Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Vajon akik nagyon rossz...

Vajon akik nagyon rossz irányt vettek életükben, azok hogy reinkarnálódnak majd?

Figyelt kérdés

Peldául akiket ún. antikrisztusnak neveznek.

Napóleon. Vagy Hitler.

Vagy bárki aki a pl a holocaustban elkövetőként részes volt.


Ők hogyan reinkarnálódnak? Le tudják dolgozni VALAHA az ilyen karmát?


2023. jan. 28. 16:00
1 2 3
 1/28 Grimfox ***** válasza:
Egyetlen élet alatt le lehet dolgozni az ilyen karmát, ha valakinek célja. Vagy a végtelenségig ismételni, és megtartani, ha valaki menekül előle. Ez egy nagyon rossz példa lesz, de egy náci tiszt például reinkarnálódhat palesztín nőként. Elnyomóból elnyomott. Ezt tényleg ne vedd komolyan, ez egy nagyon sarkított példa.
2023. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Ki nem futna az ilyen karmától? 😅
2023. jan. 28. 16:24
 3/28 A kérdező kommentje:
Én pl biztos nem bírnam feldolgozni, ha kiderülne h pl tömeggyilkos voltam előző életemben.
2023. jan. 28. 16:25
 4/28 A kérdező kommentje:
Meg akkor ez visszafelé is igaz. Mindenki aki pl a holocaustban áldozat volt, az elnyomó zsarnok meg tömeggyilkos volt valamelyik életében?
2023. jan. 28. 16:26
 5/28 Grimfox ***** válasza:

Nem te voltál tömeggyilkos előző életedben. A személyiség meghal, ahogy a test is. A lélek reinkarnálódik. Az előz én tulajdonságait nem hozza magával, csak a karmát. A lényeg, hogy nem az előző személlyel vagy azonos, hanem a lélekkel. Innentől csak a karmát kell kezelésbe venni, mert az ettől még megmarad.

A karma általában egy ping-pong játék. Oda-vissza adogatják egymásnak a szerepeket. Aki most elnyomó, előzőleg elnyomott volt, és fordítva. Ez még mindig egyszerűsítés, de a lényeget érted. Amíg valaki önszántából ki nem tör ebből a körforgásból, addig újra, és újra megtörténik ugyanaz. Más környezet, más idő, de maga a dolog lényege ugyanaz marad.

2023. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
32%

Ha gyilkos voltál, akkor most leginkább skizofrén vagy.

Hitler lelke 900 évet tölt jelenleg teljesen egyedül.

2023. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

6 es az alatt a 900 ev alatt megjavul? És utána ha leszületik? Mi lesz?


5 Ebben csak azzal az eggyel nem tudok egyet erteni hogy ki lehet ebből szállni. Ha mondjuk engem most sajat megélésem szerint elnyomnak, abból következtethetem hogy azert van ez mert elnyomó voltam, de ettől meg nem változik semmi. Ettől nem fofnak kevesbé elnyomni, max én nem nyomok el másokat...

2023. jan. 28. 17:19
 8/28 Grimfox ***** válasza:

Ki tudsz szállni. Nem könnyű, de ki tudsz. Az elnyomás csak akkor érvényes, ha a társadalomban élsz. Ha elkülönülsz, és nem foglalkozol az elnyomókkal, sem az elnyomottakkal, csökken a karma, amit felhalmoztál. Elnyomóként ugyanígy, elhatárolódsz az elnyomóktól, és ez elnyomottaktól is. Ha az elnyomottakon segítesz elnyomóként, ugyanúgy ennek a karmikus oda-visszának a részese maradsz. Ugyanígy, ha elnyomottként az elnyomókat pártolod. Például árulóként, besúgóként. Ha a két pólustól elhatárolod magad, csökken a kötődésed karmikusan ehhez a körhöz.

Nem véletlen, hogy akik ki akarnak türni a teljes körforgásból, remeteként, vagy szerzetesként élnek. Elhatárolódás nélkül nem lehet kiválni a körforgásból sem részben, sem egészben.

2023. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
33%

A konkrét szabályrendszerről következő élet tervezését is illetően is Kardec - Szellemek könyve c. munkájának 1000 kérdés+feleletei között találod meg.


Gondolom Hitler esetében később egy hosszú gyógyulási és tanulási fázis lesz mielőtt el kezdhet törleszteni. Elképzelhető hogy pár 10-szer elég rossz körülmények közé kerül és egy-egy élete nem lesz hosszú, de sok szenvedéssel teli, amíg felismeri az alaptörvény jelentőségét (ne tedd azt mással, amit magadnak nem kívánsz) és a fejlődés igényét magában.

2023. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

# 8 Nem tudok kiszallni, mert barmennyire is szeretnek elköltöznie gy lakatlan szigetre a semmi közepére, nem tehetem meg.

Nem is kene oda menni, barmilyen erdőbe bekóltöznék, az is valakinek a területe vagy ha nem akkor kizterúlet. Ha megtalalnak felelősségre vonhatnak hogy mit keresek ott. Ugye a nagy törvények...

Plusz nem tudok se földet müvelni se semmi, nem tudnam ellatni magam.

Lehet mondani hogy akkor tanuljak meg. Hol? Bérelt lakásban? Mikor? Dolgozom egész heléten, örülön ha van 2 napom amikor kipihenhetem magam.

2023. jan. 28. 17:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!