Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A halálközeli élményeket...

A halálközeli élményeket figyelembe véve melyik vallást érzitek legközelebb a valósághoz?

Figyelt kérdés

Kérlek indokoljátok is meg, hogy miért az adott vallásra szavaztatok.

Továbbá a Bibliát olvasva a kereszténység egyértelműen a tudat megszűnését írja a halállal. És a feltámadással folytatódik esetlegesen az élet. A kérdés csak az: aki hamvasztva van, akkor már nem élne tovább?

Várom az értelmes válaszokat, köszönöm!


36/F



2022. jan. 23. 03:54
A kérdező szavazást indított:
kereszténység
iszlám
advaita
buddhizmus
hinduizmus
23 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Ha a halálközeli élmények leírásából indulunk ki, akkor a Biblia meglepően hasonlókat ír, szóval az áll hozzá a legközelebb. Tudtommal a többi vallás nem említ hasonló dolgokat.
2022. jan. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Mármint a kereszténység.
2022. jan. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, de a kereszténység több forrásból is kiemelve a test és lélek halandóságát közli. És csak egy jövőbeli feltámadást vázol fel, addig elvileg semmit sem tapasztal a tudat ( lélek ).


"A Biblia szerint a lélek maga az ember, ezért halandó (1Mózes 2:7; Ezékiel 18:4). Amikor valaki meghal, megszűnik létezni (1Mózes 3:19; Prédikátor 9:5, 6)."


Ha nagyon röviden szeretnénk fogalmazni, a Biblia azt írja, hogy a halottak a sírban vannak, és várnak a feltámadásra (János 5:28, 29). Nem szenvednek, nem éreznek semmilyen fájdalmat, mivel „a halottak semmit sem tudnak” (Prédikátor 9:5). Jézus a halált mély alváshoz hasonlította (János 11:11–14). Tehát nem kell félnünk a halottaktól, és nem is kell megbékítenünk őket különféle áldozatokkal. Nem tudnak segíteni vagy ártani nekünk, mivel „sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban” (Prédikátor 9:10). A feltámadáskor azonban Isten örökre megszünteti a halált (1Korintusz 15:26, 55; Jelenések 21:4).


Forrás: [link]

2022. jan. 23. 04:08
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén nem tudom, nekem amik voltak ott csak a megnyugtató ürességet éreztem, meg megkönnyebbülést.

Szívem szerint a semmire szavaznék, de az vágyaim szerint a reinkarnációt.

Úgyhogy a hiány miatt egy reinkarnációban hívő vallásra klikkeltem.

2022. jan. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
A "halálközeli" élményeknek semmi köze a halálhoz. Hogy mi van odaát, azt nem lehet megtudni abból, hogy ki hogyan érezte magát akkor, amikor úgy gondolta, hogy közel jár. Csak az első 4 bibliai hivatkozást néztem meg, azok közül, amiket írtál, de azokat teljes mértékben félreértelmezed. Ha szeretnéd megismerni a Bibliát, szívesen segítek benne, csak írj privátban!
2022. jan. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudok válaszolni a kérdésre, de hogy a túlvilág létezik, én abban biztos vagyok. Egyszer volt egy olyan élményem amihez képest bármely földi boldogság egy nulla.
2022. jan. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Laylah ***** válasza:
90%
Nem igazán lehet ezekre alapozni, mert minden egyén a saját tudatának és/vagy tudatalattijának megfelelő dolgot lát, mikor halálközeli élménye van. Ha nem így lenne, akkor még az utolsó pillanatban is akkora stressz érné, amit talán képtelen lenne feldolgozni, miután magához tér, hiszen alapjaiban rengetné meg a világszemléletét, az életét, a tapasztalatait. Ha egész életében hívő és gyakorló keresztény volt pl., akkor nyilván nem Mohamed prófétát vagy Buddhát fogja látni.
2022. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Semmi köze? A szív megáll légzés megszakad, a test elernyed. S apránként kiszáll a lélek. Az agy dolgozik még pár perc erejéig, ekkor pereg le az élet a szem előtt ekkor lát az ember halovány fényeket, fényt az alagút végén.

Az agy felszabadít egy drogot, hogy ne fájjon,ne féljen, ezért érez megkönnyebbülést.

Miért különbözik ez a túlvilágtól? Mitől kevesebb a próféták latomasától?

2022. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 SZücsöm ***** válasza:
80%
8 Még a tudósok nagy része is elveti azt az ötletet hogy haldoklás közben az agy el kezd "lenyugtatni","megkönnyebbülést okozni". Állításuk szerint: Túlélési szempontból zsákutca lenne a folyamat. Az "evolúció"/tested/szervezeted pedig nem foglalkozik azzal hogy kényelmesen halj meg. Minden lehetőséget megpróbál megragadni arra hogy túléld a helyzetet.
2022. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%

9 csak neked:

[link]


[link]


Részemről, elég sok sérülést szerettem, érdekes módon, a fájdalom mint olyan, nem olyan jelentős, ha tudatosan kontrollálom. Vagyis, abban a pillanatban mikor lesütöm nyilván elkapom mert rendellenes érzetet kelt, a test riaszt H gáz van. Helyi sokk csökkenti a fájdalom érzetét, így az esetek többségében nem igényel a segítséget míg lekezelem. Nem sok idő van rá kb 5-10 perc, míg a fájdalom ki nem teljesedik, addig meg kell oldani, a fertőtlenítést és a fájdalomcsillapítást.(mire el kezd fájni már hát a csillapító)

Ez részemről annyi, hogy mikor támadás ér gyors reagálás kell, hogy el tudj menekülni a támadótól. Az agy tompítja a fajdalom érzetét hogy mikor elmúlik a veszély akkor lehessen szenvedni.

Sokan kik amikor megsérülnek pánikba esnek, leblokkolják és magára a fájdalomra fókuszálnak. Ez részemről hibás megközelítés, ha hagyod a fájdalmat tombolni és elszenveded a bajod akkor mikor és hogyan oldod meg?


A halál közeli élmények ugyan ez, az agy bedobja a tudom is én endorfint, hogy nyugodt tisza fejjel, a legoptimálisabb megoldást választhassa. Ez a nyugalom érzet, minden letisztultabb békésebb.


Nem vagyok doki, tudós sem semmi egyéb, csak olyan ember vagyok akinek a munkályának a része hogy a "tűzzel" játszik. Ha parázol bukod, ha nyugodt vagy nyersz, de gci sok időt.

Emiatt szerintem az agy igenis a megnyugtatásra játszik, az utolsó pillanatokban is, hogy helyes döntést tudjon hozni arra hogy túléljen. (Ugyebár sikertelen)


Őszintén remélem hogy érthetően fogalmaztam meg, direkt igyekeztem olyan példát hozni ami nem feltétlenül halál közeli,de bárki által tapasztalt/tapasztalható S mégis a kérdéshez kapcsolható. Még ha sok is…

2022. jan. 24. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!