Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Egyetemen miért cikizik...

Az Egyetemen miért cikizik állandóan a bölcsészeket a többi más szakon lévőek? De szinte mindenhol. Én GTK-s vagyok, és néha minket is? Van valamiféle hierarchia? Nyilván nem tényleges archimedesi gondolok.

Figyelt kérdés

2012. dec. 12. 18:28
 1/7 A kérdező kommentje:
*hiearchiára
2012. dec. 12. 18:37
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Orvosi-->fogorvosi>jogász-mérnök>közgáz>takarító>btk=mcdonalds=kfc=burgerking
2012. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ennek az oka is érdekelne...
2012. dec. 12. 20:24
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Azért, mert a bölcsészszakok 95% az égvilágon semmire sem jó, fölösleges, töltelékszakok.

Megélni sem lehet belőle, és a társadalomnak sincs rá igazán szüksége, legalábbis nem akkora mennyiségben, ahányan ilyen szakokra mennek.

Másrészt meg azért, mert ezek mind olyan szakok, amihez semmilyen tudás vagy képesség nem kell, csak segg...

2012. dec. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos ilyen a legtöbb ember. Valakit mindig csesztetni kell.
2012. dec. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
88%
Ennek szerintem sok oka van. A természet, illetve a társadalomtudományoknak több haszna van a gazdaságra, és a társadalomra nézve. Nyilván szükség van bölcsészekre, de nem ilyen nagy számmal. Nincs annyi munkalehetőség számukra. Nem akarok általonosítani, de a bölcsészek elég elvont emberek. Igazából nem sok mindenhez értenek, a többség fogadok, hogy egy középiskolai matekpéldát nem tudna megcsinálni. Azt amit ők végeznek, ahhoz nem feltétlenül kell logika, ellenben, ha például egy komoly gazdasági, társadalmi komplex kérdést, problémát vizsgálunk. Azt hozzá kell tennem, azért vannak olyan szakok amik nem rosszak(történelem, magyar, és egy két nyelvi szak), és ezekre szükség is van, de pld. senki ne mondja nekem, hogy szükség van kínai, japán, koreai stb. sorolhatnám szakokra. Vannak igen értelmes bölcsészek, de a nagy létszám miatt nagyon felhígult a mezőny. A kérdéses második felére válaszolva, én nem tudok hierarchiáról, igazából csak azt tudjuk elmondani, hogy nyilván nagyon sok különböző végzettségű emberre van szükség a megfelelő arányban, viszont ez az arány nem esik egybe az államilag támogatott helyekkel. Nonszensz, hogy egy közgazdászt, jogászt se képezünk, de bölcsészeket ilyen nagy számmal.
2012. dec. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert akik ezt a cikizést művelik, nem ismerik a bölcsészképzést és a bölcsészdiplomával rendelkezők munkaerőpiaci statisztikáit.

Szerintem nagyon értelmetlen hierarchiát keresni. Én több szakon végeztem (történész is) és jókat nevettem azon, amit a bölcsészek magukról vallanak (ők magukat sorolják a hierarchia élére!). Akik normálisabbak voltak, azok átlátták, hogy ennek a cikizésnek nincs értelme. Bölcsészkaron, társadalomtudományin és természettudományin szereztem diplomákat és mindegyik nagymértékben segíti a mostani munkám. A bölcsészkaros kurzusok nélkül a mai munkám nem tudnám ellátni.

2012. dec. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!