Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Megállapítható-e valamiből,...

Megállapítható-e valamiből, vagy mi utalhat rá, hogy egy álom az előző életekből származó emlékkép?

Figyelt kérdés
Életem során 3 alkalommal úgy éreztem, hogy nem a "hagyományos" módon álmodom. A zsigereimben éreztem, hogy ezek más minőségű álmok voltak: sokkal valósághűbbek, érzelmileg sokkal intenzívebben hatottak. Voltak-e hasonló élményeitek?

2022. aug. 28. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Olyan helyeken játszódik, ahol soha nem jártál. Ha valaki nem szokott külföldre utazni, de az álmaiban rendszeresen megjelennek külföldi helyszínek, az elég gyanús, hogy előző életbeli emlék lehet.
2022. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

A felsőbb én álom állapotban a tudatalattiból üzeneteket, képeket, emlékékeket tud küldeni.

Amiket leírsz, az intenzitás, az eltérő minőség, közben egy megértés is, hogy ez most más, stb. , mind ezt támassza alá.

Mindenkinek érdemes lenne írni az álmait, és rendszeresen visszaolvasni legalább, hogy ezzel erősítse a tudatalattival való kapcsolatát.

2022. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A házunk egy dombon van. Ha lenézek a dombról akkor egy templomot is láthatok. Volt egy álmom, hogy állok a házunk előtt és előre nézve, kissé jobbra, a templom felé fordulva nézem ahogy repülők jönnek, és az egyik lezuhan. Gyerekként többször álmodtam ugyanezt. Aztán évekig soha. Majd 30+ éves koromban is előjött egyszer ez az álom. Elmondtam néhány embernek. Azt mondta a nagymamám, hogy amikor ő gyerek volt valóban lezuhant a templom mögé egy repülő.
2022. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3 -ra: Ez azt jelentheti gondolom, hogy a nagymamád egyik ott és akkor jelenlévő ismerősének újra leszületett lelke lehetsz, ugye?
2022. aug. 28. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Álomban:

- Idegen nyelvet beszélsz.

- Más a nemed, más az életkorod. Ezt nem látod magadon (pl tükörben), hanem csak tudod valahonnan belülről.

- A "díszlet" nem feltétlenül nagyon részletes, viszont tudatában vagy a gondolataidnak, hogy mikor mit érzel, gondolsz. És valahogy ezeken van a hangsúly meg a történéseken, kevesbé a szereplőkön, meg a helyszínen.

- Ha esetleg megvan a helyszín akkor nem mostani időkbe illő, pl nem olyan modern.

- A helyszín összemosódhat olyannal, ami mostani életedből van. Pl.: ott játszódik az álmod ahol épp most laksz, és úgy álmodod hogy kétszintes a ház, és ez az álomban természetes, de csak ébredes után jössz rá, hogy amúgy ahol most laksz, csak egyszintes ház, meg nem is ott van ablak, ahol álmodban.

- Történelmi esemény van benne, de álmodban sokkal részletesebben tapasztalod, szubjektíven. Nem a tények jönnek elő, hanem hogy mit gondoltál, éreztél. Mielőtt álmodtad volna nem volt ilyen belelátásod abba a történelmi eseménybe.


Felkelés után:

- Nem ismered fel a saját szobadat ahol felébredsz. Nem tudod hol vagy. Kell jó 10 mp míg minden a helyére kerül, rájössz, hogy ez csak álom volt és most amúgy otthon vagy.

- Az álom hatása alatt vagy. Nagyon. Így az egész következő nap megy a levesbe. Nem tudsz arra koncentrálni amivel épp foglalkoznod kéne, mert még mindig az álom jár a fejedben. Kelés utan először izgatott vagy, aztán ez átmegy abba, hogy midnent tudni akarsz, hogy de mi volt, hogy volt, azt kívánod tovább álmodtad volna, hogy tudd mi volt az után stb. Rá vagy kattanva az egészre.(Ezért tudom megérteni, mikor ellenzik az ilyen utaztatásokat). Honvággyal kevert elmúlásérzés, ami kicsit mintha a gyászhoz lenne hasonló. Mintha vissza akarnál menni (esetleg akkor is ha nagyon sz@r álom volt, durva eseményekkel), de tudod, hogy nem tudsz, mert lehet hogy az a hely nincs is (elvégre álmodtad)

Amint lejjebb megy a kezdeti izgalom fáradt vagy egész nap, fizikailag és lelkileg, mintha a világ súlya lenne rajtad. Ja és az álomban megélt érzés/érzések dominálnak utána egész nap. Tehát ha álmodban szorongtál, akkor utána is szorongsz, ha álmodban elrontottál valamit, akkor utána egesz napos bűntudat stb. Ezek csak az álmot követő napon a legerősebbek, utána még esetleg érdeklődsz, de már a jelenben tudsz lenni normálisan.

- Felfedezel az álmodban megéltek és a mostani személyiséged, szokásaid között valamilyen összefüggést. Pl.: olyan esemény történik benne, ami egy meglévő fóbiára logikusan levezethető okot ad, de jelenlegi életedben ez az esemény nem törtent meg.


A fentiek közül nem elég egy, egyszerre több pont megjelenésénél gondolnék arra, hogy esetleg (!!!!) lehet előző életből, főleg, ha a különböző pontok között van összefüggés.

Pl.: északi típusú fehérbőrűként álmodod, hogy feketebőrű rabszolga vagy, és jelenlegi életeben is van kisebbségi komplexusod, és vágysz a szabadságra.


De a legfontosabb (!!!)

Teljesen biztosra nem igazán lehet ezt tudni szerintem. A fentieket az alapjan írtam, hogy voltak álmaim, amik gyanúsak, hogy lehet más időből életből vannak, de itt meg is állt a tudományom, mert tudni soha nem fogom, kijelenteni sem. Úgy mondanám, hogy ez is egy lehetőség, de nem döntöm el, mi hogy volt, az volt-e vagy sem. Igazából valahol mindegy. Azokat írtam le fent, amiket az ilyen 'gyanús' álmok során tapasztaltam. (Mindnél, kb mint egy forgatókönyv)


De ismétlem, erre nincs konkrét recept, és az általam tapasztaltak se jelentenek bizonyosságot, még saját magamnak sem.

2022. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. Nekem ezek az álmok akkor jöttek, amikor nagyon nehéz helyzeteken és traumatikus eseményeken mentem keresztül és kerestem rájuk a miérteket. Nem közvetlen akkor, hanem hónapokkal (lehet volt egy év is) később álmodtam és általa gyakorlatilag megvilágosodtam a velem történtek kapcsán, összeálltak a mozaikok. Amiket leírtatok, azok java része érvényes volt az álmokra, úgyhogy erős a gyanúm, hogy előző életes álmok voltak. De egyet értek az előttem szólóval, hogy a bizonyossághoz több kellene. A 2.hozzászólásban említett "felsőbb én" álom állapot fejleszthető valahogy?
2022. aug. 28. 21:44
 7/9 SZücsöm ***** válasza:
76%

A zsigeri érzések nem megbízhatóak.

Az érzékelés nem jár megértéssel.

A "megfogható" tények viszont tagadhatatlanok.


Tehát csakis akkor tudhatnád biztosan az igazat ha az álmod korrelálna a valósággal, és kiderülne hogy a tartalma valós.


Értsd megálmodod hová ásták előző életedben a holttestedet és utánajársz és valóban ott találod, stb.


Sőt igazából még ekkor se biztos hogy reinkarnációs emlék. Lehet hogy csak kollektív tudat, tudatalatti vagy más ezoterikus jelenség a ludas.

2022. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy ideig kutattam az álmomban látott helyszínt, találtam is hasonlókat, de nyilván nem utaztam oda - túl megfoghatatlannak ítéltem ezt az egészet ahhoz, hogy pénzt öljek bele, és ezt most is így vélem.
2022. aug. 28. 22:20
 9/9 anonim ***** válasza:
És ha épen a jövőhöz van köze azt látod és nem a multat
2022. szept. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!