Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez, hogy van?

Szerintetek ez, hogy van?

Figyelt kérdés
Amikor megszületik egy kisbaba akkor egy teljesen új lélek születik vagy a túlvilágról születik le egy lélek?

2021. febr. 7. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nincs egyikre se bizonyiték.
2021. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Isten azért teremtette az embereket szaporító szervekkel, hogy utódokat tudjanak létrehozni. amikor két ember szerelméből egy új élet megfogan, az egy egyedi élet kialakulása, ami a két szülő génjeit örökli.

Nincs túl világ. Isten az embereknek itt hozta létre az életközegüket a Földön.

2021. febr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Születéskor (pontosabban fogantatáskor) teremtés történik.
2021. febr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem úgy van hogy a mennyországba vagy túlvilágba várnak a lelkek hogy leszülethessenek, esetleg reinkarnálódjanak?
2021. febr. 7. 23:57
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
De nem ám!
2021. febr. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Keresztelő János szerint egyedül Jézus való felülről, mindenki más Földi. Mi csak testtől és vértől születtünk, származásunk már a kezdetén a bűn miatt elszakadt Istentől és romlott természettel születik mindenki.
2021. febr. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem csak János szerint. Maga Jézus is megmondta, hogy egyedül Ő az aki fentről való, Mi emberek innen alulról valók vagyunk, ebből a világból, és nem felülről.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

2021. febr. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Igazából vallás függő. A kereszténységben nincs újjászületés. Az emberek, így a gyermekek a föld születtei (mint már fentebb is említették), ezért kell az embereknek Istennek tetsző életet élni, hogy a lelkük a mennyországba juthasson. Ez igaz az összes ábrahámi vallásra (iszlám, judaizmus, kereszténység és ezeknek az ágaik).

De például a keleti vallások egy részében, mint például a buddhizmus, hinduizmus vagy épp a szikhizmusban mindig újjá születnek a lelket, egészen addig, míg el nem éri a végső helyet (buddhizmusban Nirvanaba jut, hinduizmusban egyesül Brahmannal, stb).

És hogy a Nirvanaban mi van, mi történik, hogy néz ki, senki nem tudja, ugyanis a buddhizmus nem azt tanítja, hogy mi van a túlvilágon, hanem hogy milyen életet kell élned, hogy eljuss oda (és többek között ezért tartják sokan inkább filozófiának, mint vallásnak).

Szóval a kérdéses attól függ, hogy te miben hiszel. Melyik vallás érdekel?

2021. febr. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Amikor meghalunk és belépünk a túlvilágba akkor igazából egy kisbaba testébe lépünk bele?
2021. febr. 8. 07:59
 10/11 anonim ***** válasza:
9# melyik vallásban? Az abrahámi vallásokban nem. Ott vagy Mennyország vagy Pokol. Keleti vallásokban vagy eggyé válik valamilyen módon az univerzummalvan vagy van ahol egyből, van ahol nem egyből, de egy kisbaba testében ébred újjá (reinkarnálódik), ahogy a 8-as válaszomban is mondtam.
2021. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!