Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Éreztétek már hogy az egész...

Éreztétek már hogy az egész élet teljesen értelmetlen, és a vallások megismerése (Buddhizmus, kereszténység stb) nem segitenek, hanem bonyolítanak a dolgon?

Figyelt kérdés

Kifejtem: Jelenleg nagyon elkeseredett vagyok, munkanélküli. Több éve keresek munkát, nem vesznek fel sehova!!! Humán beágyazottságú vagyok, értelmiségi attitűddel.


Ebből kifolyólag sokat olvastam, művelődtem szabadidőmben. A Buddhista Bardo azt mondja: Ha lélek végignézi (irigykedve, féltékenyen) a szülei szeretkezését, majd attól függően kihez vonzódik jobban: ha az anyjához férfi lesz, ha az apjához akkor nő... és ezután megy be a méhbe. Ha a méhben egy palotát lát jó élete lesz, ha egy átlagos házat közepes, ha üszkös romokat akkor sanyarú sorsa. - Szerintem ez nagyon bizarr és beteg!!!!


Kereszténység: Isten megöli a fiát, + kozmikus, űrbéli cargo-kultusz amit az itt lévő földön kívüliekre alapoztak. A meglévő pogány kultuszokat beolvasztva.


Vagy ha csak azt nézed: általánosban pánikolsz hogy jó legyen a bizi, gimiben ugyan ez, aztán az állás miatt, az állás megtartásáért, aztán a számlák kifizetéséért. Az egész élet csak pánik, monotonitás, szürke. A Kapitalizmus kizsigereli az embert, főleg itt a magyar változata a feudálkapitalizmus. Nem sokat dolgoztam ebben a rendszerben, de egyszerűén nem tudok benne boldog lenni. Aki kicsit is értelmes az (Itthon, Magyarországon kilóg a sorból.) Ez embertelen ez a világ, semmi jó nincsen benne.



2023. júl. 11. 22:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A vallások különböző korok termékei. Akkor magukba foglalták, ami ma a pszichológia, tudomány, történelem, filozófia, sőt szépirodalom. Vannak, amik alulról, organikusan alakultak és vannak, amik egy ponton intézményesültek. De mint már írták, mindegyikben van sok-sok év és ember sok bölcsessége, amit megtalálhatsz. A rendszerek, rítusok, szabályok meg mankók voltak, amikből sok ma is hasznos. Szerintem abszolút hozzáad az emberhez, minél többet tud a világról. Mindent meg kell vizsgálni, a jót megtartani, a rosszat eldobni. Ahogy a Biblia is javasolja. :) De nem érdemes lenézni az egészet, csak mert a vak hitnél már okosabbnak érzed magad, hisz akkor kiöntöd a vízzel a gyereket is és pont ez lesz, amit most érzel. Ha felnőttnek érzed magad lelkileg, akkor már a te felelősséged, milyen utat követsz, ez ezzel jár, hogy nem tudsz kit hibáztatni.
2023. júl. 21. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!