Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Karma, reinkarnáció -> az...

Karma, reinkarnáció -> az emberből lehet állat és az állatból lehet ember? Illetve mit tett vajon az az ember, akinek állatként kell megszületnie?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 12. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem lehet mozogni a skálán. Se föl se le.
2022. ápr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
65%

hát erröl szerintem nagyon megosztók a vélemények és nem lehet rossz vagy jó választ adni,de szerintem igen lehet emberböl állat és forditva..

És szerény véleményem szerint aki állattá változik,gondolok itt kutya macska meg az előkelöbb állatokra,az csak valami jót tehetett emberként mert szerintem az állatok nagyobbra értékelhetöek mint az emberek,ez az én véleményem

2022. ápr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Az ember egy állatfaj. Kicsit értelmetlen kérdés. Egyike a négylábú gerinceseknek, emlős, főemlős, emberszabású, emberféle, stb., ha nem lehet állatként megszületni, akkor emberként sem, mert az is egy állat.

Szóval elég wtf.

2022. ápr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A reinkarnációs tanoknak van olyan irányzata, amelynek tagjai söprik maguk előtt az utat, nehogy valamelyik ősüket eltapossák az ösvényen.

Szerintük akár rovar alakjában is reinkarnálódhat az ember.

2022. ápr. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:

Jó kérdés, ami elgondolkoztat engem.

Ha emberként, ebben az életben eléred a tökéletes középutat és megvilágosodsz, akkor elvileg nem mész tovább a körforgásban, hanem a nirvána állapotba kerülsz. Ilyen állapotban szerintem nem lesz tested, de nem tudom, mert nem voltam ott.

Ha nem éred el a nirvánát, akkor tovább mész a szanszarában-körforgásban. Lehet, más emberként születsz újjá. Akkor lehetőséged lesz emberként gyakorolni, fejleszteni az utadat. Lehet más lényként (azt nem tudom, hogy félistenként születhetsz-e újjá , mert nincs infóm róla xd)

Lehet állatkert születsz meg, mert a körforgás, amiben vagy, nem lineáris. Elkezded valahol (nem tudom, hol) aztán addig kapsz új, testtel rendelkező életeket, amíg fel nem ébredsz a körforgásból. Pl rovar, egér, csirke, cápa, újfunlandi, majd ember leszel, aztán, megint kapsz rovarként életét.

Ez amúgy szerintem nem rossz. Szimplán törvényszerűnek tűnik.

Mi baj lehet azzal, ha rovar leszek? Eltaposnak, rovarírtót nyelek? Vagy, ha csirke vagyok mi baj lehet? Megsütnek? Ha ember vagyok mi baj lehet? Alkoholmérgezésben vagy betegségben vagy autóbalesetben meghalhatok?

Egyik test sem rosszabb a másiknál, mindegyik hord magában lehetőséget az örömökre és a szenvedésre. Szóval nem büntetés az újjászületés, nem kell semmit "elkövetni" hozzá. Csak megtörténik

Remélem, érthető.

2022. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!