Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A karma az a tudatunkon...

A karma az a tudatunkon kívüli tudatos kisördög aki gyűjti a tapasztalatokat és reinkarnációra készteti az embert?

Figyelt kérdés

Hogyan álhat össze a tudat a karma és a lélek egy egysége miközben a karma öntudatosan akar tapasztalásokat szerezni?

Egyszerű példa: Én mint,európai ember szabadakaratomból úgy döntöttem megszeretném élni a szerelmet. Megis éltem, de csak egy oldalú volt az első szerelmem. Aztán megéltem azt is amikor kölcsönös ez a dolog. Hogy jön ide a karma elmélet? Egyszereű ember vagyok egyeszerű gondolkodással. Semmilyen téren nem tudom a karmát azonosítani középeurópai felfogással. Nem összeegyeztethető az európai ember felfogásával szerintem. A legtöbb európai emberben a mennyország van a központi hitrendszerében és Jézus, mint megvátó áll a középpontban. Elfogadom a karmaelméletet ha valaki nem tündérporral próbálja elmagyarázni a karmát hanem úgy , hogy egy közép európai embernek is érthető legyen és amit betud illeszteni a gondolkodás módjában aminek a szeretet és az elfogadás, megértés van a tudatában és a szívében.



2023. ápr. 13. 13:30
 1/8 Grimfox ***** válasza:
62%

A karma nem akar tapasztalatot szerezni. A karma következmény, függetlenül attól, hogy te akarsz e tapasztalni, vagy sem. A karma a tetteid következménye, ezért a lélekhez kapcsolódik. Semmi esetre sem valami önálló élőlény/szellemi lény.

A példádban úgy jön ide a karma, hogy döntöttél, hogy meg akarod élni a szerelmet. Ennek pedig lesz valamilyen következménye, mert ez cselekedetek sorát indította el.

Szerintem semmi baj nincs azzal, ha a közép-európai, nálunk elterjedt gondolkodást, világképet követed. Itt is ugyanazok a szabályok érvényesek. Ne árts másoknak, ne ess túlzásokba, és így tovább. Amíg ezeket betartod, nem lőhetsz mellé. Nem kell feltétlenül a keleti gondolkodásra átállni.

2023. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A karma egy hamis, kiforgatott áldolog, amivel a naiv, a szellemvilágot nem ismerő, tudatlan embereket egy darabig meg lehet vezetni, és jobban be lehet vonni az ezoteriába.. Az eredetije a Biblia Szellemi Törvények+démonológia+generációs vérvonalvizsgálat..
2023. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2+ Sosem mindegy, hogy egy ember a dolgok valóságát akarja tudni, felfedezni, megismerni, vagy simán befogad olyan ezoterikus és buddhista tanokat, amik álmegoldással kecsegtetnek.
2023. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most nem értem. Irsz egy jó példát a karmára, majd úgy beszélsz, mintha nem tudnál 1 példát sem. XD

Ha meg akartad tapasztalni a szerelmet, mint egyszerű elme, majd megtapasztaltad, amit teremtettél, utána megtanultál dolgokat, komplexebb lettél, komplexebb gondolatokkal, érzelmekkel, vágyakkal.., aztán azt írod, a karma megadta ezen az új szinten lévő dolgaidat is.., amit onnan teremtettél, és akartál megélni és vágytad megélni. Most akkor mit nem értesz? Te írod a példádat, még el is magyarázod, aztán a szöveged felében értetlenkedsz, mintha nem értenéd, és nem írtál volna példát. Ez most mi? :D

2023. ápr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Létezik karmikus kereszténység, ami egyrészt visszatér az eredeti tanokhoz, másrészt mai feldolgozás alapján teljessé teszi azokat. Így mrg tudja adni az osszes valaszt a karma, a reinkarnáció kérdéseire a krisztusi elveken belül
2023. ápr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 Azért értetlenkedek, mert nem tudom, hogyan kapcsoljam a reinkarnációhoz, mivel még a szerelmes példámban is említettem megéltem a szerelmet is, szóval még ebben az életemben megtörtént. Úgy gondolom hogy minden érzést megtudsz élni egy élet alatt így semmi szükség nincs a reinkarnációra.
2023. ápr. 15. 13:23
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak is a kisördög lehet a karma mert gyűjti a rosszat is ami ha jól tudom lenyomatként kisér életeken át.
2023. ápr. 15. 13:26
 8/8 Grimfox ***** válasza:
Az érzést megéled. A következményeit annak, hogy megélted(azaz cselekedtél) nem feltétlen. A karma következmény. Nem valami szellem, ami gyűjtöget, mint egy hörcsög. Ha megütöd a falat, és fáj tőle a kezed, azt sem a kisördög okozta, hanem egy buta cselekedet következménye, amit egy természeti erő által szenvedtél el. A karma kicsit összetettebb, de ugyanígy természeti törvényként működik.
2023. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!