Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi motiválna bárkit a tudatoso...

Mi motiválna bárkit a tudatosodásra ha sz*r?

Figyelt kérdés
Van az a része a gondolatoknak, meg érzéseknek, amik jobb ha nem lennének, vagy legalábbis nem tudnánk róluk, mert a valóságnak azzal a részével kapcsolatosak amit nem tudunk megváltoztatni csak elfogadni. Így meg bármi, ami ezzel kapcsolatos és tudatában vagyunk az teher. Se a valóság nem változik, se a gondolat/érzelem, akkor ennek miért jó tudatában lenni?
2022. márc. 15. 22:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudatába kerülsz valaminek ami szar, és elfogadod, akkor már csökken a rád gyakorolt negatív hatása is. Tudatosodással pont, hogy mindent, ami kellemetlen azt lehet enyhíteni vagy teljesen eltüntetni. A dolgokról alkotott nézőpontjainkat meg tudjuk változni, és csak az létezik.
2022. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát nekem eddig meg semmi nem tűnt el aminek tudatában vagyok/voltam. És a nézőpontjaim se nagyon tudtam valtoztatni.

😶

2022. márc. 15. 22:37
 3/17 Grimfox ***** válasza:
70%
A tudatosság, és valamiről tudni nem egészen azonos. Persze kell előzőleg tudni róla, hogy tudatossá válj, de ha itt megállsz a folyamatban, akkor bizony az lesz, amit írsz. A tudatosság lényege, hogy egyre inkább kiterjed, és az, amit tehernek érzel, jelentőségét veszti. Akár elfogadás nélkül is. Vagy éppenséggel megoldhatóvá válik, holott amíg csak tudtál róla, addig lehetetlennek tűnt a megoldása.
2022. márc. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Jó.

És ezt hogy lehet megcsinálni?

2022. márc. 15. 22:45
 5/17 Grimfox ***** válasza:
88%
Elvileg olyan életmóddal, ami eköré épül. A meditáció alap, de ébren is folyamatosan figyelned kell magad, főleg olyan dolgokra, amik a nem tudatos énedből érkeznek. Mit csinálsz, miért csinálod, miért így hozol döntést, honnan ered az adott viselkedési mintád, stb. Aki ilyesmivel próbálkozik, általában itt bukja el. Külön választja a tudatosodást, és a hétköznapi életét. A hétköznapokban nem figyel, nem elemzi önmagát, nem keres, hanem csak az erre szánt idő alatt, de várja, hogy ez majd automatikusan érvényesüljön a hétköznapjaiban is.
2022. márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát jó.
2022. márc. 15. 22:54
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk amikor filmet nézel, 24 képkockát látsz másodpercenként leperegni, és úgy látod, mintha folyamatos lenne, mert a teljes figyelmed csak eddig terjed, ezen kívül már nem vagy tudatos más dolgokra, pedig közben folyamatosan észleled a többi dolgot is,és teszel is dolgokat, pl. gondolsz, érzel.

Amikor nem nézel filmet, az életben is csak ennyi a kapacitásod, és rengeteg dolgot teszel tudatlanul, aminek aztán negatív következménye van, de nem vetted észre, mert nem voltál rá tudatos.

Nem veszi észre az ember, hogyan árt saját magának, miket csinál tudattalanul.

És akkor ezeket fel lehet deríteni, mik ezek és meg lehet változtatni.

2022. márc. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a tudatosság, amit te leírsz nem teljesen a személyiségfejlesztés spiritualitás oldalának része. Fontos a tájékozottság is, hogy ismerd a világ működését, ne legyél elveszve. Viszont a spirituális tudatosság inkább a magad körül való rendről szól. Például a szavaid megválogatásán, a fogalmazásmódodon nem csak beszéd, hanem gondolati szinten is. Azt ne nagyon várd, hogy nem fogsz érzelmeket megélni bizonyos dolgok miatt, a lényeg nem ez, hanem az, hogy az érzelmeid kifejezése tudatos.

Szerintem tudatlannak lenni elég rossz, akkor bárki bármit megtehet veled, és te észre sem veszed. Nem tudatosnak lenni meg azért rossz, mert sokkal több embert megbánthatsz, megrekedhetsz az életedben, visszatarthatod magad a sikerben stb.

2022. márc. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én nem teljesen így tapasztaltam...
2022. márc. 16. 06:00
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a világban élünk, folyamatos elemzésben vagyunk a történésekkel kapcsolatban, tehát az elemzésünk által mindig valamire jutunk magunkban hogy a történések milyenek számunkra, de ha tudatosabbak vagyunk akkor azt is felismerjük magunkban, hogy bármire is jutottunk, az is csak egy felmerült véleményezés bennünk a dolgokkal kapcsolatban, így csupán a jelenlét tiszta figyelme marad. Ez azért jó, mert nem a múltban megélt érzések határoznak meg minket a jelen történések eseményeiben, tehát ha bizonyos élethelyzetekben például stresszelünk, akkor a stressz érzése felismerődik, és ha felismerődik akkor nem mi leszünk stresszesek, hanem csupán tudatában leszünk a felmerülő érzésnek.

Egyszerűen fogalmazva, amit meg tudunk figyelni, az nem lehetünk, így nem válunk azzá. Ez nem elutasítás magunkban, hanem egyszerűen mindennek a tudatában vagyunk. Ha pedig a tudatosság túl lép egy határt, akkor hihetetlen tapasztalásban lesz részünk, mint a satori, samadhi stb.

2022. márc. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!