Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tényleg igaz, hogy több ezer...

Tényleg igaz, hogy több ezer út is létezik a megvilágosodáshoz, ezek pontosan miben különböznek, van negatív, gonosz, " rossz fiús" út is, amin meg lehet világosodni például?

Figyelt kérdés
Csak, mert ha tényleg több ezer mód van, azon filóztam, hogy nem csak ezzel a szentfazék életmóddal lehet elérni, ahol minden kis meditáló kedves az embertársaival, szentül prédikál, hanem mondjuk egy szemét, bunkó, magának való, más embereket alacsonyabbrendűnek tartó is eljuthat valahogyan például a megvilágosodáshoz? Lehet nem a legjobb példa csak érdekelne, hogy milyen a megszokottól eltérő ösvények vannak, amivel ugyanúgy el lehet érni a megvilágosodást. Mert csak ez a szentfazék, lemondásos, szenvedeses, önsanyargató életmódot tolja minden guru, pedig állítólag több ezer út is létezik és nem hiszem, hogy mind ilyen szent életet igényel, tehát a sötét oldal általi megvilágosodás érdekelne, ha valaki ismer ilyet egyáltalán.

2021. szept. 7. 21:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"meg kell tisztulnia a lelkének a bűnöktől, azaz át kell élnie mindent amit mások ellen elkövetett, lehet többszörös erősséggel...."


A megvilágosodás tulajdonképpen arról szól, hogy eltávolítunk mindenféle mentális törmeléket az elméből, és felszámolunk minden hiedelmet, amit addig természetesnek vettünk, hogy majd aztán megtapasztaljuk valódi önmagunkat.

Kezdetnek pont az ilyen jellegű hiedelmeket kell eltávolítani, mint amiket leírtál. Ezek mind csak akadályok.

2021. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A kérdés arról szólt, egy szemét bunkó ember képes lehet-e elérni a megvilágosodást.

Gonoszságot hívhatod mentális törmeléknek meg téves hiedelemnek, ezzel egyet tudok érteni.

Arra viszont nem válaszoltál,hogy hogyan tud megszabadulni tőle.

Meditációval meg jógával veleményem szerint nem. Mivel lehet nem is tudja hogy gonosz és az ilyen spiri technikáktól se fogja megtudni.

Csakis akkor ha átéli, a másik oldalról, amikor vele csinálják.

Onnantól, hogy tudja mi a jó és mi a rossz, mi a fény és mi az árnyék bontogathatja le magának tovább de a nélkül nem fog menni. Az az alap.

2021. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

"A kérdés arról szólt, egy szemét bunkó ember képes lehet-e elérni a megvilágosodást."

Nem egészen ez volt a kérdés szerintem 12#...aki a negatív ösvényen VALÓBAN halad, az pontosan tudja ő "gonosz". Ez nem öncélú bunkozás, hanem kemény munka a folyamatos hatalmi törekvésekre, gyakorlatokkal folyamatosan erősíteni az akaratot és a koncentrációt, tudatosan fenntartani egy nagyfokú, legalább 95%-ot elérő vagy meghaladó önzést, minden téren, mindenkivel kapcsolatban.

A pozitív ösvényen haladók a következő "szint" eléréséhez megtanulják, megértik, ráébrednek, hogy mindenki része a Teremtőnek, meglátják a másik emberben is a Teremtőt, és önzetlen szeretettel fordulnak a többi emberhez, "más önmagukhoz", és munkába fogják az a végtelen energiát (amit szeretetnek hívunk, de ez nem fedi pontosan ezt az energiát) ami az egész világegyetemet áthatja.

A negatív ösvényen haladók önmagukban látják meg a Teremtőt, és önmaguk szeretetén keresztül csapolják meg ugyan ezt a végtelen energiát. Mindkét esetben az energia azonos.

Kiegészítésként annyit, hogy a negatív ösvényt választók -amellet hogy sokkal nehezebb dolguk van- összesen két szintet haladhatnak, utána a negatív ösvény számára lezárul az út.

2021. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A kérdezőt a sötét oldal àltali megvilàgosodàs érdekli.

Én ezt vàzoltam, szerintem ez hogyan történhet meg.

Nem teljesen értem mit szerettél volna kifejezni azzal, hogy valaki VALÓBAN halad a negatív ösvényen, de amit leírtàl az a diktàtor pszichopatàk szintje.

Nem, van sok àtlagosnak mondható ember aki komolyan elhiszi hogy ő jó és szent, fényt közvetít, gyógyító, segít embereken és közben sok szinten, sokaknak àrt és manipulàl önös érdekből vagy stàtuszért..ez személyes tapasztalat sajnos.

Vagy fogalmuk sincs róla, hogy rosszat tesznek vagy annyit mondogattàk màsoknak, egymàsnak és önmaguknak hogy végül elhitték, ők bizony fénymunkàsok.

Rendkívül meggyőzőek, vannak képességeik és van bennük fény, akàr gyógyíthatnànak is de bezavar nàluk a siker, a hatalom, pénz vagy éppen mi és igen ahogy írtad, önmagukban làtjàk meg a Teremtőt, egóból csinàljàk nem szívből, ezàltal az egész hamis, hazug.

Szeretnének segíteni, de elsősorban maguknak, így meg nem lehet gyógyítani màs embert hogy még önmagàt sem sikerült.

Ők csak egy példa a pozitív és negatív ösvény között kallódókra.

Negatív ösvényt szerintem kevesen vàlasztjàk tudatosan, sokuknak generàciós karmàkkal kell megküzdeni, előző életekből szàrmazó traumàkkal, mérgező szülőkkel/kapcsolatokkal és sorolhatnàm.

Úgy, hogy ezekről nemhogy az iskolàkban, a hétköznapi életben sem ejt senki szót, mert nem a mindenki àltal elfogadott valósàg része, pedig nagyon is valós.

Meg aztàn, ha el is ér tartós eredményeket aki a sötétből jön vissza-visszacsúszik a negatívba, baromi sok idő és gyakorlàs àtprogramozni az idegpàlyàkat az agyban, keserves harcnak tűnik az sokàig.

Ezért szükséges és ezért alakulhat ki út közben, annàl aki kitartó a Hit.

Nagyon nehéz pozitívnak maradni ilyen hatàsok közepette, de lehetséges.

Én hiszek a sötét oldal àltali megvilàgosodàsban és könnyen lehet nem is nagyon maradt màs valasztàsa sokaknak a ma élő emberek közül.

Bàtorsàgot és kitartàst kívànok mindenkinek, akinek van mersze elindulni az Úton.

2021. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint valószínűleg több út van mint ember a földön.
2021. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!