Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért van az, hogy valakik a...

Miért van az, hogy valakik a szerencse kegyeltjei, mások meg ha beledöglenek se kapják meg ugyanazt?

Figyelt kérdés

Van akibe születésétől kezdve azt veri bele az élet, hogy mindent megkaphat, és már egy nyikkanására ugrik az univerzum, semmit nem kell tennie érte, megkaphatja.

Másba meg azt veri bele az univerzum, hogy semmi sincs ingyen és mindenert K-ra meg kell dolgozni, és akkor ESETLEG megkaphatja azt amit szeretne, de még akkor se biztos, mert "nemúgyvanaz"

Miért van az, hogy van Aladár meg Béla, mindkettőben ott a tehetség, kreativitás, szorgalom, de Aladár olyan helyre születik, ahol ezt nem tudja kihasználni? Pl van tehetsége írni festeni vagy zenélni, és ha foglalkozik vele, meg gyakorol akkor nagyon messzire eljuthatna. De olyan helyzetbe születik, hogy elültetik benne hogy ez senkit nem érdekel, nem lehet belőle megélni, vagy nem tud felszerelést vagy hagszert venni, szóval el van barikádozva tőle a lehetőség hogy egyaltalán fel tudja használni az adottságot, hogy fejlessze, ami benne rejlik. Ezzel szemben meg Béla olyan helyre születik ahol ezt támogatják, bármit kitalál hogy festene vagy táncolna vagy írna, rögtön van is rá lehetősége, és ez neki az alap, neki az élet lehetőségek szempontjából kinyalja a hátsóját.

Miért?

Miért adatik meg az egyiknek és a másiknak nem? Miért nem adatik meg mindenkinek? Hagyjuk ezt az élet tanulás dolgot, meg hogy biztos mert karma meg büntetés...és akkor ha büntetés...mit ér el ezzel az élet? Hogy ilyennel bünteti? Vagy hogy rázúdítja hogy akkor itt a következmény, mert ezt meg azt csinálta? Ha barmit is csinált azt a vezeklés meg hasonlók nem fogja felülírni...

Ekkor az a lehetőség ki sem tud bontakozni.

A lélek leszületik potyaéletnek, hogy megélje hogy neki semmit nem lehet, amit szeretne, közben meg végignézi, hogy másoknak tálcán van felajánlva...


Tehát miért kezeli az élet az embereket egyenlőtlenül? Miert ad az Isten egyenlőtlenül? (Ki miben hisz)


2023. márc. 24. 16:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Csak.
2023. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

Van egy mondás,kivétel nélkul látom a családban,munkahelyen, egyén ismerődök között,hogy abszolút igaz.


" Hulyéknek van szerencséje "

Olyan emberek kapnak lehetőségeket,hogy ámulok.És ami a rosszabb,hogy sokszor más kárán,könnyein át kapják a lehetőséget és persze szó sincs arról,hogy valami kis revans is lenne ezért.


Ezért nem tudok hinni Istenben,de Univerzumi elrendezésben sem. Utolsó 35 évemben csak nekem lett rossz,és semmi tehetséget nem tudtam emberek miatt kamatoztatni.

2023. márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyeneken filozofálhatnánk egész nap, akkor sem lesz senki aki egy egzakt választ fog tudni adni
2023. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismered más életét, nem tudod, kinek milyen kihívások voltak.
2023. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Aki racionális és tesz azért hogy jó legyen önmagának annak jó lesz aki pedig a nem létező baromságoktól várja a csodát annak nem, ez ilyen egyszerű.


Elvégeztem villamosmérnök egyetemi képzést megtanultam 2 nyelvet, olyan munkát végzek ami érdekel és szeretem, bruttó 1,8 millió forintos fizetésem van, az egyetem során is éreztem (amikor még nem volt semmim és kollégiumban laktam) hogy jó úton járok a cél felé. Mára a saját ingatlanomban lakom és részben home officeból dolgozom egyáltalán nem szakadok meg. Nem az univerzum rezgéseire, vonzás törvényeire és ilyen mondvacsinált hülyeségekre kell várni hanem kitűzni egy életcélt magad elé és megvalósítani kb ennyi a titka a boldog életnek.

2023. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Nem az univerzum rezgéseire, vonzás törvényeire és ilyen mondvacsinált hülyeségekre kell várni hanem kitűzni egy életcélt magad elé és megvalósítani kb ennyi a titka a boldog életnek."


Ahogy a 4es válaszoló is mondta nem tudhatod, hogy ki miért mennyit dolgozott meg. Nem sült galambot várok a számba. Amit nem érzek fairnek, hogy van aki hiába dolgozik meg, nem ér el eredményt. Meg van, aki még dolgozni se tud elkezdeni. Pl. Ha szeretne zenélni, de nincs zongorája akkor úgy nehéz gyakorloni. Jó, akkor dolgozzon meg spóroljon zongorára. Nincs hova rakni, nincs saját lakás. Akkor előbb gyűjtsön saját helyre. Mire odaér, hogy elkezdheti a "tenni is kéne valamit", addigra 70 éves. Ha megéri. Kicsit hátrányban van azoktól akik már kb a zongora elé születtek be.

Megint lehet okoskodni, hogy akkor reális celt tűzzön ki. Hát köszi, akkor próbálj valamit nem akarni, mit akarsz.

Nyugodj meg, attól majd megnyugszol.

2023. márc. 25. 01:27
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

a hugom is mindig csak hazudozik, kerüli a munkát és a tartozást, k@rválkodott cigányoknak.

mindent megadtunk neki, mégsem tért jobb útra. anyu mégis őt imadta, pedig mindenben én segítettem.

anyu meghalt és a hugom engem zaklat, hazudozik, kerül minden munkát és tartozast. mindennekbelhord.

szásszor bizonyítani tudom mindenkinek avhazugságait, de csak azért is neki segítenek és őt imádják.

kamera felvétel, hangfelvétel, sok tanu. de még a tanuim is folyton neki csicskulnak.

észbontó!!!

nagyon igénytelen és a legalja cigányoknál is mocskosabb minden szinten. muszály elhagynia az ajkait csak hazugságokkal, mert úgy tűnik akkor megszúnik létezni.


ebben a világban az új értékek pont azok amik mindig is értéktelenek voltak.

az a példakép aki tehetségtelen, csak egy bohóc, közröhej tárgya, aki mindenki rihe-rongya, aki lop, csal, hazudozik, aki s#gg hülye, aki meg nem mozdítja a kisujját sem.

2023. márc. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha szeretne zenélni, de nincs zongorája akkor úgy nehéz gyakorloni."

. De ez marhára nem azt jelenti, hogy az illetőnek az ölébe hull minden. Ahhoz, hogy valaki profi zongorista legyen, abban rengeteg munka van.


Másrészt mindez relatív: mi van ha van zongora otthon, de a gyerek minden vágya, hogy nagybőgőzzen? Miközben egy szegény roma család padlásán ott pihen a nagypapa bőgője? Vagy ott van Gaugin: Párizsban született, de Tahitire, Polinéziába kellett mennie, hogy megtalálja azt, ami inspirálja őt festőként, és ami miatt ma beszélünk róla.

2023. márc. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

volt kettö osztarsam akik jók voltak töriből.

aki sokat nyalt segget annak segitettek h hova menjen stb.

sokan maguktól nem tudják h merre menjenek.

pl. én jó rajzos vagyok. de gyerekként nem tudtam h hova menjek tanulni stb.

nem tudtam h grafikát kell tanulnom stb. csak képzőművészetre mentem plusszbórákra, bizim van stb.

de ha grafikusként tanultam volna...


de ebben azért van még hova menni felnőttként is.

ennek is utánna néztem.

mehetek a kecskeméti vagy pesti rajzfilm studióba dolgozni, letehetek ott egy 3hónapos grafikus tanfolyamot.

tetoválóhoz is mehetek h ő mondja meg h hova menjek tanulni. gondolom ott is egy grafikus tanfolyam kell.


könyve illusztrációs képeket akarok csinálni, akkor grafikus vagy fotográfus tanfolyam.


falakra akarok festeni, akkor azt magam is csinalhatom, hirdethetem magam. festő, mázoló tanfolyamra is mehetek h tudjam a falfestékeket stb.

2023. márc. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

János 15:17–19

17 Ezeket azért parancsolom nektek, hogy szeressétek egymást.+ 18 Ha a világ gyűlöl benneteket, ne feledjétek, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket.+ 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelne benneteket, hiszen az övéi lennétek. De mivel nem vagytok része a világnak,+ hanem kiválasztottalak titeket a világból, ezért a világ gyűlöl titeket.+

2023. márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!