Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Meditáció közben hogyan kell...

Meditáció közben hogyan kell kezelni az érzéseket?

Figyelt kérdés

Szerintem nálam az a probléma, hogy miután tudatosítottam, hogy így vagy úgy érzek, azt akaeom, hogy vége legyen, es menjen el, de ugye nyilván nem megy.

Hogy lehet ezt a "hagyjam, hogy ott legyen, és magától elmúlik" dolgot kivitelezni?


2023. ápr. 16. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Milyen érzéseket...?


Meditáció közben nincsenek jelen érzések, csak maga a tiszta tudatállapot. Ha érzéseid vannak jelen, az már nem meditáció.

2023. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó. Akkor azt hogyan lehet elérni?
2023. ápr. 16. 19:37
 3/10 A kérdező kommentje:

"Meditáció közben nincsenek jelen érzések"


Mondjuk én ezt nem így tudom de nem vitatkozom.

2023. ápr. 16. 19:38
 4/10 Grimfox ***** válasza:
90%

Aminek figyelmet szentelsz, az nem fog eltűnni. Maximum megváltozik. Az érzéseket nem kell tudatosítani meditáció közben. Kizárólag a meditációd tárgyára kell összpontosítani. Minél jobban erre összpontosítasz, annál kevésbé lesz jelen bármi más. Hagyományosan egy istenségre, vagy annak valamilyen megnyilvánulására, valamilyen erényre összpontosítanak, de egy nem vallásos meditáló esetén sok más dolog is lehet a meditáció tárgya. Amit az 1. mond, az is igaz. A jóga meditációjának a célja, hogy kizárólag a valódi önmagát tapasztalja meg az ember.

Persze minden attól függ, mi a meditációd célja. Ha egy érzelem forrásának megismerése a cél, akkor nem fognak eltűnni az érzelmek.

2023. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kezelni kell őket, hanem inkább megfigyelni. A meditáció egy gyakorlat amiben igyekszel tudatosan jelen lenni. Van pl az ülés és mondjuk figyeled a légzést és az aktuálisan megjelenő hangokat. Ha gondolatok, érzelmek, érzések megjelennek az nem fontos. Tudatosítsd ahogy jönnek-mennek magadban, de maradj a gyakorlatnál (tehát a légzés és hangok figyelésénél). Amíg jelen vagy addig nem bonyolódsz bele ezekbe. Ha viszont elvisznek magukkal és észre veszed, akkor egyszerűen térj vissza a gyakorlathoz :)
2023. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én nem tudok nem belebonyolódni.
2023. ápr. 16. 20:32
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ milyen irányzatot követsz. Mert ugye van olyan irányzat amelyik azt mondja, hogy válj le az érzéseidről. Függetlenítsd magadat tőle.


És van olyan amelyik azt, hogy éld át és keresd meg az okát, a gyökerét.


#1-es (hogy finoman fogalmazzak) nem látja jól a helyzetet.

Meditáció közben nagyon is lehetnek érzések!


nem utolsó sorban szerelmesen lehet csak igazán meditációban lenni.

2023. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Grimfox ***** válasza:
100%

Ha érzelmek vannak meditáció közben, azok hajtóerőként, erőforrásként szolgálnak, de sosem szabad, hogy azok legyenek az irányítók. Akkor elvész a meditáció lényege, és álmodozásba, vágyakozásba csap át. Természetesen csak a saját tapasztalatomból beszélhetek, de szerintem amikor a szerelem érzése uralkodik az ember fölött, az teljesen eltereli az ember figyelmét. Túl erős, és túl ösztönből fakadó érzés.

Mondjuk aki tantrát gyakorol, annak ez nem probléma, de a balkezes irányzatok mérsékelten ajánlottak.

2023. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! A Buddha tanitása szerint szellemûnk eleve rendelkezik a megvilágosodás állapotával. Ahogy a Napot a felhôk takarják, ugy a saját legbelsôbb állapotunk fènyèt fátylak takarják. A meditáció cèlja, hogy felismerjûk ezeket a fátylakat, kèpessè váljunk kezelni , vègûl pedig megszûntetni ôket. Kb 5 gyakorlati oktatás illetve kurzus alatt megtanulhatod kezelni a vágy, harag, fèltèkenysèg, gôg ès kètely akadályait.
2023. máj. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Grimfoxnak igaza van, alapvetően figyelni kell az érzéseket és érzelmeket.

Lehetnek érzések, legtöbbször vannak de ezeket meg kell figyelni.


Ellenben erős dűh, gyűlölet, keserűség esetén ez nem lesz elég.

2023. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!