Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Muszáj reinkarnálódni? Mi van...

Muszáj reinkarnálódni? Mi van ha én nem akarok? Kényszeríthet valami felsőbb erő rá? Mit csináljak, hogy megértsék, én ide nem akarok többé visszajönni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 7. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Próbálj rájönni hogy mi lehet a feladatod és oldd meg ebben az életedben. Akkor végeztél a karmáddal.
2022. szept. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha vissza is jössz, úgysem fogsz rá emlékezni, úgyhogy inkább a jelenlegi eleteden parázz
2022. szept. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Sajna mind rabszolgái vagyunk a lelkünknek, ami szadizhat minket kedvére, mert nem neki kell szenvednie.

Nézd meg a Severance/Különválás c. sorozatot. Abban hasonló van. Kettéhasítják egy ember tudatát: az egyik élvezi az életet, a másik lényegében egy rabszolga, aki a munkát végzi el.

Lehetetlen "felmondani", mert a seggfej lélek mindig visszahoz.

2022. szept. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Mondok valamit... amíg a globalizmus által nem kerültünk kapcsolatba a hinduizmussal... addig Európában nem létezett ilyesmi, hogy reinkarnáció :D Tehát nézzük más szemszögből... Muszáj-e bluetoothos fülhallgatót használni? Nem nem muszáj, mert előtte is volt élet.
2022. szept. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Te nem nem akarsz ide visszajönni, hanem akarsz ide nem visszajönni. Hatalmas a különbség. Én se akarok ide visszajönni.


Majd halálod után megnézed és döntesz. Te választasz mindent. Ha valóban jobban szolgál téged más, akkor az fog megvalósúlni. De amíg haláljaid után, józanul mindig azt mondod, hogy na uccu a következőbe, addig ide fogsz. 😃

2022. szept. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

4# pontosabban nem volt széles körben ismert.

Az egyház meg ugye szerette máglyán megoldani az "érdekes" ügyeket.

2022. szept. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudjuk biztosan, hogy van-e reinkarnáció. Amit tudunk, hogy vannak tanítások, vallások, amik szerint igen -- meg olyanok is, amik szerint nincs.


A reinkarnációt valló tanítások közül a buddhizmus szerint van mód a megszabadulásra, azaz a felébredésre, megvilágosodásra.


A tibeiti hagyomány szerint a Bardo tödol felolvasása a haldokló/halott mellett szintén lehetővé teszi a lélek számára, hogy megszabaduljon.


Bárhogy is van, a dolog nem könnyű, nincs rá varázsszer vagy egynapos tanfolyam.


A Kérdező számára megnyugvást hozhat, hogy a felébredés elérése egy elég elvont dilemma, szerzeteseknek való életcél. Ha van is reinkarnáció, annak a motorja a karma néven ismert egyensúlyi rendszer, és a létvágy. Azaz a mi laikus életünkben az is működő eljárás, ha ráébredünk a vágyaink illúziótermészetére, egyben igyekszünk csökkenteni a "karmikus lábnyomunkat". Ezzel ugyan nem lehet megelőzni az újjászületést, de bölcs és méltó életünk lehet, amivel csökkenthetjük a szenvedést kint és bent is.

2022. szept. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem ide fogsz visszajönni. Véletlen határozza meg a helyet. Lehet, hogy szopós bornyúként jössz vissza Kenyába, majd néhány hónap múlva levágnak.
2022. szept. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Grimfox ***** válasza:
34%
A karmád késztet arra, hogy reinkarnálódj. Ez nem egy tudatos erő, nem tudod vele megértetni, hogy te mit akarsz. Ez az alapján működik, hogy miként cselekszel, milyen döntéseket hozol. Sima ok-okozat. Nem egy istenség, vagy ilyesmi játszik szadista játékot a lélekkel. De te, mint egyén nem fogsz újraszületni, csak a lélek, amiből a személyiséged ered. Most sem tudsz semmit arról, ez előtt milyen életed volt, a következőben sem fogsz.
2022. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is szoktam ezt a fajta kérdést kiírni. 😅 Meg kérdezni.

És mindenhol mást írnak. Ahany vallás meg ahanyfele new age mittomenmilyen irányzat, annyi féle.

Magyarul nem tudjuk.

De én egy kicsikét már elhatároztam, hogy akarmi is lesz, én többet ezt így nem...

2022. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!