Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hallgattam Leveles Zoltánt és...

Hallgattam Leveles Zoltánt és szerintem én már Buddha vagy Bodhisattva vagyok. Szerintetek is nem csak a keleti tan betartása esetén lehet megvilágosodni? Én pl a Bibliábol tanulok.

Figyelt kérdés
Szerintem nem érdemes arra kitérni, hogy mi is a megvilágosodás mert ugyan ugy elvezet rá a Biblia is, mivel egyedulállo erkölcsi utmutatoja van.

2023. aug. 31. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom mit értesz buddha és bodhisattva szintek/formák alatt. Én bőven az egykori buddha szintje felett vagyok még is.

Természetesen az igazi tanítás az életed minden részéből árad, és te teremted magadnak általa a tant.

Jómagam is szeretem a bibliát azon aspektusból, hogy minden mondatából ki tudom hozni az igaz fényt. Ha neked meg van a bölcsességed, hogy ugyancsak szépen lásd, amit olvasol, adhat hozzád, sőt nagyon magas szinteken is erősen kísérhet, ott is ahol már rég nincs rá szükséged.

Azt sem tudom mire gondolsz megvilágosodás alatt, de az én definícióimban lévő megvilágosodások szinte teljességét el lehet érni azzal ha legnagyobb támaszként a bibliát választja egy bölcs egyén.


Mindennek egyedülálló erkölcsi mutatója van. Ezért léteznek a vallások a fejletlen bolygókon, hogy a kezdők a saját stílusuknak megtalálják azt, ami majd elvezeti őket az egységes, igaz úthoz, ahol továbbra is él majd az ő személyi stílusuk, csak már efféle korlátok nélkül.

2023. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Én bőven az egykori buddha szintje felett vagyok még is."


Micsoda komoly emberek vannak itt, a gyakorikerdesek.hu-n, elképesztő...

2023. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A Buddhának nem kérdés hogy buddha szinten van. A bódhiszattva meg életről-életre visszajön a létforgatagba, valamilyen küldetést vállalva, miközben a megvilágosodás útját járja.
2023. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Ha bódhiszattva lennél tudnád, hogy az egész biblia hazugság, és hogy miért; de nem azért mert bodhiszattva vagy, és hogy az lenne az igazi.

Vagy hogy mi a 27-es szám for example.


- meg kell érteni a szutrát, ugymond belelátni (...)

# itt meg kell fejteni mi a kérdés és mi a válasz...


vagy hogy mi ennek a korszaknak az értelme (ezt is csak egy bodhiszattva láthatja) én annyit tudok hogy rossz...


*És ha a bodhiszattva minden létező dolgot ismer, lát akkor Buddha minden létező dolgot a lehető legjobb vagy mennybéli alakjában lát, nemdebár?

2023. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem csak a Keleti tan rèvèn lehet megvilágosodni!
2023. szept. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 feketepeter ***** válasza:
100%

Buddha (es kovetoi) szerint a megvilagosodashoz a Nemes Nyolcretu Osvenyt jarva lehet eljutni.


Ez:

1. Helyes megértés, nézet

2. Helyes elgondolás, szándék

3. Helyes beszéd

4. Helyes cselekvés

5. Helyes megélhetési mód, életmód

6. Helyes erőfeszítés, törekvés

7. Helyes tudatosság, éberség, jelenlét

8. Helyes összeszedettség, összpontosítás


Korulbelul az elso harmada az erkolcs, a masodik harmada a gyakorlas, a harmadik pedig a bolcsesseg kifejleszteset szolgalja, melyek nem kulonalloak, hanem egymast tamogatjak.


Hogy pontosan mit ertett Buddha a "helyes beszed" vagy "helyes cselekves" alatt, azt reszletesen is kifejti.


Nem gondolnam, hogy ugyanezeket ugyanilyen tartalommal vagy reszletesseggel a Bibliabol megtanulhatod. Valamennyire ismerem a Bibliat, azert allitom ezt. Nem tartom a Bibliat es a keresztenyseget alabbvalo vagy elorebb valo vallasnak, pusztan azt allitom, hogy mashova jutsz el altaluk, mint Buddhat kovetve. Ezt maga Buddha is kimondja (meg azelott, hogy a keresztenyseg letrejott volna).


Persze a vita csak azon all, hogy mit ertunk megvilagosodas alatt. A buddhizmusban ez sem tobb, sem kevesebb, mint a szenvedes megszunese.


A bodhiszattvak azt vallaltak, hogy mindaddig a Szamszaraban maradnak, amig akar egyetlen szenvedo leny letezik rajtuk kivul. De ezek nem valamifele "szintek", amiket el kell vagy lehet erni. Ez annyira igy van, hogy peldaul a Zen a jelen pillanatban megtalalhato megvilagosodast hirdeti, es az egesz gyakorlata erre epul. Ez egyben azt is jelenti, hogy nem feltetlenul magasabb szintu az, aki regebb ota gyakorol.

2023. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!