Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért éreznek...

Az emberek miért éreznek állandóan késztetést arra, hogy undorító módon mások felett ítélkezzenek? Ez valamiféle kielégülést jelent nekik, vagy addig sem kell a saját nyomorúságos életükkel foglalkozniuk?

Figyelt kérdés
2018. jún. 1. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kb...
2018. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Egy bizonyos intelligenciaszint alatt ez alapvető kiirthatatlan emberi tulajdonság.Kb.az emberek 80-90%-a.
2018. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi történt? :/
2018. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Úgy gondolom, hogy aki kérdést ír ki ide, az azért teszi, mert kíváncsi a mások véleményére. Persze ha olyan választ kap, ami nem tetszik neki, akkor nekiáll hisztériázni, mint pl. most te, ahelyett hogy elgondolkozna és talán rájönne, hogy másoknak van igaza.


Én nem a frusztrációmat vezetem le, hanem amikor kicsit ki akarok kapcsolódni, vagy nem érzem annyira jól magam, hogy munkával foglalkozzak (pl. most magas a vérnyomásom, fáj a fejem, értelmes dologba nem tudok kezdeni) akkor leírom itt a véleményem. Mivel rengeteg az egysejtű, így sokszor a véleményem is ennek megfelelő. Ha sértő, az nem az én hibám, hanem egyszerűen sok a hülye. Rajtuk próbálok segíteni, bár igazából felesleges. De ha 10.000-ből 1 megfogadja az okos tanácsot, akkor már volt értelme leírni.


Mondjuk lehet, hogy azért is, mert addig sem a nyomorúságos vérnyomásommal foglalkozom :D

2018. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy általánosságban kérdezem, de gondolom sokan tapasztalták már.
2018. jún. 1. 20:32
 6/12 A kérdező kommentje:

#4


Lol, mi a problémád?

2018. jún. 1. 20:33
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Lol, hogyhogy mi a problémám? Nem tudsz olvasni? Na, egy újabb egysejtű!


Na, de írok egy konkrét példát, hátha sikerül megérteni.


volt itt egy kérdés, amit egy csaj írt ki, aki terhes, a palija alkoholista és leszrja.


Na most. Ha én leírom, hogy ez nem normális dolog és idióta, amiért egy ilyen alaknak szül, akkor én vagyok a frusztrált hülye, akinek nyomorúságos az élete?


Hát qvára nem! Épp ez az, hogy számomra érthetetlen, hogy élhet így valaki, mert én sosem élnék így. Leírom a véleményem, amitől lehet, hogy bunkónak tűnök, pedig csak simán igazam van. Ettől még nem az én életem szar, egyelőre az övé az. Lehet, hogy nem kéne ítélkezni, de akkor mit kellene? Megsimogatni a buksiját, amiért a nyomorra és boldogtalanságra kárhoztat egy ártatlan gyereket? Hát nem, b#szki! Inkább vállalom, hogy egyesek szerint bunkó vagyok, de a véleményem akkor is ez. És jólesik leírni, mert utálom a hülyéket. Az emberek többsége az igazságot nem képes elviselni, de én ezt pont lesz#rom, ez az ő bajuk, azért olyan az életük, amilyen.

2018. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem erről szólt a kérdésem, sajnálatos, hogy nem sikerült értelmezni. Teljesen felesleges volt ez az agresszív, értelmetlen fröcsögés, bár nyilván nem véletlenül vetted magadra azt a bizonyos inget. A többieket meg nem értem miért kellett lepontozni...
2018. jún. 1. 20:54
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Mi azzal a probléma, ha elítélem a gyilkosokat?
2018. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én teljesen együtt érzek a kiszolgáltatott, gyenge emberekkel vagy azokkal, akikkel igazságtalanul bántak, és mélységesen elítélem azokat, akik nincsenek tekintettel mások érzéseire és örömüket lelik más kárában. Elítélem azokat is, akik bizonyos embereket hátrányosan különböztetnek meg a származásuk, a külsejük vgy más olyan tulajdonságuk miatt, amiről nem tehetnek. Ez baj? Probléma az, ha nagy az igazságérzetem?
2018. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!