Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hisztek az előző életben?

Hisztek az előző életben?

Figyelt kérdés

Hogyan vélekedtek erről? Szerintetek volt előző életünk, vagy esetleg a lélekvándorlás lehetséges? És, ha volt akkor szerintetek azokkal a lelkekkel, akik fontosak voltak nekünk, ebben az életünkben is találkozunk?

Obszcén válaszokat lehetőleg mellőzzük, ha szerinted hülyeség, azt is le lehet írni kulturáltan.



2021. ápr. 7. 16:20
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#7.

Van benne igazság, amit mondasz, de nem biztos, hogy ez egy rendszer. Lehet, hogy előző életedben például voltál egy anyuka, és volt egy kislányod. Következő életedben pedig, a lányod lelke a legjobb barátnődben lesz. Ki tudja, végül is, mint mondtam én hiszek benne, mert ha két ember már szinte így érzi, hogy nekik egyezik a gondolkodásuk, nagyjából a személyiségük, kicsit még a lelkük is, azok akkor lehetetlen, hogy ne találjanak rá egymásra mindegyik életükben.

2021. ápr. 7. 17:40
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen hiszek az előző életekben. Már csak ha abból a megközelítésből indulunk ki hogy a lélek a fizikai halált követően nem hal meg mivel nem anyagi eredetű ezért továbblétezik a halált követően is valamilyen más létsíkon akkor valószínűleg újra le is születik majd az anyagi világba hogy tovább tanuljon, fejlődjön.

Elvileg csak azokkal az emberekkel találkozunk életünk során akikkel van dolgunk ebben az életben. Ha mégis valaki olyannal kerülünk kapcsolatba akikkel nincs a jelenlegi életünkben elintézendő feladatunk, nem köt semmilyen karma hozzá, akkor azzal rövid úton így vagy úgy megszakad a kapcsolat, vagy pedig ki sem alakul semmilyen tartósabb, mélyebb kapcsolat az adott illetővel. Aminek pedig a karmánk szerint meg kell hogy történjen velünk, legyen az jó vagy rossz, az így vagy úgy de meg is fog történni valamilyen formában, valamilyen módon velünk.

2021. ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
11: És ha az egyik ilyen ember a bushmanok közé születik, a másik meg egy amerikai felsőosztályba? Vagy innentől akkor csak ide vagy csak oda születünk? Elég kiábrándító lenne, és a fizikai törvények ezt a logikai menetet nem támasztják alá. Hinni bármiben lehet persze, de ha ennyire elrugaszkodunk a logikától, hogy csak azért, mert szeretnénk látni a számunkra fontos személyt a következő életben már elvesztünk minden realitást, akkor kár így feltenni egy ilyen kérdést.
2021. ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Oké, tizenhármas, nyertél. Ebbe nem gondoltam bele, és az az igazság, hogy nem arról van szó, hogy szeretnék valakit a lehetséges következő életemben is magam mellett tudni, csak azt szerettem volna tudni (mivel még nincs számomra ennyire fontos személy), hogy akikkel esetleg a jövőben találkozok majd, és fontosak lesznek nekem, azokkal találkozhattam-e már előző életeimben. Köszönöm a válaszokat eddig, egyébként mindenkinek.
2021. ápr. 7. 18:42
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vagyok vele hogy hiába van, ha a következő életben a mostani emlékeim nélkül úgy is más temperaterumú és teljesen már jellemű ember lennék.
2021. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
62%
Buddha már 2500 évvel ezelőtt megmondta, hogy lélekvándorlás nincs, reinkarnáció van. A kettő egészen más. Ráadásul a mostani kutatások szerint a reinkarnáció is másként működik, mint a hitvilágban. Érdemes elolvasni "A tudat, és a tudattalan határai" című könyvet.
2021. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszek benne. Lélek létezik, de Isten dönti el mikor születünk újjá. És kifejezett küldetésünk van itt, nem csupán úgy születgetünk újjá mindenfelé a végtelenségig. :)
2021. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
17: legalábbis te ebben hiszel, mondjuk így.
2021. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%

es mi a különbség a reinkarnáció es lelekvandorlas kozott?

leírnád röviden?

2021. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
#16, én is kíváncsi lennék arra, amire az utolsó, mert én eddig úgy tudtam, hogy a kettő egy és ugyanaz.
2021. ápr. 8. 07:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!