Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek létezik a karma?

Soulshard1 kérdése:

Szerintetek létezik a karma?

Figyelt kérdés
Tehát mindenki visszakapja azt a rosszat amit tett valamikor
2021. jún. 18. 23:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
46%
Az baj visszefele nincsen, hiaba teszel jokat varhatod higy veled is tortenjen valami jo..
2021. jún. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
85%

Ha van is karma, akkor sem a "jutalom-büntetés" logikája szerint kell nézni.


Inkább valamilyen kiegyenlítődés, egyensúly-visszaállás történik: kb. olyan, mint az energiaminimumra való törekvés a természetben. És valóban: okok és okozatok láncolata minden, ezen "futnak" végig a cselkedeteink, és egyenlítődnek ki.


A buddhisták szerint viszont a karma szálainak bogozgatása őrülethez vezethet :)

2021. jún. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

Roppant egyszerűen:

- Ki mint vet, úgy arat!

- Ki-ki a maga szerencséjének a kovácsa!

- Jó tett helyébe, jót várj!

- Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát!

- Ki milyen rózsát szakít, olyat szagol!

- Aki másnak vermet ás, maga esik bele!


Na, ez a karma!:)

2021. jún. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
30%
Van rá megbízhatatlan emberi tapasztalat, hogy létezik, de nincs rá mérés, hogy valóban.
2021. jún. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%
Igen. De nem ugyan úgy és akkor amikor a legkevésbé számít rá.
2021. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!


Ha definiálod, számodra mit takar a karma fogalma, akkor tudunk értelmes választ adni. A szanáthana dharmán, a buddhizmuson és az ezoterikus iskolákon alapuló karma-fogalom jelentősen eltér.


Nos?

2021. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Tudi333 ***** válasza:
0%

Nekem az nem tetszik a karmaelméletekben vagy tanításokban, hogy nagyon determinál. Sokaknál vagy sok tanításban kb. ugyanazt testesítí meg mint a kereszténysegben az eredendő bűnösség és sokan tanítják, hogy ne csináld ezt vagy azt, mert akkor csak karmát "gyártasz" és sokan félnek tőle és ez a félelem nem jó.

Viszont van olyan magasszintű tanító is aki azt mondja, hogy nincs karma. Összességében azt mondom, hogy nem kell ezzel foglalkozni, valamit tenni vagy nem tenni, mert valaki azt mondja, hogy ez nem jó karmikusan vagy ilyesmi.

2021. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 SZücsöm ***** válasza:
79%

Ha van reinkarnáció akkor van rá esély.


Ha nincs reinkarnáció akkor viszont esélytelen mert rengeteg ember van a világon akit nem ért utol életében az "igazság". Vagy pedig nagyon minimális kellemetlenség érte olyan nagy gaztettek miatt amikből amúgy hatalmasat profitált az adott személy.

2021. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
11%

Nem létezik. B#aromság az egész.

Engem úgy átvert egy pali, hogy az nem igaz... A mai napig súlyos depressziós vagyok és súlyos alvászavarom alakult ki miatta! Nagyon, de nagyon csúnyán átvert egy Férfi. P

Pedigszívem lelkem kitettem érte... Mégis életem legnagyobb átverését kaptam tőle...


Na kérem szépen, tudod mit "adott vissza neki az élet, a karma"?!


A nagy lófszt.... Már bocsánat...

Éli világát boldogan, a tengerparton nyaral havonta, és ugyanúgy átveri a nőket ahogy velem is tette... Ennyit erről.

2021. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
34%
Semmi az ég egy adta világon nem történik vele, sőt egyre jobb élete van a nők lehùzásából. Él mint Marci hevesen én pedig itt vagyok súlyos alvászavarral, stb... Miatta! Ennyit erről. Kamu az egész karma b@romsag!!!
2021. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!