Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom egyszerűen elsajátítani azt a spirituális körökben alapnak tekintett hozzáállást, hogy minden élőlényt egyenlően szeressek?

Figyelt kérdés
Nem szeretek senkit, és semmit. Az állatokat se. Meg a tárgyakat se, meg a fogalmakat se. De nem is utálok senkit, csak egyszerűen nem érdekel senki. Legszívesebben köddé válnék, és csak lebegnék a semmiben. Ahogy a környezetemben élők változtak az idők folyamán (negatív irányba) az végképp kizárja, hogy kedveljem, vagy megértsem őket. Illetve, sajnos megértem őket, hogy ki-ki alakult úgy, folyton csak a maga hasznát lesve, és folyamatosan a rövidebb utakat választva. Nincs egy olyan ember a környezetemben, akire azt mondanám, hogy na ez egy tiszta lélek, csak egy rakás kretén (magamat se tartom a helyes úton járónak). Hogy fogok így megvilágosodni??
2023. jan. 6. 15:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
nem kell megvilágosodni ahhoz h fejlődj. amit tapasztaltál és érzel az is mind egy fejlődési szakasz. helyes út nemigazán van. mindenki csak alkalmazkodik. az a kérdés h te is úgy alkalmazkodsz vagy a dolgokat tudod befolyásolni h ne kelljen alkalmazkodnod. nem kell a látott negativitást felvenni. ha magadat sem tartod jobbnak, akkor már tudod h miket kell elkerűlnöd. ergó már jobban haladsz.
2023. jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%
Ha hiszel a reinkarnációba stb akk csak gondolj bele hogy minden egy forrásból keletkezett. A Buddha állapot minden érző lényben közös. Nem kell szeretni semmit, csak ne okozz feleslegesen bajt (ami később visszahatna).
2023. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Megvilágosodni úgy tudsz ha félreteszed a kényszeres gondolkodást..
2023. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne egy jó kiindulási alap, hogy azt rendbe teszed, azon dolgozol, hogy saját magadhoz hogyan viszonyulsz, mennyire tudod szeretni és elfogadni saját magadat.
2023. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Én sem tudom hogy milyen érzés szeretni, de az élőlényeket nem is szeretni kell szerintem, hanem csak egyformán bánni velük és segíteni rajtuk ha tudsz.
2023. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
Menj el biciklizni vagy kirándulni, utána mindenkit egyformán fogsz szeretni.
2023. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Csak meditálj, ne foglalkozz ezzel, legalábbis ne idegesítsd magad rajta.

Ez nem intellektuális megértés, hanem egyfajta szubjektív spirituális megtapasztalás-megértés. Elképzelhető hogy elakadás van a középső energiaköszpontodban, a szívcsakrában, és nem áramlik elegendő energia ott, majd kinyílik, és megoldódik.

2023. jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
2023. jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Ha úgy van, ahogy kérdésed magyarázatában írod, egyet tehetsz: maradsz mostani állapotodban és nem akarsz ezotériával foglalkozni, ezoterikus lenni.

Éljed életed.

2023. jan. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

9

Azt hiszem igazad van. Legjobban azzal billenthetném helyre az életem, ha elengedném végre ezeket az ezoterikus célokat.

2023. jan. 7. 13:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!