Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A buddhista és manicheus...

A buddhista és manicheus kozmológia, vallástan szerint ki vagy mi voltam előző életemben? Megkérdezzek három buddhista szerzetest?

Figyelt kérdés

Van egy falusi, békés, buddhista templom, ahova az elmúlt időben többet jártam és van ott egy kolostor is mellette, három szerzetessel. Akár több előző életem is érdekelne.


Azt tudom, hogy volt olyan birodalom (pl. bizonyos időkben a Mongol Birodalom), ahol a kán szerzetes is volt, ezért nyilván nem lehetett gyereke és felesége sem, ebből adódóan egy bizonyos főszerzetes leült meditálni és a látomásai megmutatták, hogy melyik újszülött nemesi sarj a kán reinkarnációja és ez alapján újra megválasztották kánnak.


Megkérdezzem őket, hogy ki vagy mi voltam a buddhizmus és a manicheizmus szerint előző életemben? Vagy szerintetek, buddhisták szerint, honnan tudhatom meg? Jó lenne egyáltalán, ha megtudnám, vagy lehet, hogy olyan dolog derülne ki, aminek nem igazán örülnék és nem tudnám feldolgozni? Van rá valamennyi esély (pl.: gyilkos stb.)?



2022. ápr. 5. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A reinkarnáció a hinduizmus tana. A buddhizmusnak is sok ága van. Amelyikben valamennyire járatos vagyok, azt tanítja, hogy az emberben jelen van az örök, halhatatlan és jelen van a halandó. Az örök nem hal meg, a halandó meghal. Ami újra részt vesz a körforgásban, "reinkarnálódik" - az a vágyak.

Ezért a vágyak meghaladásával tudja valaki a halandó mivoltát meghaladni és az örök Buddha tudathoz eljutni.

Nem kell ezt kutakodni.

Az önismeret viszont nagyon fontos dolog. Abban haladj - itt és most, ebben az életedben.

2022. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De a megvilágosodás, a nirvánába való bekerülés, vagy a manicheusok szerint a Mennyekbe való bekerülés lényege, hogy kiszakadok a szamszárából, a reinkranációból.
2022. ápr. 5. 17:36
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Jó. Szerintem kérdezd meg a három szerzetest - engem is érdekel, a válaszuk.

De újra mondom: az a legfontosabb, hogy itt és most mit csinálsz, hogy mélyülsz el a megismerésben, és az önismeretben, hogy fejezed ki (alkotás, munka, milyenek az emberi kapcsolataid, barátok, szerelem).

Nem kell előző életeken rágódni, van a mostanival elég teendő. Ha megtudnád hogy pl rosszat tettél előző inkarnálódásban - nem tudnál azon változtatni.

Itt és most legyél a tőled telhető lehető legjobb ember.

2022. ápr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!