Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tegyük fel van reinkarnáció,...

Tegyük fel van reinkarnáció, karma és elvileg fejlődni születünk le, na már most a problémám ezzel, hogy akkor miért nem emlékszünk legalább pár hasznos előző életbeli tudásra vagy készségre, ez nem inkább egy helyben toporgás?

Figyelt kérdés
Mint amikor elkezdel egy játékot és level 100 leszel, erre hirtelen újra 0- ról kell végigszenvedned az egészet és ez megy újra meg újra. Mi értelme ennek? Valami baj van ezzel a rendszerrel. Ez így nincs rendben.

2021. aug. 14. 21:14
1 2 3 4
 1/37 SZücsöm ***** válasza:
51%

Rengeteg játék van aminek az a mechanikája hogy lenullázódik a karaktered viszont cserébe a fejlődési/xp szerzési képesség megnő(bár csak mobil játékok jutnak most eszembe de abból rengeteg).


Amúgy lehet hogy nincs fejlődés csak körforgás. Lehet hogy lutri az egész. Lehet hogy csak a karma hat valamilyen szinten az "újjászületési esélyeidre".


Ha van fejlődés akkor azt úgy tudom elképzelni hogy picit jobb fizikai/mentális/szociális képességekkel születsz. Kicsit több szerencse jobb családi környezet. Tehetségek attól függően hogy miben voltál előző életedben kiemelkedően jó/szorgalmas. Esetleg valamiféle spirituális képesség/érzékenység szintén ha ilyen területen "kiemelkedőt alkottál" előző élet valamelyikében.


Van 1 pár ember a bolygón akinek kb az összes STAT-ja :8-10 körül van. Ha nincs újjászületés csak a materializmus és a "véletlen" akkor rohadt szerencsések.

2021. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
59%
Fejlődni hova? És ki irányítja? Csak hangzatos szavakba burkolt semmivel való dobálózás az egész, ami több sebből is vérzik.
2021. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 SZücsöm ***** válasza:
79%

Ha van lélek akkor az esély is meg van rá. Biztos vagyok benne hogy azokat a "vérző pontokat a megfelelő képzelő erővel be lehet foltozni".


Hova? Bárhova. Rengeteg válasz lehet adni erre a kérdésre.

Ki irányítja? Erre is rengeteg választ lehet adni. Akár azt is hogy nem kell irányítani mert a lélek az állandó tehát állandóan ott van a tapasztaláskor(ha létezik).Ha képes a tapasztalásra (információ befogadásra) akkor képes lehet az adaptációra is.


Persze ez csak spekuláció. De ebben a témában szerintem senki se képes többre.

2021. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
73%

Nem feltétlen kell emlékezned az előző életedre. A tapasztalás a lényeg. Most ha következő életedben Indiába születsz ahol harcolnak az ivóvízért akkor miért jó ha emlékszel arra, hogy előtte Magyarországon éltél és nem kellett a vízért harcolnod hanem teljesen természetes és alap dolog volt?


Ez olyan mintha most elképzeled hogy milyen gazdagnak lenni, vagy valami irtó jó nőnek/pasinak. Ezt nyilván el lehet képzelni, de valójában nem tudod milyen egy élet ha gazdag vagy, ha jól nézel ki, ha hiányzik 1 lábad stbstb. Mert nem élted meg, nem tapasztaltad meg.


A tapasztalás a lényeg, nem a megvilágosodás. Nem az van hogy 5 leélt élet után a homlokodra csapsz hogy "hűűű, hát igen, Indiában sz.r volt, de Las Vegasban meg milyen jó életem volt! Nem nézem le többet az Indiaiakat!"

2021. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
4, lehet velem van a baj, de ezektől a tipikus válaszoktól nem érzem, hogy jobb ez így. Én inkább tudni szeretném miért ideszülettem, ki voltam előzőleg, honnan indultam és miért? Olyan mintha ha szándékosan szívatna, büntetne valami erő olyan dologért, amit el se követtem. Ez igazságtalan és kegyetlen. Ha előző életembem rossz ember voltam, jó lenne emlékezni, tudatosulna, hogy ezért bántanak most, mert előző èletemben mondjuk én bántottam másokat. Remélem ez a példa érthető. Ez csak egy bajom karmikus rendszerrel.
2021. aug. 14. 22:16
 6/37 SZücsöm ***** válasza:
75%

Jó de ezt úgy írod mintha nem így de legalábbis hasonlóan érezne a másik 4,5 milliárd ember rajtad kívül. Kb mindenki szeretné tudni az igazságot.

Ha van egyenlőség akkor az pont ez. Együtt tapogatózunk a sötétben (az már kérdéses hogy rá lehet e tapintani valamire) és mind meghalunk 1szer.

2021. aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 SZücsöm ***** válasza:
*7,5 milliárd ember*
2021. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
75%
"miért nem emlékszünk legalább pár hasznos előző életbeli tudásra vagy készségre" Akkor az hogy lehetséges hogy 4-7 gyerekek egy része, olyan szintű tudással, képességekkel rendelkeznek mint a felnőttek sok-sok tanuás gyakorlás után. Pl.egy a sok közül: https://www.youtube.com/watch?v=Xd9u9N7Z4TU
2021. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tartják csak korábbi életek tapasztalatainak, hajlamainak, bölcsességeknek párlatát, irányultságokat, érzelmi beállítottságot hoz le a lélek egy új életbe, az előző életek emlékeit a Fátyol elzárja.
2021. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Grimfox ***** válasza:
83%

A feltételezésben a hiba az, hogy azt mondod, fejlődni vagyunk itt. Ez opció, nem alapvető törvény. Fejlődhetsz, ha ez a döntésed. De ez mindig tudatos döntés, minden adott életben, nem előre kőbe vésett dolog.

A másik hiba, hogy azt mondod, emlékeznünk kéne néhány alapvető képességre. A karma előre meghatározza az életed elsődleges felállását, már akkor, amikor megfogansz, vagy még előtte. Viszont azok a képességek, amik ebben a felállásban a karma alapján szükségesek, hogy a karma, ami az adott helyzetbe juttatott teljesüljön, azok a képességek veled születnek. Nem emlékként, hanem a leendő személyiséged, fizikai tested képességeként.

2021. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!