07
 8/30 A kérdező kommentje:

Amikor léghajó már létezett az 1890-es években és előtte is (Leonardo Da Vinci a középkorban már készített kísérleti példányokat), de a repülőgépet még nem találták fel, akkoriban, az 1890-es években is MÉG MINDIG azt mondták, tudományos alapon, a presztízzsel bíró tudósok (tehát nem csak a középkorban, de az 1890-es évekig is), hogy


"nem tud semmiféle ember által készített szerkezet a levegőbe emelkedni, amely nehezebb a levegőnél."


Igazuk volt, hiszen nem létezik manapság sem repülőgép. Ugye?


[link]


Csupán gondolatciklus gyanánt. :) Egészségetekre. :) Egy kis agytorna, hátha okosabb leszek, a kérdésem által.

2016. nov. 4. 19:19
 9/30 anonim ***** válasza:
63%

Persze, hogy eltudlak! :D Van itthon két LCD TV-m, az okostelefonomra Cerberus van telepítve, ez egyfajta GPS, no meg a kocsim fedélzeti számítógépében is van. Repülőgépet meg láthatsz a Ferihegyen.


Egyébként vicces ez a topik, mindig van valami újdonság, most kiderült, hogy egyesek nem hisznek a TV, GPS... stb. létezésben. :D


Nem akarsz véletlenül alapítani egy "ragadjunkaközépkorbanészárkózzunkelamodernvilágtól" szektát?

2016. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#9 sokan igy tesznek, csak nagyon keves modern dogot hasznalnak, valakik meg semmit, tudatosan es nem a 3. vilagi pusztaban haldoklokra gondoltam
2016. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!