Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha létezik a reinkarnáció, és...

Ha létezik a reinkarnáció, és mi tényleg egy új testben születnénk meg, elfelejtenénk az ebben az életben történteket?

Figyelt kérdés

Megijeszt a gondolat, hogy ha létezne reinkarnáció, elfelejteném ami ebben az életben történt velem. Ti hogy vagytok evvel?

(Keresztény ember vagyok, de más hitek is foglalkoztatnak elméleti szinten)



2021. ápr. 8. 15:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Hát én szerintem létezik. Vannak rá bizonyítékok, ritkán kisgyereknek is bevillannak dolgok előző életéből.
2021. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Igen, mindent elfelejtenél, és egy teljesen új emberként születnél meg. A jelenlegi személyed pedig megszűnne.
2021. ápr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
0%

Tekintve, hogy nem létezik, erre a kérdésre nem lehet választani.

Ez most olyan kérdés, mintha az kérdezném, ha a kutyám ember lenne milyen magas lenne?

2021. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
Ha létezik, akkor vagy elfelejtjük (lévén hogy egyikünk sem emlékszik ilyesmire hitelt érdemlően), vagy csak nem lehetséges az életünk során visszaemlékezni rá (de mondjuk a halálunk után ettől még emlékezhetünk az összes eddigi életünkre). De ez csak fantázia, nem megalapozott.
2021. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Grimfox ***** válasza:
76%
Gondolj bele másként. A reinkarnáció nem csak azt jelenti, hogy egyszer születsz meg új testben, hanem véges sok alkalommal. Ha megtartanád minden életed emlékét, vagy akár csak az előzőét is, mennyi emlék, -jó, és nagyon rossz is-halmozódna fel? Ha egy előző életedben rossz ember volnál, a lelkiismeret ebben az életben is gyötörne, ha valakit nagyon szerettél, az az ember nagyon hiányozna. Arról nem is beszélve, hogy a test ugyan rokon, de a lélek nem ismeri a vérségi kapcsolatot. Aki előző életedben mondjuk az egyik szülőd volt, vagy a testvéred, ebben az életben könnyen lehet a párod. Ha a rengeteg emlék súlyától nem roppansz össze, akkor az ilyen látszólagos morális problémák kergetnének az őrületbe. Előnyös lenne tudni dolgokat, amiket egyszer már megtanultál, de ezt az előnyt teljesen elnyomnák a fent említett hátrányok.
2021. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

hát elfelejted, túllépsz rajta mint a matek legtöbb képletén (ha csak nem használod a szakterületeden)

most sem emlékszel ki voltál mert nem az számít ki voltál s ki leszel hanem az aki vagy.

Én is keresztényként kezdtem, de a reinkarnációt jobban el tudom fogadni. azok kik bűnt követtek el, azok kik nem végezték be sorsukat azon nem a pokolba kerülnek időtlen időkig hanem újjászületnek hogy ezzel is vezekeljenek, és jobb életet éljenek. Valahogy ezt jobban el tudom képzelni egy szerető Istenről. ja igen, kicsit összemostam.

Az hogy mi van a halál után amúgy csak fikció, fogalmunk sincs mi van így abban hiszel amiben akarsz. Annyi a lényege hogy az utolsó levegővételnél ne legyen félelem. Elfogadod belélegzéssel kezdődik és kilégzéssel ér véget, ha ehhez eszmék kellenek akkor vannak (Reinkarnáció; Menny; Nirvana; Vallhalla...)

Ha reális dolgok foglalkoztatnak pszichológia-önismeret. bár nem foglalkozik azzal hogy mi lesz veled az életed után, hisz mi is a fontosabb? az élet vagy a halál? a múlt életeid, az elkövetkezők vagy az amiben vagy? melyikben hozhatod ki a legtöbbet? tegnapban a holnapban vagy a mában?

2021. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
#5: Mert az ugye sokkal jobb dolog, ha nem tudod, hogy miért ilyen igazságtalan veled az élet?
2021. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Grimfox ***** válasza:
79%

Mennyivel könnyebb az életre, vagy más külső erőkre, démonokra, más emberekre, isten próbatételére fogni a szenvedést, mint saját magad felvállalni a felelősséget. Erre a saját életükben is nagyon kevesen képesek. Ha igazságtalanság, rossz dolog éri őket, az emberek mindenkit hibáztatnak, csak a saját döntéseiket nem. Ha ezt sok életnyi emlékkel kellene megtenniük, mi lenne az eredménye? Nem azon panaszkodnának, hogy az élet igazságtalan, hanem azon, hogy az eddigi életeik során mindig igazságtalan volt velük az élet. Pedig nem az élet volt igazságtalan, hanem az egyén maga hozott rossz döntéseket. Olykor olyan rossz döntéseket, amiket következő életében is érez. Akik komolyan veszik a reinkarnáció, és karma filozófiáját, nem azon gondolkodnak, hogy mi történt előző életükben, ami miatt ebben az életben problémái vannak. Azon gondolkodnak, hogyan hozzanak olyan döntéseket, amik a jelen életükben felelősségteljesek, sem most, sem a jövőben nem okoznak sem nekik, sem másoknak bajt, és szenvedést.

Nem elég azt tudni, hogy hibát követtél el egy előző életedben, és most ennek a hatását érzed? (bár leggyakrabban az adott életben, csak nem tudja mi volt az) Származik e bármi hasznod abból, ha tudod, hogy egy erőszaktevő sorozatgyilkos voltál? Azon kívül, hogy bűntudatod érzel olyasmi miatt, amit szigorúan véve nem te követtél el, hanem az az ember, aki előző életedben voltál. A halállal az egyén is meghal. Egy másik személyiség születik meg legközelebb. Ennek a személyiségnek a kibontakozását szerinted hogy befolyásolná, ha olyan emlékei lennének, amiket nem ő maga tett meg, a testének, jelenlegi énjének semmi köze nem volt hozzá, mégis valós emlékként élné meg?

2021. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

Azon kívül, hogy bűntudatod érzel olyasmi miatt, amit szigorúan véve nem te követtél el,

akkor miért kellene amiatt szenvednem, amit szigorúan véve nem is én követtem el?

2021. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%
Mert azért, hogy helyreálljon az univerzum egyensúlya, valakinek meg kell szenvednie a következményeket. Megfelelőbb alany pedig az elkövetővel legközelebbi lelki rokonságot mutató személy, azaz az elkövető lelki utóda.
2021. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!