Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek van valami a...

Szerintetek van valami a halál után?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy normális beszélgetést indítani a véleményetekről... Vajon újjászületünk, vagy mint a filmekben van egy szellemvilág? Esetleg ténylegesen mennyország és pokol? Vagy csak egyszerűen lakapcsolják a villanyt és kész? Bár a Bibliában nem igazán akarok hinni hiszen ha már csak a teremtés krónikáját nézzük már az egy nagy katyvasz... Isten megteremti Ádámot és Évát.. születik két gyermekük Káin és Ábel. .. Na akkor hogyan is tovább? Valamelyik a saját anyjával volt vagy mi? Szóval nem szeretnék megbantani senki mélyen hívőt de nekem a Biblia több sebből is vérzik.. Bár jó lenne elhinni hogy majd tényleg megítélik mennyire voltam jó ember és mehetsz az örök életbe de kicsit nehéz... És amúgy is.. Mi van az osemberekkel? Ők is ott vannak a mennybe vagy mivel akkor még nem volt vallás ők pogányok és nem kerulhettek oda? De ha mégis ott vannak akkor élek majd utána ősemberek mellett? Szóval igen csak katyvasz az egész ha az ember belegondolok és érdekelne a véleményetek... Persze köszönöm a trolloknak is akik majd poenkodni jönnek 😁

2021. júl. 11. 16:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%

10

Nem 9 vagyok, de sok mindent fellehetne sorolni. Az élmény összetettsége, következetessége, amilyen hatással van az átélő későbbi életmódjára, stb.


De ami sokkal megfoghatóbb a racionális elmének az az, hogy olyan dolgokat mondanak vissza ami a klinikai halál állapotban történt, akár sokkal messzebb a testüktől. Pl. ha meghallgatsz egy ilyen beszámolót akkor megérted.

https://www.youtube.com/watch?v=SWZH1UQgAww

2021. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
43%

"Az agy sok minden hulyesegre kepes, plane ha ilyen extrem allapotokba kerul."


Igen, például a klinikai halál állapotában egy műtőasztalon fekve, lapos EEG görbével, működő érzékszervek és kimutatható agytevékenység nélkül érzékelni nem csak a körülötted történő dolgokat, hanem akár azt is, hogy mit csinálnak éppen tőled távol, akár több ezer kilométerre levő szeretteid.


Az, ha számodra ezekre hihető magyarázat a "hatalmas mennyisegu dopamine, norepinephrine meg serotonin meg egy csomo mas neurotranszmitter", az számomra elég sajátos logikára vall.

2021. júl. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 ...Laci ***** válasza:
20%

A szellemi élmények a legmeggyőzőbbek, ez kétségtelen. Szerintem van "odaát". Akinek nem voltak ilyen élményei, könnyebben jut arra a következtetésre, hogy nincs semmi az élet után.


Ezért inkább filozófiai megközelítést javaslok. Az ember kettős aspektusa a kiindulópont. Van egyrészt testünk, másrészt lelkünk egy igen aktív lelki világgal: gondolatok, vágyak, ambíciók, stb. Az értelmük is két úton ismerheti meg az igazságot.


A külső értelem, amely a tudományos magyarázatokra épít és a belső értelem, amely az élet értelmét, Isten létezését, erkölcsi kérdéseket kutatja a valláson keresztül. Sajnos a tudomány és a vallás a fejlődésük során ellentétben álltak egymással, az emberek ezért sokszor kételyek között éltek, melyiknek is higgyenek. Ma egyre inkább az látszik, hogy egyik sem érheti el céljait a másik megértése, tisztelete nélkül.


A modern embernek kutatnia kell a transzcendens valóságot éppúgy, mint a kézzel foghatót. Erre az ember kettős aspektusa a magyarázat és az indok.


Végül, mivel az ember ilyen kettős természetű lény, mindkét világban megvan a lakóhelye. A testünk lakóhelye a fizikai világ. A testünk nem azért van, hogy örökké éljen, az atomjai visszatérnek a Föld anyagai közé. A lelkünk viszont örök, amely az örök szellemvilágban folytatja életét. A szellemi világban való életünk "minősége" a földi életünkkel korrelál. A kulcs a szeretet. A szeretettel a középpontban élt élet jól előkészíti az élet utáni életünket, amelynek "helye" a szellemvilág, és közege a szeretet. Akik kevés szeretetet gyakoroltak földi életük során, sajnos eléggé elviselhetetlennek fogják találni a szellemi létet. Odaát a nagyobb szabadságot fokú élet és a boldogságérzet a szeretetünk szintjétől függ.

2021. júl. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 SZücsöm ***** válasza:
20%

10 Azokra gondolok amikről ápolók/nővérek számoltak be. Beteg meghal, visszahozzák és olyan dologról számol be amiről nem tudhatna (amiről a halála előtt nem tudott) és amiről kiderül hogy igaz.


pl ilyen sztori az hogy a klinikai halál alatt azt látta a papa hogy megjelent előtte az ápolónője és azt kérte tőle hogy kérjen bocsánatot a szüleitől a sárga autó miatt. Visszahozták a papát erről beszámolt az orvosoknak és nem sokkal később kiderül hogy az ápolónő telibe kapott egy fát az szüleitől kapott új autójával.


Persze mint írtam hazudhat a nővér a sztoriról tehát bizonyítéknak se venném az ilyen sztorikat.


És ott van Eben Alexander (ha jól emlékszem idegsebész) sztorija ami elég hosszú ezért nem írom most le. De ha nem hazudik abban amit és ahogyan átélt/tapasztalt akkor nála is kétlem hogy csak a dopamine a ludas.

2021. júl. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
45%

Kedves valaszolok, akik probalnak meggyozni latomasokrol meg ilyenekrol, legkozelebb kredibilis forrasokbol kene idezni, nem pedig a Ezoteria kategoriabol a felig meddig meg tudatos drogos "viziojait" idezni.


Nezd meg ezt


https://www.youtube.com/watch?v=H3TMz3E0i6o&t=207s


[link]


Nem kene minden joslast elhinni meg azert mert igy meg ugy latszodnak a csillagok akkor mar coca cola folyik az ereimben.

2021. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 SZücsöm ***** válasza:
83%

15 Ezzel csak az a probléma hogy azt feltételezed hogy a biológiai folyamatok kizárják annak az esélyét hogy az észlelés amúgy valódi, ami amúgy nem feltétlenül igaz.


!HA! van transzcendens akkor nem lehetünk benne biztosak hogy melyik tényező hat melyikre (tojás és tyúk dilemmája) és milyen összhatásban lehetnek egymással a folyamatok.


Továbbá mint írtam attól függetlenül hogy lepirosoztatok az általam említett beszámolók léteznek, szintén fent vannak a youtube-on.

Ezekből párra (pl amiket kiemeltem) csak 2 magyarázat lehet.

1. Valaki hazudik az információ láncban

2. Van valami a halál után.


Továbbá ott vannak azok a gyerekek akik azt állítják hogy előző inkarnációjukból vannak emlékeik és ott is olyan beszámolók (sőt egyetemi kutatások) léteznek hogy itt is csak ez a 2 magyarázat lehetséges. És ezeket nem magyarázza a dopamin termelődése az agyban.

2021. júl. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Valaki egy hasonló kérdésnel azt válaszolta hogy eltelt több millió év mire megszulettel és észre sem vetted. . . El fog a többi is anélkül hogy észre venned 😅 vegulis ez is egy jó meglátás
2021. júl. 15. 18:20
 18/19 SZücsöm ***** válasza:
100%

Én arra se emlékszem 3 éves koromba mit csináltam. Tehát eltelt kb 3 év úgy a fizikai valóságban hogy semmi emlékem nincs abból az időből(eltelt és észre se vettem).


Ez bizonyítja azt hogy abban a 3 évben én nem éltem/léteztem?


Továbbá még mindig ott van annak a kérdése hogy mi van azokkal az emberekkel akik azt állítják hogy vannak emlékeik az előző inkarnációjuk életéből. Mind hazudik vagy bolond?


Mi van azokkal akik "reinkarnációs utaztatáson"(vagy mi fenén) vettek részt és állítólag hoztak magukkal emlékképeket? Szintén hazugok és bolondok?


Én 1iket se tapasztaltam viszont volt egy kollégám aki nem volt bolond (legalábbis nem mutatta semmi jelét) viszont váltig állította hogy kisgyerek kora óta van egy emléke hogy egy nagy víztömegen a hátán fekszik és körülötte hajók süllyednek. + Soha nem volt képes megtanulni úszni.

2021. júl. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Valami biztos...
2021. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!