Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan lehet teljesen újjászül...

Hogyan lehet teljesen újjászületni? Mennyi időt vesz igénybe?

Figyelt kérdés

Lélekben újjászületni teljes mértékben hogyan lehet és mennyi időt vesz igénybe? Nem tudnám pontosan megfogalmazni mi is ez, de olyasmira gondolok, hogy bűn nélkül élni és Istennel nagyon közeli kapcsolatot fenntartani.

Én egy ideig eltávolodtam ezektől a dolgoktól, de pár hónapja ismét imádkozni kezdtem, majdnem minden nap imádkozok és közben igyekszem a hibáimtól megszabadulni, elkerülni olyan cselekedeteket, amik nem hasznosak és nem Jézus tanításai szerint valók. Már jobb a helyzetem mint eddig volt és gyakran el tudom kerülni a rossz dolgokat, valamikor már eszembe se jut. Persze valamikor nem megy. De már sokkal jobb mint régebben.

Aztán a másik dolog, hogy szeretnék közeli kapcsolatba kerülni Istennel. Szinte minden nap imádkozok. Jézushoz különösen sokat. Egyszer azt is kértem, hogy valahogy üzenjen nekem ha van üzenete számomra és azon az éjszakán álmodtam róla, ez már szubjektív, hogy ki tartja üzenetnek, ki tartja egyszerű álomnak. Bár a templomba a járvány miatt nem merek elmenni, online meghallgatom az istentiszteleteket, miséket. Nem bemagolt szöveget szoktam mondani, hanem saját szavaimmal. A Bibliát nem olvastam nagyon, néhány oldalát igen, elterveztem, hogy minden nap olvasok belőle pár oldalt, de végül ez elmaradt, mert egyszerűen felgyűltek a tennivalók és néha esténként már nagyon fáradt voltam.


Szóval jó úton járok szerintetek? Már megváltoztam, legalábbis részben, de még nem tökéletesen.

Elkezdtem újjászületni? Vagy az újjászületés valami más? Mennyi idő?


Én csak nagyjából sejtem, hogy mi mit jelent, de biztosra nem tudom.



2021. ápr. 17. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Meg vagy keresztelve? Ugyanis a keresztseg az ujjaszuletes szentsege, ami minden korabbi bunt letorol. Ahhoz, hogy hol tartasz, ajanlom olvasnivalonak Letras Szent Janostol a Mennyekbe vezeto létra cimu könyvet. Harminc lepcsore van bontva ez az UT. Fejezetkent meg lehet talalni az interneten az egesz konyvet, de papir alapon is megvasarolhato.
2021. ápr. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1


Kíváncsi vagyok, hogyan értelmezed a bűn fogalmát?

2021. ápr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, meg lettem keresztelve, azt hiszem kisbaba koromban.
2021. ápr. 18. 11:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Az újjászületés egy mély spiritualis élmény amikor Isten megkeresztel a Szent Szellemével! Isten adja felülről, így azt te nem tudod elkezdeni és befejezni sem csak "indítványozni" a szíved állapotával! Azt írja az Ige ha teljes szívvel kerestek engem akkor megtaláltok! A szívedben el kell köteleződnöd az Isten iránti. Az életed Urává kell tenned Jézust! Az életed az Ő kezébe kell helyezned! Meg kell halnod önmagad számára és az új életed Jézusnak kell élned az Ő akarata szerint.

A babakeresztségedet meg kellene erősíteni egy mostani alámerítkezéssel ha komoly az elhatározásod!

2021. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A bemerítkezés után pedig jó ha újjászületett testvérek imádkoznak érted a Szent Szellem keresztségedért! Újjászületett keresztények gyülekezeteit felkeresheted, ők tartanak bemerítést! A Baptisták is tartanak bemerítést!

A Biblia olvasását is erősen támogatom!

2021. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Az jó ha meg vagy keresztelve,mert az spirituális szempontból azt jelenti,hogy a harmadik szemedet lezárják egy pecséttel..egyben elvágnak a tobozmirigyen keresztül a forrással való kapcsolatodtól,innen a további félrelépések és bűnök kizárva ....tehát ne aggódj egyre közelebb kerülsz az Istenedhez...Az ima végén ne felejtsd el jobban megnyomni az "AMEN"-t ha elhet hangosan ez nagyon fontos és a tenyereidet közben végig szorosan összezárva tartsd,lefelé hajtott fejjel ez hozza el leginkább a kívánt hatást..
2021. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SZücsöm ***** válasza:

6 os. Az írásodat elolvasva 1ből közelebb éreztem magam istenhez mert felváltva gondoltam azt hogy: Jézusom és Úr Isten.

Bár feltételezem (remélem) csak trollkodsz.

2021. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az újjászületés lehet katartikusan gyors, de lehet évekre elhuzódó. Az aszkéták megvonnak minden jót testüktől hogy a lélek újjászülessen bennük. A test dominál életünkben a lélek sokszor van elnyomvva. Pedig lelkünket Istentől kaptuk ezért avval tartjuk vele a kapcsolatot. Persze hogy jó úton haladsz.
2021. ápr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mennyi időt vesz igénybe:

Egy ÖRÖKKÉVALÓSÁG :)

2021. ápr. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!