Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ez miért van, hogyan lehetsége...

Ez miért van, hogyan lehetséges, ha elvileg csak a szent életmóddal, mindenkit szeretve, elfogadva lehet fejlődni szellemileg, haladni a megvilágosodás felé?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy szent buddhista szerzetes, a legtöbb embert fárasztónak, ostobának tartom( bár igyekszem segíteni nekik, ha tudok), illetve eléggé lenézem a legtöbb embert, különösen az alantas állati ösztönöknek élőket,a balhézósokat, verekedősöket, erőszakosakat, azokat, akik nem tartják sokra a tudásanyagok felhalmozását, a tudományokat, a tanulást, a felismeréseket, önálló gondolkodást, csak a szánalmas állati szinttel el vannak. Nem meditálnak, nem filozofálnak, nem kérdeznek, csak birka mód élnek. Ösztönszinten csak szaporodnak, nem gondolkodnak.

Szóval a lényeg, hiába meditálok napi szinten ( talán ezért is), eközben kialakult egy felsőbbrendűségi érzetem. Többnek, magasabbrendűnek látom magam a legtöbb embernél, de közben empatikusabb és segítőkészebb is lettem egyszerre. Szóval ilyen bizarr ellentmondásos kettősség jellemez.

Másnál is van ilyen érzés? Miért a rendszeres meditálásaim után jelent meg ez?

Régen senkit se néztem le, de mióta meditálok egy ideje ez a helyzet.



2021. szept. 23. 11:08
1 2
 11/11 Tudi333 ***** válasza:
100%
Hát szerintem neg nem így van! Ha ráláttok majd az emberekre, akkor látjátok milyenek, mi mozgatja őket és ez nem lenézés és nem spiri egó, meg felsőbbrendűségi érzés, hanem tèny. Én senkit sem nézek le pl, szerintem a kérdező sem, csak kezdi látni a lényeget. Ettől függetlenül mindenkinek van szánalmas tulajdonsága, csak van aki már ismeri vagy látja magában.
2021. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!