Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Milyen gyorsan álmodunk?...

Milyen gyorsan álmodunk? Lehetne-e jelezni valahogy magunknak az álmunkban, hogy fel fogunk ébredni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ha álmodunk és közben felébredünk, akkor emlékszünk az álmainkra. De ez milyen gyorsan zajlik le? Mármint az álomban általában olyan, mintha valós időben történnének a dolgok, de aztán felébredünk. Akkor az agy az tudja, hogy fel fogunk ébredni, vagy olyan gyorsan átfutnak az álomképek?


A másik kérdés meg hogy ha "látjuk" az álmunkat, mert fel fogunk ébredni, akkor ezt nem lehetne valahogy jelezni magunknak, hogy mindjárt felébredsz?



2012. máj. 15. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi értelme van ennek az egésznek amit most leírtál? Mit akarsz elérni? Miért lenne neked jó azt tudni, hogy mindjárt felébredsz? Ha felébredsz akkor úgyis rájössz...


Ha az álmaidat akarod irányítani, akkor olvass utána a tudatos álmodásnak:

[link]

2012. máj. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Érdekel, egyrészt, hogy milyen gyorsan álmodunk, másrészt, hogy lehetne-e tudatni magunkkal, befolyásolni az álmunkat.
2012. máj. 15. 16:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Velem egyszer történt ilyen, hogy rájöttem az álmomban hogy az mindössze csak álom, és kis időre képes voltam tudatosan folytatni a történéseket, végül pedig úgy ébredtem fel, hogy nem is én akartam, valamilyen külső tényező kizökkentett az egészből. Szóval nekem úgy tűnik még ha tudatosan is álmodsz, akkor sem tölthetsz be domináns szerepet, továbbra is a "másik világ" szabályaihoz vagy kénytelen alkalmazkodni
2012. máj. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Általában pár másodperc az álomidő.

A felébredést nem lehet előre jelezni.

2012. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az álom pár másodperc, csak kicsit tovább gondolod.

Van aki tudja irányitani az álmait, emlékezni is meg lehet tanulni, általában (nekem) nem jön össze egyikk sem, csak ha nagyon sokkoló álom

2012. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ilyen hülyeségeket azért nem tudom honnan szedtek, hogy az álom pár másodperc...


Kicsit olvasgassátok azt a linket amit adtam, akkor megokosodtok :)

2012. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

17:28


Nem baj, hogy nem tudnám irányítani, nekem tetszene, hogy tudom magamról hogy álomban vagyok:) Legalább ott tudnék tudatosan olyan dolgokat csinálni, amit "itt kint" nem lehet:) Köszi a válaszokat, bár ez az álom gyorsasága még érdekel, hogy akkor hogy is van ez? És a linket köszi szépen, olvasgatom:)

2012. máj. 15. 22:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Az álomidöt nehéz lemérni, söt szinte lehetetlen.


Ha valaki tudatosan alszik el, akkor esetleg letudja mérni, hogy mennyi idö telt el elalvás és ébredés között, de egyébként nagyon nehéz.

Annyi biztos, hogy az álom nem pár másodperc. Eleve a REM szakaszok is egyre hosszabbak ahogy alszol az éjjel folyamán, ezeken belül pedig mindig álmodunk.

NREM-ben és álmodhatunk, de azok az álmok nagyon homályosak és sötétek, így az nem sokat számít itt.

2012. máj. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Személyfüggö, hogy egy REM szakasz pontosan milyen hosszú, de az 1 órát is elérheti a leghosszabb és ez alatt végig álmodunk.
2012. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 pollywog válasza:
Nálam nagyon hosszú az ébredési időszak,van hogy már egy órája "ébren" vagyok,de még álmodok is,ezért is gondolom,hogy még délután is sokszor fel tudom idézni az álmaimat.Valamelyik topicban emlegettem éppen,hogy kimegyek úgy a fürdőszobába éjjelente ,hogy közben még benne vagyok az álomban ami folytatódik is miután visszafeküdtem.Sokszor vagyok úgy vele,hogy szinte magamnak mondogatom,hogy még egy kicsit had maradjak az ágyban és folytatódjon amit épp álmodok,mert annyira érdekes vagy izgalmas,hogy nem szeretnék még felébredni teljesen.
2012. máj. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!