Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit tegyek, hogy ne aludjak...

Mit tegyek, hogy ne aludjak be meditálás közben?

Figyelt kérdés

Esküszöm nagyon próbálkozok, de mindig mindig az a vége, hogy elalszok. Még ha azthiszem, ki is vagyok pihenve, mert úgy érzem, akkor is. Konkrétan emiatt nemtudok meditálni. Fekve szoktam, mert ülve egyszerűen nem megy, kényelmetlen, nemtudok koncentrálni. Egyszer megelégeltem ezt a bealvás dolgot, és mondtam, hogy jo nem erdekel akkor üve csinálom...

Bealudtam ülve is. Nem értem.


2023. szept. 27. 19:41
 1/8 Grimfox ***** válasza:
55%

Túl hamar próbálsz túl mélyre menni. A koncentrációd még nem elég erős, hogy abban a mélységben, amennyire az ellazulásod engedi, tudatodnál maradj. Próbálj sekélyebb tudatállapotban maradni, és ott erősíteni a koncentrációdat. Léhzés, szívverés figyelése, vagy egy kép vizualizálása, és fenntartása. Hasonlók. Ez segít, hogy a figyelmedet meg tudd tartani olyanokor is, amikor természetes állapotban már félálomban lennél, vagy aludnál. Fokozatosan lehet menni mélyebbre. Azt nagyjából érzed, mennyire vagy mélyen, mert a tested lazasága, a külső ingerek elhalványodása jelzi, hogy a tudatállapotod változik. Ha nagyon nem megy a dolog, akkor próbáld ki a seiza pozíciót, amiben a zen meditációt, a zazent végzik. Ez egy térdelő pozíció, amikor a sarkadon ülsz. Nehezebb teljesen elaludni, és ha elalszol, kibillensz, és felébredsz.

Persze mindezek mellett időnként el fogsz aludni, ha valaki régóta meditál, az is néha elalhat, de nem ez lesz a jellemző.

Az viszont jó jel, hogy eléggé el tudsz lazulni, hogy el is aludj. A relaxáció résszel megvagy, már csak a koncentráció, figyelem kell.

2023. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Meditációs mester vagyok. Amit 1-es válaszoló leírt, az mind ostobaság, nyilvánvalóan nem szakértője a témának.
2023. szept. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Ez azt jelenti, hogy alvási zavaraid vannak és nem alszod ki magad!


Akkor délutánonként kezdj el meditálni és legalább akkor aludd ki magad!

2023. szept. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugy vagy te meditacios mester ahogy en urhajos
2023. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4


Egyetértünk!

2023. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
13 csoportnak tartok meditációs órákat 10 éves kortól 84 és félig!!!
2023. szept. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A másik hozzászóló, legalább adott át valami használhatót. Azzal nemtudok mit kezdeni, hogy te meditációs mester vagy...
2023. szept. 28. 18:04
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
7 - Minden valamire való szakember pénzért adja a tudását. Mit gondoltál, majd itt kikotyogom az üzleti terveket, vagy mi? Pff..
2023. szept. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!