Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehet, hogy az egész reinkarná...

Lehet, hogy az egész reinkarnáció, karma tan a sátán félre vezetése, hogy hitelrelenítse és kétségbe vonja Krisztus küldetését?

Figyelt kérdés

2023. júl. 11. 13:54
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
fiókban. De igaz
2023. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 Szervizmérnök úr ***** válasza:
30%

25.

Ez nagyon gyerekes, buta felfogásra vall. A Gyakori Kérdéseken bárki leírhatja a véleményét. De a normális embereknek tökéletesen megfelel egy nick, semmi értelme nem lenne többet használni.

Viszont ilyen fórumokon nem ritka a mentálisan sérült ember, ők egyrészt magukból indulnak ki bizonyára, a saját lelkivilágukból. Ráadásul náluk előfordulnak paranoid megnyilvánulások is.

Ez a fórumok átka, néha bolond emberekkkel kell vitázni, akik szinte beépülnek némelyik felületre, hiszen ők ráérnek, gyakran kezelés alatt álló emberek.

2023. júl. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 Grimfox ***** válasza:
78%

Így már értem, örülök, hogy kifejtetted, kedves kérdező.

Sajnos nem lennék jó keresztény, mint ahogy nem lennék más vallás jó követője sem. Nem érzek hitet. Az pedig elengedheteten, hogy valaki valaminek az odaadó híve legyen. Nekem véleményem van, és ez vagy tapasztalaton alapul, vagy pedig a véleményem igazolása végett keresem a módot, amivel az adott dolgot megtapasztalhatom. Ebből fakadóan a véleményem változik.

Nem hiszem, hogy lennének híveim/követőim. Maximum olyanok, akik elgondolkodnak a véleményemen, mondandómon, esetleg egyetértenek vele. Mivel nem hitből, vagy sugallatból fakad amit mondok, hanem vagy személyes tapasztalatból, vagy más esetekben olvasott információból(amit megosztok, akkor is, ha nem értek vele egyet), így hamis prófétának sem hiszem, hogy lehetne engem nevezni. Báránybőrbe bújt farkasnak csak azért nem, mert nem akarok rosszat másoknak, de tettetem magam jóakaratúnak, hogy többekhez hozzáférjek. Rosszul hazudok, ezért ez nem is menne. Én az okkultizmus metodikáját követem, azaz minden olyan szellemi tanítást megvizsgálok, ami felkelti az érdeklődésem, és igyekszem megérteni a mögöttes, mélyebb tartalmukat, még ha nem is hiszek bennük.

A reinkarnációban, és a karmában sem hiszek, hanem ez a véleményem, logikusnak gondolom, ha kis, és nagy léptékben kivetítem a világra. Teszem ezt mindaddig, amíg valami alapjaiban meg nem cáfolja ezt a véleményt. Ha ez megtörténik, akkor megváltoztatom a véleményem az új ismeretek, és tapasztalatok fényében, ahogy ezt már többször is megtettem az elmúlt majdnem 21 év során, amióta a témával foglalkozok.

2023. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 Grimfox ***** válasza:
72%
Szervízmérnök úr, eléggé egyet tudok érteni a nagy részével annak, amit a 33. válaszban írsz. Egy embernek bőven elég egy nick, hogy a véleményét kifejtse. Egyetlen állításra gondolom csak, hogy nem helytálló. Nem kell bolond emberekkel vitatkozni. Senki sem kötelez rá, hogy olyanokkal állj le vitázni, akikről egyértelműen azt látod, hogy valami nagyon nem stimmel. Akkor vitázol velük, ha te is akarsz, és neked valami előnyöd származik belőle.
2023. júl. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
0%

33: írd nyugodtan, pici, ne fosd vissza magad. Miről szeretnél? Paranoiádról? Kezelésedről? Írj csak, amennyit csak akarsz. Láthatóan nem zavar mi a téma. Igazad van. Úgyis csak a kreatív szárnyalásod korlátozza.


Kár, hogy érik egy tömeges kommenttörlés. És oda az alkotásod. Gyorsan lementem az örökkévalóságnak.

2023. júl. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Az istenhitet általában az emberi jóság netovábbjával teszik egyenlővé, “jóisten” ugye

Engem erősen így neveltek, a családban aki a legnagyobb istenhivő volt, ő nagyon jó embernek tartotta és hirdette magát

Akkor aki nem hiszi a keresztény vallást ti mind elhatárolódtok attól hogy jóindulatú emberek legyetek?

2023. júl. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 Szervizmérnök úr ***** válasza:
30%

35:

Nyilván nem kötelező, de ezek gyakran provokálók is.

Sok esetben piócaként tapadnak, kötekednek.

Például itt vannak olyanok, hogy egyik témában kipécézi a nevem, másik témában is belém köt. Mert nem bírja elviselni a kulturált véleményem, amire személyeskedéssel reagál.

Itt nincs szó semmiféle előnyről, amikor az ember megírja a véleményét, jön egy ilyen pióca, provokál, személyeskedik, kárt okoz.

2023. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 Grimfox ***** válasza:
73%
Ez az a kesztyű, amit nem kell felvenni. Ha valaki beléd áll, ne reagálj rá, ha nincs belőle hasznod(értem ez alatt, hogy nem viszi előrébb a témát, vagy neked személyesen nem ad valami pluszt). Kötekedni, és veszekedni nincs értelme, ezekből csak az nyer bármit is, aki kötekszik. A vita kétoldalú, és lehet belőle haszna mindkét félnek. Olyannal nem érdemes leállni, aki nem képes vitatkozni, csak veszekedni/kötekedni.
2023. júl. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
69%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Itt a kérdező hasonlóan kérdez egy kicsit mást.

Én a jelenlge 9-es, hosszú választ író vagyok.


Kérdező. Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy maga a tudás ami fontos. Mindenféle helyről, mindenféle tisztaságban, minőségben jön felénk lehetőség, hogy építsük magunkat. Van aki rosszul építi, van aki jól.

A te egyéni felelősséged, hogy felépítsd magadban a helyes alapot, és onnan minél helyesebb részeket építs be, és mikor felfedezed, hogy régebben beépített, de már tudván, hogy hibás, kiszedd. Mindig az számít, hogy ahonnan jön, az mennyire istenkövető. Pl ha valaki csak mond valamit, és ismételget, valószínűleg nincs mögötte tudás, ha nincs, nincs mögötte megértés, ha nincs, nincs mögötte bölcsesség, ha nincs az üzenet kötelező szerűen minőségtelen, és hibás is lehet. Igy vagy úgy, te nem fogod tudni beépíteni magadba mint új dolgot, mert nincs megértésed, tudásod, mert a másiknak sincs, és így nem tudja neked oda adni. Amikor a jóságot szolgáló embereket látsz, akkor látni fogod, hogy nagyon részletesen magyaráznak, a te megértésed számukra a fontos, nem az, hogy ők kiadják magukból. Azt mondod grimfox megtévesztő. Nos grimfox az utóbbi években nagyon rossz válaszokat írt, de ettől még amit írt, azok önmagukban általában helyén valóak, és amikor kellett tartalmazta a megértést, avagy magyarázatokat is. Kétlem, hogy grimfox bővelkedne téveszmékben, mert a megértés vezeti őt. Jézus nem mondaná rá, hogy bárány bőrbe bújt farkas, és szerintem nem tudod, hogy ez mit jelent, kire mondaná. Grimfox nem csak akaratlanul se bújt ártó bőrbe, de még csak nem is ártó( főleg manapság a válaszai, amit látok), amikor ártó, akkor sem konkrétan ártó, vagy hamis, vagy rossz, csak inkább nem odaillő, figyelmet rossz felé terelő. Bár ezek személyes tapasztalataim...


A lényeg, hogy ha te szeretnéd megtanulni felismerni a jó és rossz forrást, meg kell értened, hogy a jó, mindig a te jódat nézi, és magyaráz, ha kérdésed van, örömmel fogadja, és részletesen válaszol, a válaszokat a te nyelveden keresi számodra, míg a sátántól való dolgok nem magyaráznak.


Erősen javaslom, hogy értékeld újra a forrásaidat, mert bizonyos vagyok benne, hogy nem elhanyagolható részük, nem elhanyagolható mértékben hibás. Olyankor kutasd azt kérdésekkel, és nézd meg mennyire mélyül el saját tudásában, mennyire képes/akarja neked tudásként elmagyarázni a dolgokat, mintsem addigi működéseidre és meglátásaidra alapozni, amiben nincs összefüggés, megértés. Az új tudásoknak mindig önmagukban is elmagyarázottnak kell lennie, önmagukban is megérthetőnek és hibátlannak. Ha valaki elutasítja a magyarázatot, javaslom utasítsd el őt, mint spirituális segítődet.

2023. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
8%

#38

Más kérdések alatt láttam már kommentjeidet és volt amit fel kellett hog, pontozzak.


De amit itt most levágtál az számomra is szégyen.

2023. júl. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!