Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetnék színész? 14/l

Lehetnék színész? 14/l

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Már kiskororm óta szerettem színészkedni ,a szüleim régen csak "Blaha Lujzának" hívtak emiatt. Mostanra bizonytalan vagyok abban ,megvan-e bennem a tehetség ahhoz ,hogy felvegyenek egyáltalán egy erre asszociálódott egyetemre. Nem kell félreérteni ,a színészet és a színház iránti rajongásom máig sem lankadt ,csak egyszerűen félek ,hogy nem vagyok elég jó és tehetséges ,pedig nekem már régóta nagy vágyam színházi színésznek lenni. Dráma szakkörre jártam régen ,de sajnos annyi tanulnivalóm volt ,hogy 2 év után abba kellett hagynom. Félek ,hogy csak egy álomfelhőt kergetek. Magamról annyit ,hogy nagyon szeretek olvasni ,imádom a verseket olvasni/előadni ,tudom ,nem nagyon tartozik ide ,de pl. ,ha a suliban lehet jelentkezni prezi készítésre ,akkor mindig nagyon szívesen jelentkezek ,nem is a készítés ,hanem az előadás örömei végett. Dióhéjban nagyon szeretek sok ember előtt beszélni. Inkább ambivertált személyiségnek vallanám magam. Viszont van egy nagy problémám: nem tudok szépen énekelni. Minden egyetem felvételijénél olvastam ,hogy kötelező néhány dalt előadni. Muszáj énektudás a sikeres felvételhez? Ha ennyire bizonytalan vagyok a színészi képességeimben ,teljesülhet az álmom?

(Mielőtt bárki félreértené ,nem hollywoodi celeb ,vagy sztár ,hanem (Magyarországon) színházi színész akarok lenni ,a hírnév nem különösebben izgat)



2017. nov. 2. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnél.
2017. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Öhh köszi ,de egy kicsit bővebb választ szeretnék :'D
2017. nov. 2. 21:00
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem lehetnél :)

Gimiben többet kell tanulnod majd, de ha szerencséd van, lesz időd heti egyszer-kétszer ismét drámaszakkörre járni, néhány suliban van rögtön tanítás után, úgy kicsit időtakarékosabb. Szerintem az önbizalmadon lehetne növelni. Olvasgass utána esetleg, mi mindent tanulnak a leendő színészek, bár abszolút ráérsz még az egyetemen gondolkodni.

(Egy abszolút nem rosszindulatú megjegyzés, hogy a vesszőket is a szavak után/szóköz előtt írjuk, mint a pontot.)

2017. nov. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :) Egyáltalán nem vettem annak,már többen is rámszóltak,csak amikor kitörlök egy szót,mindig elfelejtem kijavítani. :'D
2017. nov. 2. 21:11
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnél, de baromi sok kitartás kell hozzá. Járj színjátszókörre, esetleg a városodban is körülnézhetsz, pár kisebb színház is szokott indítani. Az is előny, ha a sulidban tudsz pl magyartanárral beszélni, aki tud segíteni, vagy esetleg énektanárral, aki segítene a hangodon javítani, vagy legalábbis abban, hogy jól használd. Az én volt gimimben is volt egy lány, pl neki sokszor tartott suli után különórát az énektanár, a magyartanár is sokat segített neki hogy helyesen hangsúlyozza a szavakat és hasonlók.

Már most érdemes szerintem rákészülni, színművészetire baromi ritka hogy elsőre bekerül valaki, ezért kell az akaraterő, sokan csak 2.-3. alkalommal kerülnek be. Egyik ismerősöm is kiskora óta ebben él, apukája színész, vitte magával mindenhova, amióta eszét tudja színjátszókörökbe járt, kisebb-előadásai voltak, mégis csak idén, második nekifutásra vették fel, hiába voltak meg úgymond a kapcsolatok is a tehetsége mellett (mert kétségtelen, hogy az).

Tehát kitartás, menni fog az, csak nagyon akarni kell, fel ne add, ha tényleg ezt szeretnéd csinálni! :)

2017. nov. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

*kisebb-nagyobb előadásai voltak

utolsó voltam

2017. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Színházi körökben mondhatni bennfentesként az a válaszom, hogy ha akarod, akkor lehetséges természetesen. Sok olyan embert ismerek, akik színművészi tanulmányaik alatt finoman szólva botfülűek voltak, aztán az énektanár kikupálta őket később mert kellett a szerephez. Olyan hivatásos színészt is ismerek, aki kifejezetten nem tud énekelni. Viszont ha komolyan gondolod, javasolnék egy magánénektanárt. Bármelyik zeneiskolába beiratkozhatsz, azt hiszem nem is kerül sokba, ha 14 vagy. Több ismerősöm van aki így vett különórákat és meglepő, hogy micsoda fejlődéseket produkálnak.

Van sok színészképző tanfolyam, vannak jobb helyek, meg vannak ahova "mindenkit felvesznek" úgyhogy végülis esély és lehetőség van mindenkinek.

Ha tényleg ezt szeretnéd, azt ajánlom, hogy nézz körül, hogy kik az oktatók melyik helyen, keress olyat ami színvonalas. És hátha ők indítanak színjátszócsoportot amatőröknek.

Hajrá. :)

A Színművészetire csak önköltségeseket vesznek fel újabban, ha nem vagy Orbán Viktor rokona.

2017. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Ha olvasod a napokban a bulvár híreket, akkor megtudod, mi kell ahhoz, hogy Magyarországon sikeres színházi színésznő legyél. Súgok: nem énektudás.
2017. nov. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Nyugi, Marton Lászlót kirúgták, úgyhogy nem lehetsz az új Gregor Bernadett (vagy fene tudja) :D


Für alle felle szerintem gyakorolj sokat és menj az álmaid után, kislány! ;)

2017. nov. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :) #8-as az egyetemi felvételihez kell dalokat előadni, leírtam.
2017. nov. 2. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!