Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan születhetne újra egy...

Hogyan születhetne újra egy ember istenként? Mit kell ehhez tenni az életben?

Figyelt kérdés
Filozofáltam már sokszor, hogy milyen lenne, ha egy nemtelen, nagy hatalmú, sebezhetetlen, halhatatlan lénnyé születhetnék, de nem tudom egyáltalán lehetséges- e vagy mi kell ehhez. Értelmetlen ez a fizikai állati testben létezés és gusztustalan ez az alantas párzási folyamat, olyan alsóbbrendűnek érzem magam ettől már gondolatban is.

2021. máj. 6. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Hogyan érheti el az ember az utolsó inkarnációját, ez a kérdés?

Olvasd el az Újszövetséget és megtudod :)

Gautama Sziddhárta élete is megér egy misét.

És csak attól, hogy még nem volt egy szeretetteljes eggyütléted valakivel, még ne akaszd szögre a kopulációt.

2021. máj. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Grimfox ***** válasza:
100%

Egyes indiai filozófiai irányzatok szerint lehetséges félisteni, isteni reinkarnáció. De ez nem azt jelenti, hogy végleg abban a testben is maradsz. A reinkarnációt, és karmát tanító filozófiák szerint a félistenek, és istenek sem halhatatlanok, idővel ők is elmúlnak valamilyen formában, és ahogy azt az életüket élték, úgy fognak reinkarnálódni. Ha csak a magasabb rendű létük gyönyöreiben fürödtek, és nem keresték a szellemi fejlődést, visszazuhannak egy alacsonyabb formájú létezésbe.

Kérdéses, hogy ez valóban lehetséges e. De elgondolkodni el lehet rajta.

Más irányzatok szerint csak úgy válhatsz istenné, ha megvilágosodva visszatérsz az istenségbe, amitől elszakadtál, és megkezdted a születések körforgását.

De egyiket sem érheted el addig, amíg nem tökéletesíted az emberi életed, és a tökéletesítés után nem lépsz még magasabb szintre. Amíg a jelenlegi érzéseidet táplálod az emberi test, és emberi létezés iránt, magad elől vágod el a feljebb jutás lehetőségét.

2021. máj. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megvilágosodsz és belépsz a Nirvánába vagy eléred, hogy hozzád imádkozzanak, ha kemény vagy áldozatot is bemutatnak a tiszteletedre.

Elvileg keleten egyesek, így váltak "istenné" többnyire hadurak lettek háborúistenek, gondolom gondolod, hogy mennyire volt demokratikus ez a választás. ;)

Ám ugyan ezeket az embereket mi nyugaton Védő Szenteknek nevezzük. Bár ők nem hadurak voltak. Csak a hozzájuk való imádkozás azonos.

2021. máj. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

3-om vagyok, megint most olvastam végig. Hát az szomorú, 14-16 évesen nekem is megfordultak bennem hasonló gondolatok főképp ez az alsóbbrendű, halandócska dolog, bár nekem a testikorlátokkal volt bajom. De azóta megszerettem (megint), jó nem vagyok egy varrógép, de a testben létezés és a szerelmi élet jó.

Azt javaslom hessegesd el ezt a gondolatot, könnyen depresszióba hajt. Valamint egyfajta menekülés a csalódás elől vagy pont az váltotta ki. Minden esetre azt kell megélni ami van. Lehet más nemhez vonzódsz, min aminek tartod magad, vagy túl nagy az arcod ahhoz, hogy azt a testet megozd másokkal....jó nem fűvel-fával, hanem egy szívedhez közel álló személlyel.

2021. máj. 8. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Egy isteni élettel.
2021. máj. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Új életedben légy fáraó!
2021. máj. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
6 Én voltam nem működik....🙁
2021. máj. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!