Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akik hisznek a lélekvándorlásb...

Akik hisznek a lélekvándorlásban, hogy van ez a lélek testbe költözése pontosan? Mikor száll bele a lélek a magzatba?

Figyelt kérdés

2021. szept. 18. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem erre pontos választ sajnos nem lehet adni, viszont jó kérdés.
2021. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Grimfox ***** válasza:
77%
Vallástól függ, ki mikortól tekinti embernek a magzatot, azaz lélekkel rendelkező lénynek. A reinkarnáció esetén a fogantatás pillanata a pont, ahol a lélek új testet ölt. A reinkarnáció szó is újra testet öltést jelent, az új test pedig a megtermékenyülés pillanatában jön létre(mindent tartalmaz az adott sejt, ami egy ember létrejöttéhez szükséges).
2021. szept. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Azt olvastam, mielőtt a kutacsok végleg becsontosodnak.
2021. szept. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Születés utáni 3.hétben száll bele, ne kérdezd miért, de ezt megbízható forrásból tudom.

Én azt vallom, hogy mi választjuk a testünket és a családunkat, de ez a családot már ismertük az előző életünkből, lehet nem mindkét szülőt, de az egyiket biztos.

2021. szept. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 HARE_KRISNA ***** válasza:
78%

Nem a lélek választja a szüleit. Minden karmikus okból történik.

A lényeg, hogy miért is születünk újra ebbe az anyagi világba, és hogy hogyan juthatunk ki a karma körforgásából. :)

2021. szept. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Grimfox ***** válasza:
79%
5, nagy eséllyel már most eldőlt, kik lesznek a szüleink következő testet öltéskor, mert már megalapoztuk azt a karmát, ami ezt meghatározza. Nagy eséllyel már több életre előre el van döntve, hogy kikkel milyen kapcsolatunk lesz, és a legerősebb kapcsolatokhoz húz minket a karma a legközelebbi életben.
2021. szept. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Több életre előre nem lehet eldöntve, mert akkor a mostani és az akkori életek nem okoznának Karmát!
2021. szept. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Okoznak, és ezért mondom, hogy nagy eséllyel, nem pedig azt, hogy teljesen biztosan. Egy sor olyan kötelékkel rendelkezik az ember, ami sok életre egy adott csoporthoz kötheti, akár jó, akár rossz értelemben. Persze ezen a jelenben változtathat valamennyit, de nem két-három élet van az ember mögött, hanem nagyon sok, és a karma ez alatt inkább halmozódik, mint csökken.
2021. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én amit olvastam ebben a könyvben róla

[link]


Az alapján nem nagyon van értelme ennek a kiszállásnak, beszállásnak vagy ilyen jellegű interpretálásnak a hinduizmus szerint. Csak megtörténik a lélekvándorlás, de a világ illúzió és ez elhomályosítja a látásunkat, ezért nincs értelme ezeknek a kérdéseknek, hogy pl. hogy hogy nő a népesség vagy, hogyan lép ki-be a lélek.

2021. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!