Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a lélekvándorlás igaz...

Ha a lélekvándorlás igaz lenne, akkor hogyhogy a századforduló óta nőtt a lelkek száma?

Figyelt kérdés
Vannak a buddhisták, akik azt hangoztatják, hogy lélekvándorlás... Egyebek... De honnan jön a sok új lélek akkor? Vagy az emberi testbe reinkarnálódik a sok elpusztított állat? Ez marhaság... De gondolj bele, ha igaz lenne :) És Jézus aki az embert teremtette... Nem jutott eszébe egy "update" verzió?:D Mindent a kutatóknak kell megoldani?
2010. aug. 23. 18:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:

"Szarkazmus és a racionalitás ismét győzelmet aratott a vallás felett."


A győzelem relatív fogalom. Több fajtája is létezik, szerintem mielőtt nagyravágsz azzal, amiről egy mukkot sem tudsz, nézz át egy értelmező szótárat.

2010. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:

egyszerűen jó érzés leszólni azt aki a levegőben hisz :D


másrészt az is relatív, hogy egy mukkot sem tudok. ezáltal kijelentem, hogy egy mukkot sem tudsz. :D


epic fail

2010. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
Alapvetően ott rontod el, hogy azt hiszed, érdekel valakit a véleményed. Pedig nem. :)
2010. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
0%
tényleg örülök hogy mások leszólásában leled örömöd, mert nem kell megkérdeznem, hogy hány éves vagy :) Az érettségi szinted vetekszik egy tál salátáéval, némi fokhagymás öntettel. Gratulálok, igazán teljes és boldog életed lehet, sok-sok baráttal, és szerelmi kapcsolattal -.-
2010. aug. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
46%

milyen az az érettségi szint? úgy érted értelmi szint? gyökér.


mellesleg az életem tökéletes :D

2010. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:

Az értelmi és az érettségi szint nem egyenlő :) Látszik, hogy neked egy "kicsit" kevés van ezekből. Ó, és gyökér lennék? Lehet. De akkor nem is tudom, te mi vagy... a gyökérnek nincs túlzó foka, max. a leges-leggyökérebb, de ez nyelvtanilag helytelen.


Értelem: általában a gondolkodásnak, az emberi elme megismerő tevékenységének megnevezése. Minthogy a gondolkodás nagyon összetett tevékenység, mely különböző alkotó elemeknek egymáshoz való igen különböző viszonyait foglalja magában, a nyelv a szerint, hogy mily szempontból, mily vonatkozásaiban tekintjük a gondolkodást, különböző neveken nevezte, melyek közt a legszokottabbak s legkimagaslóbbak: az E és az ész. Ebből kiindulva a filozófiai gondolkodás a különböző nevekhez különböző tehetségeket költött s igy történt, hogy főleg az É.-t s az észt az elme két különböző erejének gondolták, melyek egymástól bizonyos tekintetben függetlenek s melyek közül rendesen az É.-t tekintették az ész, mint felső tehetség alá rendeltnek. Valójában pedig az emberi elme egy, egységes, nem oszlik tehetségekre, erőkre, részekre, hanem egységes rendszere egymással összefüggő elemeknek, melyek sokfélekép kombinálódhatnak, sokféle munkát végezhetnek, sokféle jelenséget szülnek. Az u. n. tehetségek nevei: értelem, ész, érzelem akarat, fantázia, emlékezet, csak bizonyos tényleges jelenségek összefoglalásai, nem pedig külön tehetségek nevei. Ily tényleges jelenség az, hogy elménk nem közömbös szinhelye a benne létrejött érzeteknek (l. Érzet), észrevevéseknek (l. Észrevevés), képeknek, képkapcsolatoknak, társulásoknak stb., hanem azokat igazaknak gondolja, azaz logikailag feldolgozza (l. Gondolkodás, Logika) s amit igy igaznak átlátott, arról azt mondjuk, hogy megértette.


Érettség: Az érettség jelenlegi formája, amiről én beszélek, az az emberi érettség, amit azért neveznek így, mert ez az érettség nem figyelhető meg állatoknál, vagy csak nagyon korlátozott mértékben. Ezt az érettséget úgy határozhatjuk meg, mint az érzelmek tisztaságát és a gondolatok képességét a világ, azon belül pedig különösen az emberi személyiség megértésére. Az ókorban egy idő után ezzel az érettséggel hozták kapcsolatba a delphoi jósda feliratát, amely így hangzott: "Ismerd meg önmagad!". Korábban az "Ismerd meg önmagad!" kijelentés alatt az "Ismerd meg társadalmi helyzeted!" kijelentést értették.

2010. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:

"ez az érettség nem figyelhető meg állatoknál", "Értelem: általában a gondolkodásnak, az emberi elme megismerő tevékenységének megnevezése." de azért salátának neveztél...epic fail. félreírtad, értelmi szintet akartál írni attól függetlenül, hogy létezik érettségi szint, a szövegkörnyezetbe nem illik, szal ismét fail. azt hittem jobb vitapartner vagy, de azért gratulálok, nagyon szépen rágugliztál a kulcsszavakra, a gond az, hogy ettől még nem lszel felsőbbrendű, és ugyanugy kib.szottul a semmiben hiszel :D tunyacsáp


ha én saláta vagyok akkor te egy kiló gaz

2010. aug. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
hű de vicces :) Legalább termékeny vagyok, és táplálom az állatokat, és nem vagyok egy kényeskedő, világos-zöld, kövér labda ^^
2010. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:

Ja és még valami: honnan tudod, hogy a semmiben hiszek? Fel tudsz mutatni nekem egy papírt, amin bizonyítékot találtál rá, és alá is van írva? ÉS mi az hogy a levegőben hiszek? Az emberek régebben nem tudták, hogy létezik a levegő, mert nem látták. Csak érezték. Ha te is arra alapozod az életed, hogy mindent saját szemeddel végignézz, megbizonyosodj róla, akkor nem fogsz sok örömet találni benne. A levegőt ugyan nem látjuk, mégis létezik. Tehát a buddhizmust, ha levegőhöz hasonlítod, akkor egy létező dologról beszélsz, ami nem kézzel fogható.

És... tunyacsáp? Ebben a humor egy morzsája sincs elvetve. Szerintem a humorérzékeddel kellene valamit kezdened.

2010. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
46%

Fel tudsz mutatni nekem egy papírt, amin bizonyítva van a lélekvándorlás, a nirvána, meg a sok szerencsétlenség által összehordott szarság?


A semmi szót pedig gyakran helyettesítik a levegő szóval. Pl: a levegőbe rúg...de ehhez sportolnod is kellene, de ahhoz előbb fel kéne állnod a PC elől, ami igen csak nehezedre eshet :D Mellesleg a dinoszaurusz, és az isten szó is van a szókincsünkben, de ennek ellenére k*baszottul nem léteznek


Azért pedig külön elnézést kérek, hogy hiszek a szememnek, és nem pedig a többi idióta által állítólag "megtapasztalt" (ja..ja) dolgoknak


Nincsen a morzsa elvetve? Köszönöm, újabb kifejezésekkel gazdagodtam. Hatalmas mondás volt, le is vontam belőle a tanulságot ->>> Egy nagy retardált RETEK vagy, só nélkül, félig rohadtan :D

2010. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!