Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek mi a megnyugtatóbb...

Szerintetek mi a megnyugtatóbb a mennyország vagy a reinkarnáció és miért? Ki mire szavazz?

Figyelt kérdés
én a mennyországra szavazok mert ha létezik isten nem akarná az embert inkarnálni mivel egy élet is elég hosszú és pont elég arra, hogy elég közel keruljunk hozzá
2022. nov. 16. 11:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
A kettő nem zárja ki egymást.
2022. nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
én keresztényként had zárjam már ki,bocsi
2022. nov. 16. 11:43
 3/21 Grimfox ***** válasza:
100%

Nekem egyik sem ad megnyugvást, mert mindegyik kvázi végtelen létezést ígér. A reinkarnáció esetén ott van, hogy elfelejted az előző élet terheit, a keresztény verzióban pedig nem biztos, hogy az ember a mennybe kerül.

A keresztény világkép szerint akár mennybe, akár pokolba jutok, az emlékeim, személyiségem megmarad, és vagy szenvedésben, vagy jólétben, de örökké létezni fogok. Egyik sem csábító. A reinkarnációs elméletben legalább nem terhelnek az emlékek, és ugyanúgy ott van a lehetőség, hogy egyetlen élet alatt visszatérjen az egyén az istenhez.

2022. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek egyessel, ez a kettő együtt létező "dolgok".

Több "Mennyország" azaz mennyei világ is létezik, nem mindenki kerül ugyanoda...azonban elég nehéz elérni azt a szintet, hogy a lélek egy-egy élet után kiszabaduljon a körforgásból -az újjászületések rendszeréből- és egy mennyei világba jusson.

Sőt, alig pár ember tud olyan szépen, tudatosan élni, hogy a fizikai test halála után mehessen oda.

2022. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ezt honnan veszed 4es? Mi a forrás? Gyanítom saját kútfő, Én olvastam a bibliát és a budhizmus lényegét is én innen merítek információkat. És te?
2022. nov. 16. 14:32
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Egy sokezer éves spirituális utat követek már sok éve -ami több mint háromszor idősebb a kereszténységnél, bár ennek semmi jelentősége- , mi aktívan dolgozunk a lelkünkkel, és külső nézőpontból láthatom a vallásaitokat.

Helyes útnak tartom az amit Jézus átadott, és helyes útnak tartom amit Sziddhárta tanított, de nem jó összehasonlítani őket, se keverni...pedig nem is különböznek ezek igazán egymástól.

Az egyik tanár azt mondja: -nézzétek át ezt a 10 tételt, ezt fogom kérdezni, más nem számít, a másik tanár pedig azt mondja, olvassátok el a könyvet, nem kell szó szerint, a lényeget értsétek.

Sok ezer helyes út létezik, nem zárják ki egymást, de összekeverni őket olyan lenne mintha a gulyáslevesben rögtön megfőzöd a sajttortát is, ha már mindkettő étel.

2022. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Senki nem akarja a gulyádlevesbe főzni a sajttortát,pusztán logikátlqn a reinkarnáció,mivel semmire nem emlékszel elöző életedből és gyanítom a lelkem se. Csak is egy valóság van és amennyiben nincs reinkarnáció akkor senkinek nincs a lelkünk egyenrangú,nincs fejlettebb lélek ez egy butaság. Isten előtt mindenki egyenrangú
2022. nov. 16. 14:49
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A mennyország a lélek egysége Istennel, elegyedés és szétválasztás nélkül a Lélek által. Ezt a kapcsolatot még az életünk során kell elkezdeni.
2022. nov. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%

Nincs sem menny sem pokol

Ha meghalsz olyan mintha elaludnál, csak abból nincs ébredés

Alig várom

2022. nov. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a mennyországba a földi életed során juthatsz be, egy ideig egyszerre leszel a két helyen, míg a tested el nem porlad, utána már csak a mennyországban létezel tovább. Ha nem jutsz be az életed során, akkor reinkarnálódsz, és itt maradsz, a többivel, akinek nem sikerült, és próbálkozhattok.
2022. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!