Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Kinek vannak előző életbeli...

Kinek vannak előző életbeli emlékei? Tényleg lehetnek ilyen emlékek álom képében is?

Figyelt kérdés
Komoly nem elviccelt válaszokat várok :)

2023. júl. 23. 20:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek, mert a tudatalattiból jöhetnek fel spontán, álom formájában is előző életek emlékei, nem csak regressziós hipnózisban, utaztatással vagy meditációban.


Nekem hat olyan álmom volt, amiről egyértelműen úgy gondolom, hogy ilyen emlékek. Ebből négy spontán, kettő pedig akkor volt - több év különbséggel, - amikor egy adott élethelyzetben egy-egy konkrét kérdésre kerestem választ a karmikus múltamban, rendszeresen meditálva erre (is).


Egyszer, még évekkel ezelőtt egy hasonló kérdésnél írtam egyszer itt egy hosszú hozzászólást arról, hogy miben voltak ezek mások, mint a többi álmom, és miért gondolom, hogy előző életekből származó emlékfoszlányok. Ha esetleg megtalálom, idemásolom majd.

2023. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Félig talán off. Nekem egy más valaki emléke van meg.

Amikor felcsatlakoztam egyszer a mennyországig, utána észrevettem, hogy meg van valakinek az emléke, aki mintha 1900as évek után élhetett volna, és hasonló élménye van. Az emlék maga az, amikor felébred, mint teljes lélek, valakire rátekint aki ott van, és azt mondja neki, szeretlek, ahogy egy lélek tenné a másiknak emberi testben.


Lehetnek emlékek álom képében, de abban általában torzítás van, mert meg kell élni az elméd jelen formáját. Amikor visszaemlékszel, akkor is ez történik, picit torzul.

2023. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Nekem azt hiszem vannak. Nem álom formájában jött fel, hanem ébredés után és akkor tisztán emlékeztem valamire, ami biztosan nem velem történt meg és nem is álom volt. Viszont most már csak foszlányai vannak meg: a kórházban fekszek egy lánnyal egy szobában és összebarátkozunk, ha minden igaz, akkor mandulánkat műtötték. Nem akarom itt részletezni, de úgy gondolom, hogy ez lehet emlék.
2023. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
Mivel még a reinkarnáció semmivel sincs alátámasztva szerintem nem a válasz. Egyébként meg senki sem tudja. Bármi és az ellentéte is pont annyira lehetséges az ilyen témákban mint semennyire!
2023. júl. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Megkérdezhetem, hogy milyen - akár közvetett, akár közvetlen - bizonyítékot tudnál elképzelni a reinkarnáció bizonyítására, ami számodra hiteles, elfogadható lenne?


Természetesen bárki más számára is nyitott a kérdés.

2023. júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
5 Igazad van és erre pont az utolsó mondatom a válasz az előző kommentemben. Mindenki abban hisz amiben szeretne, aztán hogy bejön e a végén annak az esélye fifti-fifti.
2023. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

6


Köszönöm.

2023. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tudi333 ***** válasza:
54%
5! Olyan bizonyítékok vannak pl, hogy olyat tud valaki amit nem tudhat és azt sorozatosan. Mindent le lehet ellenőrizni magadnak, persze a tudomány erre nem fog alapozni. Kicsit el kell vonatkoztatni. De magadnak tudod bizonyítani. Vagy neked mások.
2023. júl. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Sok ilyen kérdés és reakció volt már, talan keress választ azokban.


Bizonyíték rengeteg van, de csak akinek megvan a megfelelő értelmi spirituali fejlettsége, az látja és erti meg. Így azoknak bizonygatni, akik szellemben vakok és süketek, felesleges.

2023. júl. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Őszintén, nem igazán tudom, hogy az volt-e vagy sem... Bár elsősorban a tudomány által bizonyított dolgokban hiszek, azért nyitott vagyok az ezoterikus dolgokra is. Én úgy vagyok vele, hogy annyira keveset tudunk még most is a világról, hogy akár egyszer ez is alátámasztott lehet. Szóval, ki tudja.


A másik dolog pedig, hogy többször volt egy igen különös álmom, amit egyszerűen nem tudok megmagyarázni. Szinte az összes álmomban a jelenlegi külsőmmel vagyok jelen, de van egyetlen olyan, amiben nem. Ha úgy nézzük, ezek akár egy előző élet emlékeinek is tekinthetők.


Ebben a (folytatólagos) álmomban egy kelta kis faluban éltem a szüleimmel és a testvéremmel. Mindannyian másként néztünk ki, de valahogy mégis mintha ugyanazok az emberek lettünk volna, mint most. Semmi különös dolog nem volt az álmomban, a legtöbbször általában a falusiakkal beszélgettem. Arra is tisztán emlékszem, hogy kecskéket tartottunk, és viszonylag jó anyagi háttérrel rendelkeztünk. Aztán egyszer valahogy druida papnő is lett belőlem.


Most lehet, hogy az agyam túl kreatív, és összetákolt valami ilyesmit a fejemben, de az is lehet, hogy ezek a jelenetek tényleg egy előző élet emlékei. Komolyan, nekem fogalmam sincs melyik. Mindenesetre érdekes megtapasztalni az ilyet.

2023. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!