Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Elképzelés a túlvilágról,...

Elképzelés a túlvilágról, reikarnációról, valamilyen Isten alakról?

Figyelt kérdés
Hogyan képzeled el a túlvilágot? Hiszel a reikarnációba? Milyen Isten alakban hiszel?

2022. júl. 10. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mármint írjuk le, hogy mi mit gondolunk?

Azért szerintem ezt nehéz összefoglalni pár mondatban, mikor könyvek ezrei is meg vannak töltve ilyesmivel és még azokban sincs kielégítő válasz.

Szerintem ha van túlvilág, akkor az elképzelhetetlen számunkra, mivel be vagyunk szorítva természetes korlátok közé (emberi elme) és amit pl. én elképzelek, az túlságosan embercentrikus, mert ember vagyok, azaz korlátolt. Szóval nem szoktam sokat filózni rajta, mert úgy gondolom ha itt vagyunk, akkor nem az a dolgunk, hogy egy másik hely rejtélyeit fejtegessük. Majd oda is megyünk és majd ott kell foglalkozni a túlvilággal.

A reinkarnációról lényegében ugyanez a véleményem, illetve úgy általában nem találom túl érdekesnek amit az emberek gondolni szoktak róla (karma, ugrálni szintek közt, szenvedni, meg hasonlók).

Isteni alakokban pedig csak szimplán nem hiszek. Szerintem szintén csak kényelmi okokból hozták létre az isten koncepciót, illetve hát az emberi nézőponthoz van köze. Szerintem túl embercentrikus és elnézve az univerzumot, a természetet, a mindent nem találom az isteni koncepciókat se kielégítőnek.

2022. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
70%
Ha oda jutok, majd gondolkodom rajta. Egyelőre azonban még ITT van dolgom.
2022. júl. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!