Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan meditáljak, hogy...

Hogyan meditáljak, hogy mélyebb megértéshez jussak?

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 00:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Először is meg kell szabadulni minden zavaró tényezőtől, ami nem illik bele ebbe a helyzetbe, legyen az egy ember jelenléte, egy szúnyog zümmögése, és esetleg a hidegtől is. Meg kell teremtened a teljes otthon melegét, és abban kell hogy legyél hogy átérezd az élet legfontosabb és legboldogítobb létezését és létezési formáit. Emellett ajánlott minden körülötted lévő technológiát teljesen kikapcsolt állapotba rakni. Sok sikert!
2023. jan. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Ülj csukott szemmel és mondd hangosan azt, hogy "Ommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...". De ne temetésen csináld, mert ott zavaró lehet másoknak.
2023. jan. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha valamit mélyen meg szeretnél érteni akkor előveszed a hivatalos dokumentációját és a hatályos jogszabályokat és áttanulmányozod.
2023. jan. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Valami pasival aki mélyre hatol meditációra hivatkozva.
2023. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A rendszeresség a legfontosabb. Ha viszont a technikai részére gondolsz, akkor ezek a videók segíthetnek:

[link]

[link]

2023. jan. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

2 dolog kell a mély megértéshez.


1. Ragaszkodás nélküli tükör tiszta elme. Neten vannak gyakorlatok.

2. Magas intelligencia. Ezért kellene fejlesztened az intelligenciádat.

2023. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Intelligencia? #6 Az minek? (Szerintem az nem kell.)

Pont hogy a gondolkodásól kell leválasztódni..

2023. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7

Ha abbahagyom a gondolkodást, akkor alárendelem magam valakinek (vagy valaminek), ami ezt megteszi helyettem. Máshogy ez nem létezhet. Akkor a meditáció egyfajta ima, alázat?

2023. jan. 6. 18:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó hogy abba kell hagyni a gondolkodást, hanem arról hogy távolságot kell felvenni a gondolatoktól. Nem érdemes ráragadni a gondolatfolyamra. A felesleges gondolatok így tovább szállnak mint felhő az égen.

Tegyük fel hogy holnap fogorvoshoz mész. Akkor van aki egész nap szenved, kínlódik. Pedig hol van az a valós szenvedés? Valahol a jövőben... Mégis az elme belebonyolódik és a saját képzelődései miatt legyárt egy csomó kínt. Aki viszont meg tud maradni a tudatos jelenlétben, az a gyakorlás által el tudja engedni az ilyen képzelgéseket.

A meditáció egy gyakorlat, ami által inkább a jelenben tudsz maradni - a tudat mozifilmjei helyett.

2023. jan. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem én már alapból ilyen vagyok.
2023. jan. 7. 10:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!