Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valaki gyermek létére kora...

Ha valaki gyermek létére kora bölcs és úgy néz ki, mintha sokkal idősebb lélek lenne, mint amennyi a fizikai kora, szomjazik a tudásra állandóan, sokat filozofál dolgokról, ő lehet valamiféle öreg vagy őslélek vagy csak túl gondolom ezt?

Figyelt kérdés
Olyan gondolata is volt, kicsit viccesen megjegyezve, hogy ő úgy érzi magát mintha már egy legalább 600 éves idős bácsi lenne. Nem tudom honnan jöhetett neki ez a szám és miért érezheti ezt? Nagyon fura. Míg más gyerekek egymással jatszanak ő mintha fejben valahol messze járna, elmélkedne valamiről. Aztán egyszer csak olyan kérdéseket tesz fel, amelyekre még egy felnőtt sem keresi vagy tudja sokszor a válaszokat vagy nem érdeklik ezek a témák.

2021. aug. 13. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Azt megjegyzem, hogy soo gyermek tesz fel olyan kérdeseket amiket mi nem tennénk. Mert akárhiszed akárnem a felnőttek már mindenre kaptak egy magyarázatot legyen az jó vagy rossz, és elfogadtuk. Egy gyerek még most fogja megkapni a választ.

És sok gyerek (az inteligensebbek is, de a 'simák' is) szeret egyedül lenni, nem mindenki kis társasági pillangó.

Mivel viszont a reinkarnáció témába tetted megvan a válaszod is rá.

Mi nem tudhatjuk, hogy túl gondolod-e. Gyermektelenek aztmondanák az anyák/apák szeretnek mindent túlgondolni és azt hinni, hogy az ő gyermekük különlegesebb.

Egyébként pedig az is lehet, hogy tényleg nem most van előszőr játékban

2021. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Érdekelne, konkrétan milyen kérdéseket szokott feltenni - tudnál írni néhány példát?
2021. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Grimfox ***** válasza:
94%

Minden lélek őslélek. Ha egy gyerek olyan szellemi környezetben nevelkedik, ahol az ilyen gondolkodást nem nyomják el benne, akkor lesznek érdekes gondolatai, megfigyelései. Persze a képességének meg kell lennie, hogy felfogja a maga módján mindezt, ezért nem lehet egy gyenge szellemi teljesítőképességű(nem hülye, csak egyszerűbb) gyerek. De ettől nem lesz bölcs, vagy a koránál előrehaladottabb. Könnyebben fejleszthető, és széles palettán, főleg ha "szomjazik a tudásra".

Ez nem olyan ritka, mint ahogy az ember gondolná, csak az a környezet ritka, ahol ki tud bontakozni. Az ilyen gyerekeknél figyelni kell rá, hogy ne állítsuk őket piedesztálra, ne azt tudatosítsuk bennük, hogy ők eltérőek, többek, különlegesek, ellentétben a többi gyerekkel, mert így már fiatalon megmérgezzük a személyiségüket, és hamar kárbamegy a potenciál, amivel most rendelkezik. Emellett buzdítani kell rá, hogy más gyerekekkel minél több kapcsolata legyen. Ezzel ő is fejlődik szociálisan, és húzza maga után a társait a saját képességeivel. Ez főképp 3-6 éves kor között kritikusan fontos. A képességeit persze fejleszteni kell, és támogatni, ha valami olyan érdekli, ami hasznára válik, de sohasem szabad mások elé, és fölé helyezni, sem otthon, sem közösségben.

2021. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Ömm.. nem...

Az a gyerek aki általábban érettebben viselkedik a korosztályánál annak hamarabb kellett felnőnie mert a családi háttere rossz és így próbál meg túlélni.

És ezzel (persze a gyerek ezt nem tudja mert gyerek) saját magát lövi lábon mert nem tud a kortársaival azonosulni és ő maga is megreked a fejlődésben.

Ami később a felnőtt életét keseríti meg mert nincs kialakult identitása és sodródni fog az árral.

Én kedves kérdező ha te vagy a gyerek azt tudom ajánlani hogy hagyd ezt az érett szart a picsába és startolj rá arra hogy barátkozz az osztálytársaiddal inkább.

Legyenek közös emlékeitek, esetleg még romantikus kapcsolat.

2021. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyen volt a kicsi, de van egy 9 évvel és egy 16 évvel idősebb bátyja. Mondhatni felnőttek társaságában nőtt fel.
2021. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Az ilyen gyermek általában aspergeres vagy enyhén autista.
2021. aug. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

inden gyermek "kora bölcs", hiszem még azt is tudják, amit a felnőttek már elfelejtettek.

.

Igen sokat számít, milyen környezetben él/nevelődik a gyerek.

Kirívóan feltűnő és érdekes lenne, ha olyan gyerek kezdene előző életéről beszélni, aki soha nem hallott róla.

2021. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

6-os a legtöbb esetben inkább az szokott lenni hogy az anyuka vagy apuka nem tudják szülői feladataikat ellátni és mondjuk a legidősebb gyereknek kell gondoznia a testvéreit.

Vagy pl. ha a szülők fenyítik a gyerekeiket akkor a gyerekek átváltanak túlélő üzemmódba.

A lényeg az hogy az ilyen gyerekeknek ezáltal elveszik a gyerekkoruk

2021. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Én ugyanez vagyok :( ahogy előttem irják

"Az ilyen gyerekeknek elveszik a gyerekorruk" es ez nagyban igaz, és végre picit megtudtam pár válaszból többet is arról ,hogy miért vagyok ilyen ( nkm mindketto szulom alkoholista es nem voltam normalis nevelesben reszesulve ráadásul van egy agressziv tesom ) és sztm én is ebbe a " túlélő" üzzemódba kapcsoltam , nem élem meg a jelent és folyton csak a jövőben reménykedem, ez tart meg valamennyire ,hogy ne adjam fel.

Viszont nem bánom csak egy kicsit.. minden okkal van és legalább nem csak az érdekel mint az osztálytársaimat ,hogy hány like-om van és xy fiú most de heleyes stb...

2021. aug. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban!
2021. aug. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!