Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az ember aki voltam előző...

Az ember aki voltam előző életemben = én?

Figyelt kérdés

nagy körvonalakban sejtem hogy ki lehettem előző életemben. nem tudom miért jött vissza ennyi emlék meg benyomás. lényeg az hogy a sztori kb teljesen ugyanaz, csak most kaptam egy gátló tényezőt hogy ne tudjak önként kiszállni a földi létből. most vannak szeretteim. és amilyen alapszemélyiség vagyok, miattuk elviselem a legrosszabbakat is , és életben maradok. magam miatt nem tenném mert magamat semmibeveszem.


na nem is ez a lényeg. hanem akkor az az ember aki voltam előző életemben valójában én vagyok? vagy a lelkünk közös? vagy mi van ilyenkor?


hogy kell ezt elképzelni?



2022. okt. 13. 11:14
A kérdező szavazást indított:
a lélek ugyanaz
olyan mint két terméknél az eggyel előtte lévő változat az előző életbeli éned, a mostani pedig az új változat lenne
ugyanaz minden
11 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
meg az alap tulajdonságaimat, amik az előző életbeli alteregómra is jellemzőek voltak és rám is jellemzőek, azokat majd kövi életembe is viszem?
2022. okt. 13. 11:17
 2/14 A kérdező kommentje:
jelentve.
2022. okt. 13. 11:35
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

A megadott válaszok közül az első vagy a második szerintem, de annyira nem egyértelmű.

A lelked voltaképpen ugyanaz, és hozol is sok dolgot át magaddal. De kapsz voltaképpen egy tiszta lapot, amit újra kell írnod a karma mentén. A mostani körülményeid hozzásegítenek ehhez, bármi is legyen a megoldandó feladatod most.

Ha nem tudsz "kiszállni" az azért van, mert "nem lehet" kiszállnod, hanem valahogy másként megoldani a problémáidat...Mondjuk a szeretteid segítségével.


#2-nek annyiban igaza van, hogy át kellene menned egy praktikusabb megközelítésébe a dolgoknak. Ilyen lelkiállapotban nehéz lesz talpon maradnod. Keresd meg az értékeidet. Talán ez a mostani életfeladatod.

2022. okt. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
4. köszönöm.
2022. okt. 13. 12:52
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

1-re

Ide csak azokat a tulajdonságaidat hoztad át (akár jók, akár rosszak) amelyekre ebben az életben is szükséged lesz az érvényesüléshez.

Ezekhez persze kapsz ill. szerzel még újakat, hogy minden "eszköz" rendelkezésedre álljon.

2022. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Grimfox ***** válasza:
51%

Bármi, ami ebben az életben jelen van az előzőből, azt a karmáddal hozod. A karma miatt alakul ki. Minden más a jelenlegi életedből származik. Ha úgy érzed, nagyon sok közös van az előző életbeli személyiség, és a mostani éned között, az annak tudható be, hogy azzal a karmával, ami azt a személyiséget okozta nem történt semmi lényegi változás. A tényleges személyiség meghal a testtel együtt, mivel az is egy ideiglenes dolog, mint a test. Ami az új életben jelen van, az a karma.

Szerintem a szeretteid nem mint gátló tényezőként vannak jelen a mostani életedben, hogy ne vess neki véget, hanem mint támogató tényezőként. Ha megtartod magad, akkor ezen az újra ismétlődő karmán van esélyed, és lehetőséged változtatni, ezért a következő életben már nem kell ugyanezt a karmát élned. Ellenkező esetben újra, és újra ugyanez lesz. Nincs értelme kiszállni, ahelyett, hogy legalább egy kis változást megpróbálnál elérni. Lehet, hogy nem látod az eredményét most, de mivel megpróbáltad, cselekedtél, lesz eredménye. Minden tett ok, aminek következménye, okozata lesz.

2022. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6,7 nek is köszönöm . :)
2022. okt. 13. 14:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés. Az, hogy milyen hatások érik az embert az kialakíthatja az egész lélektudatot.

A választ viszont én se tudom.

2022. okt. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ITGuy! MIÉÉÉÉRT írogatsz ezoterikus témákhoz hogyha nem hiszel benne? Annyira bonyolult lenne továbbgörgetni egy ilyen kérdésnél? Fogalmad sincs mennyi szar ért már engem, amiért az ezotéria és a miértek fejtegetésének az útjára léptem... jobb ha inkább békén hagysz.


26/n.

2022. okt. 13. 18:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Az ezo NewAge elméletek és a komolyabb, vallásos elméletek (hindu, buddhista..) is megegyeznek abban, hogy a lelket metafizikai létezőnek tekintik, tehát úgy kellene fogalmazni, hogy reinkarnáció során minden lelki/szellemi dolog megy tovább, és minden testi meg változik. Nyilván a jelenlegi tested nem ugyanaz mint az előző. De a szellemi részek megegyeznek.
2022. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!