Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan tudnék elvonatkoztatni...

Hogyan tudnék elvonatkoztatni személyiségemtől, egómtól és feljebb, hogyan lehet kerülni a spirituális ranglétrán? Akik nem inkarnálodnak többé a földön ők milyen életet éltek?

Figyelt kérdés

2023. márc. 8. 14:10
 1/7 Grimfox ***** válasza:
73%

Először is, nincs ranglétra. A rangok, szintek, egymáshoz viszonyítás az ego terméke, ez által igyekszik meghatározni, mint egyén, hogy más egyénekhez képest hol áll. Önmagadat csak önmagadhoz viszonyítsd. Ha így teszel, és igyekszel egy ideálisabb állapotba kerülni, mint amilyenben most vagy, az már siker.

Akik elérték a születésektől való megszabadulást, ők elérték a samadhi-t(szamádhi), a teljes megismerést, és megértést. Ők nem egy, hanem sok életüket szentelték annak, hogy kizárólag erre a célra törekedjenek.

2023. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Spuritualitás, az nekem is tetszik :) Ez volt a kulcsszavakban.

Kérdező, lehet hogy különleges akarsz lenni, de máshogy is lehet, nemcsak így hogy nem reinkarnálódsz többet.

2023. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

1: Apádf@sza..Csak úgy tud önmagához viszonyítani ha előtte másokhoz viszonyítja magát..különben mindenki maradt volna az félmajom mosolygó édeni állapotában..ilyenkor még az sem baj ha a szomszéd odaxarik a barlangom oldalába,mert "mindenki a testvérem,gyönyörű a szivárvány,minden rendben van és isten is szeret engem" blahblah... a fejmunkát,elszakadást a félelmek feloldását kemény önismeretet nem lehet megúszni..Évgyűrűk vannak bennünk letűnt korok tapapsztalatai amiket át kell dolgozni..

A szellemi hierarchia meg létezik ahogyan Jákob lajtorjája is csak utóbbi egyéni..

2023. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Grimfox ***** válasza:
100%

Azt én sem mondtam, hogy a kemény önmunkálást meg lehet úszni. Igazából erre utaltam, csak más megközelítésben.

A kérdező azt akarta tudni, hogyan tud elvonatkoztatni az ego-tól. Az ego-tól úgy lehet elvonatkoztatni. Az ego egyik alap tulajdonsága a viszonyítás. Ha ezt nem adja fel, nem tud elvonatkoztatni az ego-tól. Szerintem nem írtam olyat, ami nem helytálló a kérdező kérdésével kapcsolatban.

Ember, és ember között nincs szellemi hierarchia. Aki hierarchiát próbál felállítani ember, és ember között, önmagát skatulyázza be.

Az univerzális szellemi hierarchia más kérdés. Az bizonyos formában létezik, de ahhoz hasonlítani az embert nem tanácsos.

2023. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
El kell érned a nirvánád a nemes nyolcrétű ösvény által.
2023. márc. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Első lépésnek jó lehet az, hogy nem akarsz semmit az egód ellen tenni, inkább helyén próbálod használni mint kiváló eszközt, az emberlét egyik jelentős áldását. Így szentelsz átkot áldássá, kis csúsztatással persze. Kezdetben bőven elég utólag tudatosítani, hogy megint robotpilótán intéztél sorsdöntő dolgokat.
2023. márc. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézz körül a környezetedben, hogy kik a te feladatod, kiknek az életét tudod jobbá tenni. Most nem az értelmetlen szenvedésre és mártíromságra gondolok, hanem ami előrevinné a te személyiségedet is, amiben kamatoztatni tudod a tehetségedet.
2023. márc. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!