Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van olyan könyv a reinkarnáció...

Van olyan könyv a reinkarnációról amit egy gyerekkel is elolvastatnál?

Figyelt kérdés
Mondjuk maradjunk a tizenéves korosztálynál. Vagy óvodás kortól...

2021. szept. 12. 11:30
 1/9 Grimfox ***** válasza:
44%

Nincs. Ez a szellemi élet olyan területe, amihez szükséges az érettebb elme. 14-16 éves kor előtt nem igazán érettek még arra a fiatalok, hogy ezzel mélyebben foglalkozzanak. Igazából az a legelőnyösebb, ha a fiatal magától kezd el ilyen téren érdeklődni, olvasni, nem külső ráhatásra, kényszerre.

Ez alól kivétel, ha abban a kultúrális környezetben nevelkednek, ahol ez az alap eszem. Indiában ez már születéstől része az életüknek, de ott is fokozatosan mélyül az ismeretük a témában.

2021. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem akarnék hülyeségre nevelni egy gyereket.
2021. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
#2, akkor miért olvasgatsz ebben a "hülyeség" kategóriában?
2021. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
# 3Ezt dobta be ajánlott kérdésenk xd
2021. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
A nemzeti alaptanterv részévé kellene tenni a gyermekek spirituális oktatását. Ebbe beletartozhatna a mindennapi meditáció, a reinkarnációról szóló tanítások, légzőgyakorlatok, Krisztus tanításai, stb. Ha az országok többségében ezt megtennék, akkor egy emberöltőnyi idő leforgása alatt gyökeresen megváltozna (pozitív irányba) az emberiség kollektív tudattalanja és beköszöntene az ezoterikusok által olyannyira áhított "aranykor". :)
2021. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nemistudom...én a Mesék a kriptából c. sorozaton nevelkedtem és ott csüngtem a tévén minden hasonló témájú műsornál mintha kompenzálni akartam volna a környezet egyéletes rózsaszín babaházas pusztító hatásait..szóval az indiaiak tudnak valamit..

Szerintem egy óvodás még emlékszik arra honnan jött csak az érdeklődését lesz nehéz fenntartani ha sem mesék sem filmek nemhogy könyvek lennének a témában..

Egy tini talán már bármit elolvas de a kicsiknek lövésem sincs..talán inkább olyanokat kellene ami a régi világokhoz kötődik,Atlantisz,ókori,egyiptomi kultúra ilyesmi...

Még a 2002-es kincses bolygóban is van valami,mert csillagutazók vagyunk..csak a soros gyuri alapítványa által pénzelt "Bogyó és Babócát ne...kérlek csak aztne..

2021. szept. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát jó...

Akkor biztos én voltam olyan naív hogy ha nem is ilyen, de legalább terápiás könyvek léteznek gyerekek számára.

2021. szept. 12. 19:11
 8/9 Grimfox ***** válasza:
Indiában léteznek tanmesék, meg úgy általában az ottani népek meséi, amiben az ilyesmi említésre kerül, de nem központi szerepben, és nem mennek bele mélyebben. De ez egy európai gyerek számára semmit nem mondana. Ez csak abban a kultúrkörnyezetben életképes.
2021. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz nem könyv, hanem mese. A Mackótestvérben van hasonló - bár inkább a karmáról tanít szerintem.
2021. szept. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!