Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnék segíteni az...

Hogy tudnék segíteni az otthon kisangyal, bölcsi/ovi után kisördög dolgon?

Figyelt kérdés
Kisfiam mindjárt 3 éves, de majd csak szeptemberben megy oviba. Addig bölcsibe jár, de még nem minden nap. Borzalom ahogy a bölcsis napon viselkedik. Hiába próbálkozok bármivel. Tudom, hogy fáradtabb is, teljesen meg van őrülve ilyenkor. Próbáltam persze azt is, hogy megyünk aznap is játszótérre vagy ilyesmi, hogy levezesse, de mikor mennénk haza óriási hiszti és belémharap. Ha otthon nyugalmasan vagyunk, akkor is egy idő után megvadul, bedurvul. Ha nincs bölcsi, sokkal másabb. De dolgozni sajnos kell. Előre félek, mi lesz ha minden nap oviba fog menni és mindig így lesz? Az együtt töltött időnk ezzel fog telni?
2023. jan. 7. 09:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Bent alszik a bölcsiben?
2023. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak 1-2x pont emiatt. Amikor nem, akkor 1 fokkal elviselhetőbb a helyzet, amikor igen, akkor biztos, hogy katasztrófa. Oviba viszont már ott kell majd aludnia a munka miatt.
2023. jan. 7. 09:59
 3/17 anonim ***** válasza:

Értem!


Nálunk nem tudott bent rendesen aludni, gondolom zavarták a zajok. Max 40-50 perc volt és ordítva kelt fel, nagyon sokat sírt alvás után.


Szóval a kialvatlanság miatt volt hisztis. Ez valamennyire javulni fog mire nem lesz annyi igénye a délutáni alvásra. Kitartást!

2023. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem minden nap jár bölcsibe? Így semmi rendszer nincs az életében. És nem elég,hogy nem jár rendszeresen,de meg ha jár is,egyszer ott alszik,máskor nem. Nem csoda,hogy meg van zavarodva. Amúgy nem tudom,mitől van,nekem 2-től 4 éveskorig járt bölcsibe a gyerekem, 8tól 4ig, és életünk legjobb,legnyugisabb időszaka volt.
2023. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Olyan is lehet, bár inkább ovi-suli viszonylatban hallottam, hogy mivel az intézményben viselkedni kell, a gyerekek otthon eresztik ki a gőzt, abba a rövidke időbe sűrítve, míg otthon vannak ovi-suli után. Nem tudom, hogy ez mennyire merül fel a fiad esetén, mint lehetőség.
2023. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
Sírásmeghallgatással.
2023. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Konkrétan “1 napos” kora óta van rendszer az életében, minden nap a lefekvések, evések stb egy időben van, 8 órakor lefekszik és alszik. A bölcsiben töltött 3 nap is rendszeres, de ha a munkám nem igényli, nem teszem be heti 5 nap 8 órára, amikor tudnék vele foglalkozni. A bölcsi rendszerét felülírják a betegeskedések. A néha ott alszikot pedig nem úgy kell elképzelni, hogy hétfőn ott alszik, aztán következő héten csütörtökön. Hanem 1 hónapban kb. 2x. A bölcsis néni azt mondta, hogy ők még elfáradnak ebben a sok ingerben, valószínű attól lehet. A kérdésem az volt, hogy, hogyan tudnám segíteni ezt az “átállást”. Köszönöm az eddigi tippeket azért. :)
2023. jan. 7. 11:16
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
3 évesen már nem csak napirendre van szüksége,hanem kiszámítható,megmagyarázható heti rendre,hétköznapokkal és hétvégékkel. Azt hinned,egy ekkora gyereknek még mindegy,de ez nem igaz. A betegség persze átír dolgokat,de akkor az a betegség miatt van,nem csak úgy a semmiből. Szóval a gyereked felkel reggel,azt sem tudja,épp mire számithat, lesz bölcsi vagy sem,lesz ottalvás vagy sem. A bölcsiben nekünk semmiféle "átállásra" nem volt szükség, rögtön első nap ott maradt egész nap.
2023. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben, így kifejtve jobban értem, akkor lehet, hogy ezzel lesz a probléma, bár 2 évesen amikor elkezdte, még nem éreztem azt, hogy minden nap egész nap szeretnék elszakadni tőle, amikor vannak napok, amikor itthon vagyok. De akkor átgondolom az egészet.
2023. jan. 7. 12:59
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsiben lehúztam 10 évet, aztán óvónő lettem. Nekem is az a véleményem, hogy az összevisszaság zavarja meg. Az a kisgyerek ,aki nem rendszeresen járt, szinte soha nem szokott be, nem szerettük az ilyen "rendszert ", senkinek nem volt jó, de leginkább a kisgyerek szenvedett. Sajnos ezt át kell gondolni, megéri-e?! Nyilvan a betegség más, de a gyermekeknek biztonsagerzetet az ad,ha tudják mikor mi következik, meg kell szokja a hétköznap, hétvége váltakozását, de ez heti 3 nappal nem működik. Mire megszokná a bölcsit újra, megint otthon van 4 napot, aztán megnyugszik, megint megy 4 napot, ez így nem szerencsés.
2023. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!