Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A karma tényleg létezik? Ezek...

A karma tényleg létezik? Ezek a karma miatt lehetnek, vagy csak véletlen egybe esések?

Figyelt kérdés

Igazából nagyon sokáig nem hittem olyan dolgokban, amit nem láttak vagy éreztek emberek...

Szóval nem hiszek istenben,mágiában valamint a karmában ezidáig nem hittem.

Én az evolúcióban hiszek.

Szoktam imádkozni, de én úgy gondolom, hogy amikor azt mondom, hogy "köszönöm istenem" akkor valójában önmagamnak köszönöm meg a dolgokat.

És ez nem egozás, hogy én vagyok isten... hanem én úgy gondolom, hogy magunk irányítjuk az életünket.

A földönkívüliekben hiszek, hiszen ez egy hatalmas univerzum ami folyamatosan bővül, kizárt, hogy csak a mi bolygónkon alakult ki élet.


De igazából az utóbbi időszakokban kicsit megváltozott a világra való nézés pontom.

Elméletileg a karma úgy működik, hogy mindent úgy kapunk vissza az élettől, ahogy mink adunk másnak.

De ha tényleg így működik..

Akkor miért van az, hogy én holott egész életemben (21éves vagyok) mindig finoman, kedvesen bántam még a számomra nem túl kedves ismerőseimmel is... engem folyamatosan bántalmaztak iskolás éveim alatt?

Amióta nem járok suliba, és nincsennek ezek a bántalmazások az életemben eszméletlen sokat fejlődtem, mint testileg, mint szellemileg is...


Az elmult időszakban alakultak úgy dolgok, hogy pontosan úgy kaptam vissza bizonyos dolgokat, mint ahogy én adtam embereknek...

Meg elégeltem, hogy én mindenkivel kedves vagyok, és lenézően bánnak velem...

Ezért inkább semlegessé váltam... nem foglalkozok már mások érzéseivel.. persze nem tiprom őket a földbe, viszont nem mondom azokat a dolgokat, amiket ők hallani akarnak... azt mondom ami a fejemben van... nem vállogatom meg a szavaim...


A lényeg, hogy az exem rám írt, hogy "már nem én vagyok az egyetlen ember aki meg alázta őt, lett egy pasi akit át hívott magához, össze feküdtek, és a srác másnapra le tiltotta" nem aláztam meg, szakítottam vele finoman, mert már nem éreztem jól magam a kapcsolatban, és ezt rá 3hónapra írta nekem.

Szóval én azt írtam amit gondoltam... igazából el hülyéskedtem a dolgot, hogy miért enged magához ilyen közel olyan pasit, akit alig ismer... és olyanokat kérdeztem, hogy jobb volt e az ágyban mint én...

A lényeg... hogy el hülyéskedtem... holott szerencsétlen lányt meg alázták...

Ez a beszélgetésre 2-3hétre találkoztam egy csajjal, aki eszméletlen jól nézett ki... és teljesen oda volt értem... komolyan bele éltem magam, hogy lehet köztünk valami, mert úgy ált hozzám... áthívtam magamhoz filmezni, b#$tunk, majd tőlem ment bulizni egy régi barátnőmmel...

Másnap meséli a barátnőm, hogy mindennek le hordott nekik... hogy mennyire szar volt velem...

Majd elhidegült tőlem, és le rázott...

1hétig élni nem volt kedvem, annyira magam alatt voltam...

És ekkor tudatosult bennem, hogy mivel is viccelődtem..

Hogy az exemnek ezen kellett keresztül mennie, én meg el vicceltem a dolgot..

Ez történt 3hete...


Másik történet most történt 3-4órája...

Össze ismerkedtem egy csajjal, most hogy már túl tettem magam az előző eseten... 1hete beszélgetünk, viszont ez a 1hét beszélgetés alatt rá jöttem, hogy nem passzolunk össze, ezért 1hét után utaltam rá, hogy köztünk nem lehet semmi... a csaj meg már bele élte magát a dologba...

Éés van egy csaj, akivel 1szer voltam együtt szexuálisan, azzal még le beszéltük hogy barátok leszünk extrákkal...

És most ahogy a csajjal tisztáztam a dolgot, ez a barátnőmre rá írtam, hogy lenne e kedve át jönni...

És közölte velem, hogy az a barátok extrákkal dolog már rég nem érvényes...

Magyarul: olyan hiány érzetem lett, mint ha elvesztettem volna egy olyan személyt az életemből, aki jelentett nekem valamit, de mégsem volt az enyém... na ez ugyanaz az érzés lehetett amit a csaj érzett...


Nagyon sokat írtam...

A lényeg...

Ha tényleg létezik a karma...

Akkor mégis hogyan irányítsam a magam javára?

Az hogy világéletemben kedves voltam mindenkivel nem segített... de amint másképp állok az emberekhez a karma megtalál...

Mégis mit kellene tegyek, hogy a karma végre mellettem legyen? Hogy rendben legyen az életem... és végre megtaláljam a magam mellé való lányt, aki mellett tényleg boldognak érzem magam??


2021. okt. 2. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nagyon érdekes és meggondolandó, amit írtál.És ebből az látszik,hogy ha van karma, akkor gyorsan dolgozik..

Viszont ha így lenne,akkor nagyon sok ember méltán kapná vissza azt a sok rosszat, amit másnak okozott.És elég hamar. Főleg,ha gondolati kívánságok is visszaadódnak...


Tudod, magamból kiindulva, a szeretetem miatt elveszítettem a lakásom, egy önző nő miatt. Próbáltam ismerkedni,az élet minden kapcsolatomat szétverte,hogy az öreg,magának való anyámtól ne szabadulhassak. Aki bevallottan nem szeretett,nem is tudom,hogy tud-e szeretni valakit,magán kívul...

És látnom kell,hogy akiket szerettem, és akik elhagytak, vígan élik az életuket, van párjuk,stb.

Nekem pedig a szomorú öregedés jut,mert anyám kijelentette,hogy ő öreg és beteg és nem lehet elhagyni. Tudod, már a látványát sem bírom.


Gyerekkoromban sem szeretett,hanem hiú volt és mások kegyét kereste.Mindez azért, mert nem lánynak szulettem.

Akkor hol a karma ? Hogy a gyerekkori szeretetet megkapjam? És hogy ő a ridegséget,önzést, hatalmaskodást visszakapja?


De ha körulnézel,láthatod,hogy a másokat kihasználóknak,önzőknek,hazugoknak,perverzeknek megy a kocsi.

Ezért ha van is karma, nagyon nem igazságos.

2021. okt. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha van karma...

Akkor valamiért a jó dolgokat nem úgy kapjuk vissza az élettől, ahogy mi azt adjuk másoknak...

De amint csinálunk 1apró rossz dolgot... azonnal vissza kapjuk, pont úgy ahogyan azt adtuk...

Ez olyan mint ha karma csak azokra reagálnána, akik ki törnek a megszokott személyiségükből 😅

2021. okt. 2. 10:35
 3/6 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor úgy gondolom, hogy csak 1életünk van...

Miért pazarlod az időd egy olyan személyre, aki soha nem szeretett?

Tény az anyád, és felnevelt.

De mégsem élheted így az életed...

Biztosan szívesen látnák valamilyen öregek otthonában, és meg kell értenie, hogy nekedis élned kell az életed.


Nekem egy számomra közeli ismerősöm szentül bízik abban, hogy az életben minden okkal történik.

Ha ez tényleg igaz, akkor okkal szakadtak meg a kapcsolataid.

Ha meg tudtak szakadni, akkor úgy gondolom, hogy nem voltak túl minőségi kapcsolatok...

Lehetőséget kaptál az élettől, hogy új kapcsolatokat alakíts ki.

Csak merj kitörni a komfortozádból, és járj el olyan helyekre, ahova eddig soha.


Nem ismerlek, nem tudom hány éves vagy, és hogy a le írtakan kivül milyen életed van.

De azt biztosra tudom, hogy csak 1életünk van...

És ha én lennék ilyen helyzetben mint te, akkor így cselekednék... mert nem akarom elpazarolni az életem...

2021. okt. 2. 10:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Komfortzónádból*
2021. okt. 2. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

1-es válaszolóval értek egyet. Magam is ezt tapasztalom. A jó emberek szenvednek, a rosszaknak megy a szekér az élet minden területén. Nem mondom, hogy nincs kivétel, de a kivétel erősíti a szabályt ugyebár.

Rengeteg igazságtalanság éri a jó embert az életben és sehol a jutalom vagy a rosszak bűnhödése.

2021. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
bovul: novekszik, gyarapszik? A vilag
2021. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!